Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане силата на стякане болтове основни, биелен за чинкуеченто 0.9куб. 29 kW

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане силата на стякане болтове основни, биелен за чинкуеченто 0.9куб. 29 kW

    Маслената помпа от известно не ми е работила добре ,въпреки че лампата на маслото не ми е светила . Онзи ден не изгасна лампата на маслото не палена повече. Маслото е много чисто, на 7месеца е 1000км. На щеката на маслото не се намалява като се запали мотора . Датчика на маслото 100 го тествах с въздух работи точно. Имам лоши мисли че помпата на маслото от доста време не е работила нормално с много ниско налягане да изгасне лампата на маслото. Няма как страх не страх ще отварям мотора за маслена помпа първо, но не знам с каква сила Nm се стягат болтовете колянов вал биелни лагери и болтовете на глава .
    Благодаря.
    Последна редакция от gogocinko; 19.02.2019, 23:22.

    #2
    Преди да разглобяваш свали масления филтър и чукни на стартер да видиш дали ще потече масло.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      А после си виж цедката на помпата и сигурно ще изпаднеш в ужас
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Дано сте прави ,стискам палци. това мисля да направя първо почистване на картера. Второ да сваля маслената помпа да я пробвам за луфтове да я замеря след това обратно паля и меря налягането на маслото. Правя си манометър с преход да мога да го свържа . Искам да разглобя лагерите за да ги погледна така и така съм стигнал до там, ако са видимо зле (дано не ). Дано не са зле че проверих средно лагери , гарнитури, семиринги- може би , масло филтър около 300-400лв.

        Коментар


          #5
          Не знаеш с колко се стягат бурмите обаче с едно поглеждане ще прецениш лагерите дали са ОК или ЙОК?
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Направи първо това, което ти казах. Имал съм случаи на дълго седели коли, които не вдигат налягане и се оказва стекло напълно масло, помпата останала празна и картона на филтъра затапва и пречи да засмуче. Едната беше Фиат.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар

            Working...
            X