Резултати 1 до 5 от 5

Тема: Проблем със CITY на пунто мк2

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.04.2013

Проблем със CITY на пунто мк2

Колеги имам проблем с електроусилвателя на волана на Пунто. Колата беше с десен волан и взех та си поиграх да я обърна. Вече е с ляв и ми остана само това да оправя. Купих друг модул заедно с датчика и електромотора от една и съща кола, но не тръгва. Като закача моя електромотор заедно с моя модул си бачкат но се върти обратно на посоката в която съм тръгнал да завивам. Да добавя че колата е 2005г а частите които взех за от предната версия. Някой има ли идея какво мога да направя за да тръгне или да ме насочи към читав сервиз в София да я оправят? Благодаря предварително!

там не е ли датчика обратно
    по принцип трябва да е същия ама не е

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.04.2013
    Датчика явно е същия. Просто сега електромотора е от другата страна и затова сега върти на обратно. Аз се чудя ако има как да се обърне посоката на въртене на самия електромотор сигурно ще се получи. Друго което видях е, че на едната букса която влиза в модула има 5 кабела а на предното Пунто е със 6. Може пък и там да има нещо. Или самата кола да е пригодена за такъв модул след 2003г.

Аз смених мотора при електричар преди десетина дни. Когато ми намериха друг от морга, човека го закачи на програмата в лаптопа, въртя на ляво, пипа нещо по лаптопа, после на дясно... каза че "обучава мотора". Да не би да трябва да направиш това и да се обърне посоката сама?
    FIAT Grande Punto 1.2i Active. Колата е за да ми служи, а не за да я тъкмя

Диагностика трябва.
    Или на платката на моторчето да обърнеш изводите на релетата-ако има. Дай снимка на старото.

Тема: Проблем със CITY на пунто мк2

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •