Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сладко отмъщение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сладко отмъщение

    Малко предистория - изпратих 7-8 кейса за айфон на една кака от Дупница, но въпросната вече втора седмица не благоволи да ги вземе, а днес при опит да се свържа, само докато се представих и ми затвори телефона. Направо ме вбеси. Пратих й смс, че ще прамахна всякакъв наложен платеж и просто да отиде да ги вземе и да плати 3.50 за доставка - ни вест, ни кост. Това съвсем ме вбеси... Поне да ми беше написала някаква банална лъжа и да ми каже, че не ги иска, отколкото да ми демонстрира такава наглост.

    И да си дойдем на темата - какво да я направя тази, че да й стане гадно, да съжали искрено за постъпката си и да си вземе горчива поука

    Вариант 1 - Да публикувам обява с нейния телефон, че продава айфон 10 за 100 лв. или пък фолксваген пасат за 600 лв. в мобилето?
    Вариант 2 - Има обява за фритюрник и телевизор в ОЛХ профила й, да звънна от на жена ми телефона и да ги поръчам до несъществуващ адрес в Бусманци и съответно да я навътря с 20 лв. за разнос?
    Вариант 3 - И двете?
    Вариант 4 - Моля, кажете вие
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Излишно се напрягаш колега, не и падай на нивото. Пий чаша чай и продължавай нататък.

    п.п. Голф 3-ка за 800лв с газ най-вървежно според мен иначе
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Сега си прегледах историята в продавалника/ОЛХ - от 2013 до сега имам 280 пратки, които съм изпратил и тази е единствената, която отказват да вземат по подобен начин. Всъщност, никога не са ми връщали пратка.

      Как да не се напрягам, подобно отношение не бива да се толерира и да остане ненаказано, най-малкото защото е отвратително.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Ще ти стане ли по-добре, като направиш дори един от тези варианти?
        Просто си вземи пратката и пий една студена вода.
        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

        Коментар


          #5
          Мишо, и двете.
          Много ги "обичам" такива.

          Коментар


            #6
            Вариант 2.
            Иначе, ако искаш да се свържеш с нея, звъни от непознат телефон... сапунисай я нещо, че се обаждаш по обявата и... или, че си нейн стар познат... пусни и телефона в сайт за секс услуги... Въобще използвай си въображението! Но не оставяй тази работа така!
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #7
              Мисля, че с мобилето няма да стане работата. По спомен там ти пращат SMS, за да потвърдиш телефона. Колкото до отмъщението по принцип, влезеш ли в такъв филм, не е ясно как ще завърши. Аз не бих се занимвал с нея. Забрави я, а ако некоректното поведение ѝ е в стила, ще си го получи от някой друг. Само си представи какъв парцал е най-вероятно и тъпа като г.з, щом не може да скалъпи едно извинение, и ще си дадеш сметка, че няма никакъв смисъл да се ядосваш. Има си рискове при търговията онлайн, случило се е и на теб.
              Последна редакция от snake; 25.02.2019, 18:22.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #8
                Като онлайн търговец, това ми се случва редовно. Все има по някой несериозен. Но никога на никого не съм отмъщавал. Господ е казал "Ако те ударят по едната буза, ти обърни и другата" и "Ако ти сторят зло, ти отвърни с добро, така ще струпаш жар върху главата на врага си". Да съди и да въздава според делата, е работа на Господ, а не на човек. Защото, ако отмъщаваш, то с какво си по-добър от противника си ?
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Там където си пускате обявите няма ли нещо с което да отбележиш, че е несериозен човека от другата страна. Остави и коментар, че не си взима това което си е поръчал и така. Слагай името, номера... в черния списък и забравяш за този човек.

                  Коментар


                    #10
                    В клетия ОЛХ отдавна премахнаха опцията за отзиви и коментари към търговците и сега е обикновен каталог. Нито можеш да докладваш за злоупотреба, нито да предупредиш някого.
                    Днес съм в по-добро настроение, но още не съм я забравил
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      Така е, утрото е по-мъдро от вечерта. Иначе и аз съм на мнение, че по някакъв начин трябва да й покажеш, че това, което е направила, не е редно. Вариант 2 звучи като най-удачния.

                      Коментар


                        #12
                        Въпросната има ли фейсбук?
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Дори да има, го е покрила старателно и не си е посочила телефонния номер в него, да не мислиш, че не съм я издирил под дърво и камък :D
                          А може и фейсбука да е интегрирал старателно ГДПР-а и за това да не предоставя подобни данни при търсене.
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Аз не съм набожен като един от колегите, писал в темата. Но смятам омразата и желанието за отмъщение за изпепеляващи чувства. Ако за тази дреболия тръгнеш да отмъщаваш... Става дума за 10-на лева транспортни разходи.
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              Както обикновено, не парите са в основата на проблема, а отношението. Пратката дори съм я пуснал с опция, ако не я хареса, да си поема доставката в двете посоки...
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X