Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Буксата на резистора на вентилатор - Гранде пунто 2006г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Буксата на резистора на вентилатор - Гранде пунто 2006г.

    Здравейте,

    Някой ще сподели ли дали е ремонтирал това и как точно се е справил ?
    Купих резистор защото четвърта степен беше отказала напълно, а другите понякога спираха като загрее колата и тръгваха след силен удар по пластмасата отдолу. Видях в интернет, че това е проблем на всички Гранде пунто и други коли, които ползват тоя мотор с тоя резистор. Днес поставих новия резистор (с голям зор защото е заврян в дупе), но пак имаше проблем с някои степени. Оказа се, че и буксата е ужасно нагряла, дори повече от резистора, нещо което не знаех, защото преди това не бях го отварял. Почти съм сигурен, че тая букса не мога да я намеря в магазин, тя идва със снопа. Втора употреба не е добра идея, след като всички пунтаци имат тоя проблем. Мислях си за директно закачане, но нямам идея как - ако ги запоя с поялник, щом толкова грее, ще се разкачат сравнително бързо. Някакви идеи ?
    Благодаря !
    Прикачени файлове
    (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

    #2
    Реших проблема ето така:
    https://www.ebay.co.uk/itm/HEATER-BL...1V5:rk:20:pf:0
    (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

    Коментар


      #3
      "Българският" вариант е да срежеш кабелите, да сложиш на всеки един кабел кабелна обувка, която да пасва много, ама много плътно върху пиновете и да сложиш 2 пласта термосвиваем шлаух отгоре.
      Недостатъкът на този метод е, че не знам колко ще издържи, понеже амперите там са доста големи, а кабелните обувки са кекави и ако имаш някоя хлабава връзка, може да ти стопи и буксата на резистора.
      По-скоро не го прави, а си намери букса.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        "Българският" вариант е да срежеш кабелите, да сложиш на всеки един кабел кабелна обувка, която да пасва много, ама много плътно върху пиновете и да сложиш 2 пласта термосвиваем шлаух отгоре.
        Недостатъкът на този метод е, че не знам колко ще издържи, понеже амперите там са доста големи, а кабелните обувки са кекави и ако имаш някоя хлабава връзка, може да ти стопи и буксата на резистора.
        По-скоро не го прави, а си намери букса.
        Благодаря за отговора
        Аз съм в Англия. За моя радост преди около месец в града е дошъл един ел инжинер (преди нямахме такъв), който се свърза с мен. Направи го точно по описания от теб начин и ми даде гаранция за ремонта... правил го е и преди на други коли. Така или иначе поръчах резистор и букса, но още не са дошли. Като дойдат, ще имам резервни за реакция, ако нещо се случи отново Инжинерите които са измислили системата са направили недомислие, като са натоварили твърде много едната клема, но не са я направили по-стабилна да издържа на натоварването, та и новите букси рано или късно пак ще се стопят, защото вентилатора най-често се ползва на 1-ва и 2-ра степен.
        (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

        Коментар


          #5
          Вярно е, пластините в буксата при кафявите кабели трябва да са поне двойно/тройно по-дебели.
          Щом имаш втори резистор, разрежи му буксата и пробвай да запоиш кабели директно към металните пластини, това мисля, че ще е най-адекватното решение.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            Вярно е, пластините в буксата при кафявите кабели трябва да са поне двойно/тройно по-дебели.
            Щом имаш втори резистор, разрежи му буксата и пробвай да запоиш кабели директно към металните пластини, това мисля, че ще е най-адекватното решение.
            Мисля, че единствения начин със спойка е точнова заварка .. иначе ще се разтопи спойката. Съпротивлението е закачено точно с точкова.
            (Фиата от аватара остана в Англия.. ще ми липсва) Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

            Коментар


              #7
              За да не пускам отделна тема:

              Може ли да ме насочите към майстор/сервиз в София, където да ремонтирам подобен проблем (Пунтото от подписа).

              (за ел. системи в автомобила ръцете ми не растат от правилното място )
              ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
              ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
              ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

              Коментар

              Working...
              X