Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сити режим при стило.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сити режим при стило.

    Здравейте,днес реших да си включа сити режима,е ми разлика почти няма да не кажа че направо си няма.При вас така ли е?При натискане на бутона на дисплея си свети че е активен. Електро усилвателя със сигурност си работи,защото като е загася няма въртене волана.Възможно ли е да ми е изгорял или развалил само сити режима.
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Не го пускай – пипайййй
    Направи диагностика
    Виж акумулатора и артернатора дали работят правилно.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Акумулатора е ок.и зареждането е нормално.Не ми свети нищо по таблото.
      STILO 1.4 16v.

      Коментар


        #4
        Не е нормално да няма разлика. Това сити буквално с един пръст си въртиш волана и много пристрастява ако работи и после на каквато и кола да се качиш волана ти се струва тежък като камък. Аз карах няколко месеца с пуснато сити и преди няколко дни го изключих... имам чувството, че въртя на жигулата геврека. :D
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          #5
          Благодаря за отговора колега,но някой знае ли къде да търся проблема?Или по скоро питането ми е възможно ли е да не работи само сити режима,или отказва като цяло електро усилвателя.
          Последна редакция от ivan77; 26.02.2019, 19:56.
          STILO 1.4 16v.

          Коментар


            #6
            Сити режима е самия усилвател, аз не разбирам какво значи "Или по скоро питането ми е възможно ли е да не работи само сити режима,или отказва като цяло електро усилвателя."
            Сити режима е активиране на електромоторчето на рейката- пуснато сити, моторчето помага с въртенето, спряно сити, моторчето не помага и имаш чисто механична рейка
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Няма как да имаш чисто механична рейка при изключено сити. Чисто механична рейка имаш само когато колата е с угасен двигател, или когато електроусилвателят се е повредил. Случи ми се веднъж преди години. Такива мускули направих докато карах без електроусилвател. После се оправи някак сам и карам само със сити. Както казва angels, със сити въртиш волана с един пръст, а при изключено става малко по-твърд.
              Щом сити не работи, търси проблема някъде из връзките - не дава хубав контакт вероятно.
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #8
                т.е. ти твърдиш, че електорусилвателя работи винаги, просто при сити режим помага повече, а при изключено сити някак си помага по-малко и затова е по-твърд волана, така ли?
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Да.
                  Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                  Коментар


                    #10
                    не знаех
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Работи винаги, защото рейката е "суха" - не се движи с хидравлично масло и налягане от двигателя, а помоща при завиване идва единствено от ел. мотора, който върти кормилния прът.
                      Ако той се прецака нещо, усилието за въртене на волана става като на москвич

                      Горе-долу така изглежда цялата схема, с малки разлики при различните модели и марки>
                      Прикачени файлове
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        Dualdrive системата на Fiat Stilo:
                        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                        Търси се..

                        Коментар


                          #13
                          Сити режим при стило

                          Явно не ти работи второ стъпало за усилване на волана ,респективно сити режим , и затова свети червеното воланче при включването на бутона.При натискането му се включва втора двойка транзистори полеви мощни и от там се получава по голямата мощност на мотора върху волана . Така работи в сити режим волана при Стило . Демонтирай си кутията усилвател на волана и ще видиш вътре двойките транзистори които правят усилването , или са дали на късо някои транзистори , или са с лоши спойки .Дано си ме разбрал правилно,ако искаш повече инфо на лични .УСПЕХ .
                          Стило 1.6

                          Коментар


                            #14
                            Трябва да си е направил дигностика там може да разбере повече
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар

                            Working...
                            X