Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати 41 до 47 от 47

Тема: Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Акумулатора е нов, клемите са стегнати. Очертава се колата да има сериозен ел.проблем. Плюсовия кабел за ел клапана на турбината беше прекъснат, пуснахме нов, всички грешки изчезнаха и колата почна да оре асфалта. Сега пак се случи нещо и не върви много добре, но е много по-добре отколкото беше. Вече не пуши при паленето, възможно е при EGR-а също да има проблем с кабелите. Има теч на масло, точно въху кабелите, които отиват към компютъра, предполагам от там идват всички проблеми. Ще търся някой да огледа кабелите след като реша проблема с маслото.
    --------------------------------
    Запитване за авточасти:

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Кабелите в двигателният отсек са устойчиви на масло.
    Прекъсванията се получават повече от протриване на кабелите заради допиране някъде.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Имам едно бързо питане. Става дума за клапанчето на дросела, което отваря клапата при подаване на газ, логично би трябвало да мърда на някъде при подаване на газ нали? Защото изобщо не помръдва при натискане на педала. В този случай колата върви с напълно затворена или блокирала в някакво положение клапа :O
    --------------------------------
    Запитване за авточасти:

Регистр. на
    12.07.2009
    Това е т.нар клапа за меко гасене.
    Когато изгасиш колата затваря напълно за няколко секунди.
    Когато колата работи е напълно отворена.
    Може само в някой режими,напр регенерация да се притваря леко, но това не съм проверил, просто го допускам.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Тая клапа е част от ЕГР-системата и няма нищо общо с "меко гасене". Може заради нея да има някакъв вторичен ефект и да се усеща, че двигателят гасне по-меко, но със сигурност не е сложена там за това.

Сложена е, защото в някои моменти не е достатъчно само ЕГР-клапанът на изпускателната тръба да е отворен, за да връща част от газовете обратно, а е нужно и допълнително да се ограничи притокът на свеж въздух, като така по принуда се пълни с още повече изгорели газове. Това прави тази клапа - докато единият клапан е отворен, за да пропуска изгорели газове, тази клапа е частично затворена, за да ограничава пресния въздух. Като изгасиш колата вече няма какво да я задържа отворена и затова се затваря.

Ако не бъркам, мисля че е изискване на ЕВРО-4. Има огромен излишък на въздух при работа на празен ход и хората са решили да го заменят с изгорели газове.

При проблем с тази клапа, няма да има достатъчен приток на въздух и ще се усеща липса на мощност.

Регистр. на
    12.07.2009
    Мекото гасене е първичният ефект. Има я на всички Евро 3 JTD във вариант с вакуум и служи само и единствено за да загасне меко двигателя.
    Вторичният ефект е допълване на процесите на ЕГР, и ДПФ, и прочие простотии, при по-новата модификация - с ел.клапа на евро 4/5.
    Но е сложена първо за се гаси меко, и това няма как да е, вторичен ефект.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Значи може би докато са били в сила изискванията за Е-3, е била за меко гаснене, пък после са установили, че могат да я ползват за нещо по-разумно. Ако е само за меко гасене, значи има две положения - напълно отворено и напълно затворено. Аз си гледам за моята кола, тя е с мотор Е-4 и там тази клапа е заради това, което писах по-горе, няма нужда от клапа за меко гасене. Ако съм заблудил някой - моля да ме извини.

Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Тема: Фиат Стило 1.9 JTD 120 к.с. - не ускорява, не набира

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •