Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Я свалете турбото отново и го отворете наистина.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Е тя даже и на място щом не се форсира... по-скоро горивото липсва, а не въздухът. На място като е колата, турбото не знам дали прави и 0.5 дори, и то в някакви вече тъмно-червени обороти. До 2000-2500 на място - с турбо, без турбо - няма особено значение.

      Коментар


        #18
        ЕГР.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Виж си задното гърне, отвън може да е перфектно, а отвътре всичко да е ръжда. Често срещан проблем. След това се гледа електрониката, дебитомери и прочие. Имам предвид да е подпушено и затова да не излизат видимо много отработени газове. Тогава колата действително ще е спъната, като Чавдар на баир.
          Последна редакция от plamendor; 23.02.2019, 13:49.

          Коментар


            #20
            Трябва си качествена диагностика. Преди време на едно TDI му бяха сменили половината карантия и нищо. От 110к.с вървеше като за 40к.с На диагностика всичко изглежда нормално, но до 2000об/м и след това въздуха който постъпва в двигателя започваше да намалява. Оказа се запушен всмукателен колектор.

            Коментар


              #21
              Аз имам същият проблем. (Stilo 1.9 Jtd 115 к.с.) Появи се постепенно - все повече и все повече проявавяше гореописаните проблеми. При потегляне трябва да натиснеш педала за газта и да чакаш след 2 сек като качи около 2500 може полека да пробваш да потеглиш - ако прекалиш - отива да гасне, няма никаква мощност.. Интересното е че колата си върви с 180 км/ч - стига ги, но много бавно. Другото интересно е че около 2800-3000 оборота сякаш се "отпушва" за миг се усеща стария вървеж и пак забива нос и по стария муден начин се мъчи да ускори. Пали и на -10 градуса -> малко притриса за няколко сек но се стабилизира. Невъзможност за диагностика при мен защото имам CAN error (U1602 Low-Speed-CAN шина неизправна). Няма връзка от OBD към компа на колата.. Сменени MAP и MAF с чисто нови - разликата е че ако преди придърпваше и бе практически невъзможно на празен ход да задържиш да кажем 1500 оборота - сега мотора реагира много точно на педала и не придърпва. Но няма мощност. Развърта се много бавно. Просто не знам какво да правя, тъй като не може да се закачи за диагностика и съм се примирил. Полезно ще ми е да разбера как колегата е решил тоя пробл.
              Поздрави!
              Прикачени файлове
              Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

              Коментар


                #22
                И аз съм за EGR - затапете го с 2 планки и вижте какъв ще е резултата. Ако нямате планки, от кенчета от бира. При блокирал клапан и при мен правеше мизерии, никаква мощност и една мудност, даже баир не искаше да изкачи. Забиваше предницата по същия начин.
                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                Коментар


                  #23
                  Зарежи ЕГРа,направо сваляй турбото за чистене.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Най-добрия начин е да се тръгва от лесното към трудното. EGR се затапва за 10 мин. След това се разкача MAF-a, ама там симптомите са други - невървеж след 3000 оборота, което се хваща на диагностиката в разликата на въздушния поток и искания такъв. Дори и да ти е блокирала геометрията на турбото, пак ще има някакво ускорение. Иначе ще има луфт, харч на масло, виене и т.н. Щом е рециклирано вече, то проблема не е там.
                    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                    Коментар


                      #25
                      Няма мощност, щото няма въздух, а няма въздух щото EGR-a вкарва изгорели газове вътре, вместо да е затворен. Това може да се хване и ако има характерната миризма на неизгоряла нафта от аспуха.
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        #26
                        Дай пак, че нещо не си на ясно със схемата.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                          Дай пак, че нещо не си на ясно със схемата.
                          Обясни ми какво не съм наясно със схемата, че ми е интересно....
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #28
                            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                            Зарежи ЕГРа,направо сваляй турбото за чистене.
                            Направо да зареже колата и да си купи нова.....баси съвета
                            FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                            Коментар


                              #29
                              tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                              Няма мощност, щото няма въздух, а няма въздух щото EGR-a вкарва изгорели газове вътре, вместо да е затворен. Това може да се хване и ако има характерната миризма на неизгоряла нафта от аспуха.
                              Давам пак за колегата S_BANKOV - за да се образува гориво-въздушна смес, трябва да имаш гориво и въздух (кислород). Ако имаш повреден EGR, е възможно той да вкарва изгорели газове обратно в цилиндрите (изгорелите газове не съдържат кислород) -> няма пълноценно горене. Дюзите впръскват гориво, но то не изгаря, поради липсата на кислород. Това води до липса на мощност и характерната миризма на неизгоряла нафта. При тотално блокирал EGR може и да се хване, при някакъв, дето си мени мнението - трудно. Не случайно @BO е писал EGR - това се дължи от опита му, не от някакви писаници по форуми....Всеки, който е работил поне 1 ден в сервиз, ще посъветва да се тръгне от малкото към голямото, от това, което може да се отстрани с малко усилия, към това, дето не може.
                              Последна редакция от tambuhtaneca; 12.03.2019, 23:59.
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                #30
                                Пич, я провери каква точно е основната функция на ЕГРа и тогава пиши глупости и обаснявай.
                                ВО, казва ЕГР което е възможна причина поради брокаж на клапана в отворено положение, което ще доведе до загуба на налягане на въздуха. Ако обаче геометрията е забила там ще се получава точно това което описва колегата, защото турбото нагнетява но по бавно.
                                И не ми обяснявай дали чета по форуми или съм виждал гаечен ключ. Пиша за да ви дам идея какво може да е, а не да ви правят на маймуни по разни тинясали гаражи и прехналени сервизи.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X