Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати 41 до 50 от 50

Тема: Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Акумулатора е нов, клемите са стегнати. Очертава се колата да има сериозен ел.проблем. Плюсовия кабел за ел клапана на турбината беше прекъснат, пуснахме нов, всички грешки изчезнаха и колата почна да оре асфалта. Сега пак се случи нещо и не върви много добре, но е много по-добре отколкото беше. Вече не пуши при паленето, възможно е при EGR-а също да има проблем с кабелите. Има теч на масло, точно въху кабелите, които отиват към компютъра, предполагам от там идват всички проблеми. Ще търся някой да огледа кабелите след като реша проблема с маслото.
    --------------------------------
    Запитване за авточасти:

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Кабелите в двигателният отсек са устойчиви на масло.
    Прекъсванията се получават повече от протриване на кабелите заради допиране някъде.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Имам едно бързо питане. Става дума за клапанчето на дросела, което отваря клапата при подаване на газ, логично би трябвало да мърда на някъде при подаване на газ нали? Защото изобщо не помръдва при натискане на педала. В този случай колата върви с напълно затворена или блокирала в някакво положение клапа :O
    --------------------------------
    Запитване за авточасти:

Регистр. на
    12.07.2009
    Това е т.нар клапа за меко гасене.
    Когато изгасиш колата затваря напълно за няколко секунди.
    Когато колата работи е напълно отворена.
    Може само в някой режими,напр регенерация да се притваря леко, но това не съм проверил, просто го допускам.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Тая клапа е част от ЕГР-системата и няма нищо общо с "меко гасене". Може заради нея да има някакъв вторичен ефект и да се усеща, че двигателят гасне по-меко, но със сигурност не е сложена там за това.

Сложена е, защото в някои моменти не е достатъчно само ЕГР-клапанът на изпускателната тръба да е отворен, за да връща част от газовете обратно, а е нужно и допълнително да се ограничи притокът на свеж въздух, като така по принуда се пълни с още повече изгорели газове. Това прави тази клапа - докато единият клапан е отворен, за да пропуска изгорели газове, тази клапа е частично затворена, за да ограничава пресния въздух. Като изгасиш колата вече няма какво да я задържа отворена и затова се затваря.

Ако не бъркам, мисля че е изискване на ЕВРО-4. Има огромен излишък на въздух при работа на празен ход и хората са решили да го заменят с изгорели газове.

При проблем с тази клапа, няма да има достатъчен приток на въздух и ще се усеща липса на мощност.

Регистр. на
    12.07.2009
    Мекото гасене е първичният ефект. Има я на всички Евро 3 JTD във вариант с вакуум и служи само и единствено за да загасне меко двигателя.
    Вторичният ефект е допълване на процесите на ЕГР, и ДПФ, и прочие простотии, при по-новата модификация - с ел.клапа на евро 4/5.
    Но е сложена първо за се гаси меко, и това няма как да е, вторичен ефект.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Значи може би докато са били в сила изискванията за Е-3, е била за меко гаснене, пък после са установили, че могат да я ползват за нещо по-разумно. Ако е само за меко гасене, значи има две положения - напълно отворено и напълно затворено. Аз си гледам за моята кола, тя е с мотор Е-4 и там тази клапа е заради това, което писах по-горе, няма нужда от клапа за меко гасене. Ако съм заблудил някой - моля да ме извини.

Фиат маниак Аватарът на stooes
    Регистр. на
    25.11.2010
    Цитат stooes написа: Преглед на мнението
    Аз имам същият проблем. (Stilo 1.9 Jtd 115 к.с.) Появи се постепенно - все повече и все повече проявавяше гореописаните проблеми. При потегляне трябва да натиснеш педала за газта и да чакаш след 2 сек като качи около 2500 може полека да пробваш да потеглиш - ако прекалиш - отива да гасне, няма никаква мощност.. Интересното е че колата си върви с 180 км/ч - стига ги, но много бавно. Другото интересно е че около 2800-3000 оборота сякаш се "отпушва" за миг се усеща стария вървеж и пак забива нос и по стария муден начин се мъчи да ускори. Пали и на -10 градуса -> малко притриса за няколко сек но се стабилизира. Невъзможност за диагностика при мен защото имам CAN error (U1602 Low-Speed-CAN шина неизправна). Няма връзка от OBD към компа на колата.. Сменени MAP и MAF с чисто нови - разликата е че ако преди придърпваше и бе практически невъзможно на празен ход да задържиш да кажем 1500 оборота - сега мотора реагира много точно на педала и не придърпва. Но няма мощност. Развърта се много бавно. Просто не знам какво да правя, тъй като не може да се закачи за диагностика и съм се примирил. Полезно ще ми е да разбера как колегата е решил тоя пробл.
    Поздрави!
    Здравейте отново . Нищо не е правено по двигателната част на колата - смених полуска, дясна заедно със стойката на висящия лагаер. Резултата е че вече лагера не тропа, но вече колата хич не ще да върви. Ако по-рано горе долу вървеше - сега е тотално зле. Натискаш педала за газта и чакаш - развърта супер бавно .. Явно някъде съм имал пропуск в маркучи за вакуум или за входящ въздух, които при смяната на полуоската вече са тотално скъсани. Моля за мнения къде да търся, кой е тоя толкова важен маркуч, с прост оглед не се вижда нищо, не се чува шум от изпускане на налягане след турбото. Вероятно някакво управление но кое?!
    Fiat Stilo 1.9 Jtd 115 2003 MultiWagon

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Ако напишеш и откъде си- може и да Те насочим към някой сервиз...
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на FGRC
    Регистр. на
    04.10.2009
    Цитат nerven написа: Преглед на мнението
    От няколко дни светва индикатора за свещите, пише да ги проверя. Пратих я в сервиза да видят свещите и релето за подгрев. Релето му няма нищо, няма промяна с новото, смених всички свещи превантивно и пак си изписва същата грешка. Като я паля сутрин и не само сутрин, когато е студен двигатела отзад избухва облак неизгоряла нафта. Майсторето което я ровичка казва, че компа плюе произволни грешки, дебитомер, свещи, липса на налягане към турбината, ламбда сонда, при това без да е запален двигатела. Трие ги и пак светват, без да е запален мотора. Както си го мислехме всички, очертава се ошашкан софтуер и вероятно трябва да се сменя. Рано или късно ще се се случи и ще пиша какво е станало.
    Турбо братле,турбо.Ако не са настроили геометрията няма набиране.А за какъв разтоварващ клапан говориш.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Тема: Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •