Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT Croma 1.9 , Alfa 159 1.9 или Alfa Q4 ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT Croma 1.9 , Alfa 159 1.9 или Alfa Q4 ?

    Здравейте, колеги !
    От известно време се навивам да сменя Мареа-та с нещо по-ново и съм се спрял на Крома 1.9 JTDm и на двата модела на Алфа - 159 спортвагон и кросвагон Q4, все с 1.9 JTDm ДВГ. Очаквам Вашите мнения и препоръки за съответните модели. И още нещо - инфото от картинките, означава ли, че колите тези VIN са произведени за Белгия и са скопени ?
    Прикачени файлове
    Последна редакция от Dido_Lyubenov; 24.02.2019, 22:02.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    #2
    Това са коренно различни коли, седни във всяка една, покарай и си прецени. Не знам какви приоритети имаш.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Ако искаш просторна кола и място за всички, дори и тези отзад + голям багажник вземи фиатчето. Ако ти трябва по-спортна кола и няма да возиш хора и багаж - 159 Q4.
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Кромата е практична, на в нея съм като шофьор на автобус....
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Dido_Lyubenov написа: Преглед на мнението
          Алфа - 159 спортвагон и кросвагон Q4, все с 1.9 JTDm ДВГ
          Или добро или нищо
          Нищо.

          http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=34
          Последна редакция от M5kov; 26.02.2019, 11:18.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Hristian_Aleksiev написа: Преглед на мнението
            Ако искаш просторна кола и място за всички, дори и тези отзад + голям багажник вземи фиатчето. Ако ти трябва по-спортна кола и няма да возиш хора и багаж - 159 Q4.
            159 и Q4 Crosswagon са различни коли. Последната е на базата на 156, и за мен директно отпада, нищо, че е 4х4. Стара е на библия, както казват по врачанско.

            159 е една идея по-скъпа за подръжка, заради окачването, останалото е идентично с Кромата (двигател, скоростна кутия и т.н.).
            Аз лично бих взел 159-ката, ако ти трябва повече място - комби. Кромата не е по-голяма, само така изглежда. Едно време взех Крома, щото разликата в парите беше повече от 2 пъти, но сега вече не е така, тъй че бих взел 159 без съмнение.

            Коментар


              #7
              Останал съм с впечатление че има и 159 Q4. Извинявам се.
              Все пак си мисля че фиата е с малко повече обем за пътниците отзад. За високата позиция на шофьора е ясно. На мен не ми е неудобно че седя по-високо. Особено за по-дълги като мен, качването и слизането са доста удобни. (имаме служебни дачия сандеро и ново рено клио комби, ако опиша с колко движения влизам особено в реното ще ме изгонят от форума за прекалено дълъг пост
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                159-ката има нещо като Q4, но не е - липсва клиренса и другите елементи. Ако не беше шибаното, но за сметка на това скъпо окачване на Алфа, сигурно и аз щях да съм с такава... Още си спомням как ми се подкосиха краката като я видях за пръв път...
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #9
                  Няма 159 1.9 Q4. Само 2.4 дизел и 3.2 бензин се предлагат с пълно задвижване.
                  1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                  Коментар


                    #10
                    Мда, при това седан.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Immortal написа: Преглед на мнението
                      Кромата не е по-голяма, само така изглежда.....
                      Дидко, тук ама въобще не си прав. Кромата е много по-голяма от 159, както отпред при водача и пасажера, така и отзад, особено отзад. Има много повече място за пътниците, при 159 не е така, тясно е като при 156-цата. Кромата е по-голяма и на ширина вътре в купето.
                      Казвам тези неща, защото когато купих Вектрата, това ми бяха основни критерии. Зад мен да може свободно да седи човек. Колебаех се между Крома, Вектра и 159. Взех Вектрата защото попаднах на добър екземпляр за разлика от другите две. 159 е тясна кола, дори и комбито е малко.
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #12
                        А кромата как е откъм обезшумяване?
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Средна работа. По-скоро средна към добра.
                          Много се изненадах като открих алуминиеви кори вместо найлон във вратите Като цяло аз имам едно свистене след 120-130 км, отпред в дясно, така че моята като екземплар може би не е модел за сравнение.
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            #14
                            Просто оборудването на вратата е на отделен панел, който се сваля с болтове. Дори не е алуминиев, просто е поцинкован и изглежда малко като алумин.
                            По същият начин е и на Алфа 159, Стило, даже и Темпра, Алфа 155.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #15
                              Може и да е поцинкована ламарина, не съм му правил химичен анализ . Такава алуминиева кора съм виждал във VW, там наистина е алуминиева. Но има огромна разлика в обезшумяването, когато има такъв панел и когато е прост найлон залепен със силикон.
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар

                              Working...
                              X