Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT Croma 1.9 , Alfa 159 1.9 или Alfa Q4 ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Имал съм Алфа Кросвагон Q4 - 5 години ,несравнимо удоволствие от шофирането и,и особено на сняг , но от към обслужване и консумативи си е скъпо.Вътрешното пространство си е малко тесничко особено отзад ,багажника си е малък.Скъпи консумативи са амартесьори предни и задни както и 4 гуми задължително за смяна и то на размер 225/55/17 .Алфа 159 Спортвагон е малко по голяма,но като обем е почти същата като Q4,но е много по ниска.Сега карам Фиат Крома и съм доволен от обема и пространството в купето и багажника,почти двойно.Аз съм семеен с две големи деца и това беше избора ми да сменя Q4 с Фиата,за което в някои случаи съжалявам ,но комфорта и удобството на всички пред удоволсвието за водача,но обмислям да си взема един Кросвагон само за мен за в бъдеще.
    Fiat CROMA 1.9 MJet 2009-150 hp.
    Ex:Alfa Romeo CROSSWAGON Q4 2007-16V 150 hp.

    Коментар


      #17
      На Кросвагон няма нищо скъпо, като изключим ремонта на кардана, и амортисьорите.
      А ремонтът на скоростната кутия на Крома 1.9, дано не ти се налага, е тъкмо колкото ремонта на кардана на Кросвагона.
      Общо взето, не мисля, че си минал на много по-евтина за поддръжка кола.
      Кросвагона наистина е супер приятен за каране!
      Страхотен интериор, страхотно директно управление, страхотно задвижване.
      Само не ми харесва колко е шумен след 140км/ч.
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар


        #18
        А бихте ли ми дали малко инфо относно разхода на гориво в реални условия ?
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #19
          Кромата гори много в града, на близки дистанции или в задръстване. На дълго с нормално каране пада под 6 без проблем. При мен сега зимата в града ми гори над 13, средната ми скорост играе между 9 и 10 км/ч. Това за 1.9/150.
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #20
            В крайна сметка си купих FIAT FREEMONT 2.0 170hp AWD Карам го от една седмица и за сега много ме кефи, надявам се да не ме разочарова
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #21
              Ами да ти е честит!
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар

              Working...
              X