Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Кое му забранява да се върти?
    Ей, обаче дълбаеш и това си е...

    Виж много добре какво му забранява да върти. Ето тази стрелка, която е в лентата му и показва посока НАДЯСНО!
    Click image for larger version

Name:	Inkedkk3_LI.jpg
Views:	1
Size:	177,6 KB
ID:	2098322
    Видя ли я хубаво?

    Коментар


      #47
      stilo_new написа: Преглед на мнението
      Ей, обаче дълбаеш и това си е...

      Виж много добре какво му забранява да върти. Ето тази стрелка, която е в лентата му и показва посока НАДЯСНО!
      [ATTACH=CONFIG]106898[/ATTACH]
      Видя ли я хубаво?
      В съседната лента пътната маркировка показва на право и на ляво. Това означава ли, че от нея няма право да се излезе от кръговото - да припомня, направление 2-6?
      Как ще видиш пътната маркировка при наличие на снежна покривка?
      Последна редакция от Stefanaki; 01.03.2019, 09:14.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #48
        Какво целиш, не мога да разбера? Разбрах само, че нямаш опит в шофирането. След обясненията и другите неща, мисля, че всичко е ясно. Ако търсиш някакви пропуски в знаците и маркировката на кръговото, се обърни към общината.

        Коментар


          #49
          Искам да почерпя от опита на опитните.
          Но вместо всичко да ми става ясно, то ми става все по не ясно. Явно и опитните не могат да ми обяснят?!?
          Вече съм тотално объркан и не зная как е правилно да се минава през/по това кръгово.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #50
            Добре де, да изключим за момент факта, че в момента маркировка под формата на стрелки няма: ЛИНК, (да оставим старите снимки, но минавам от там редовно и когато и да направят маркировка, тя оцелява много кратко време) ама на снимката горе, там дето е оградено в синичко, как точно виждате стрелка "надясно"? Стрелката е "направо", а дори да приемем, че е надясно, това значи ли, че трябва да завия надясно - там, откъдето влизат автомобилите от северния вход?

            И ако приемем, че все пак има стрелка "надясно", която евентуално ме задължава да изляза надясно, и стрелка "направо", която ме задължава да продължа направо в кръговото, то какво тогава ми показва стрелката "наляво" в най-вътрешната лента? Едва ли означава "качвай се на поляната".

            stilo_new, Колега, стрелката която наричаш "надясно", всъщност е стрелка за "направо", просто така се е изтъркала боята от нея, че създава илюзия, че е надясно. Сравни я с тази до нея, и с тази в най-вътрешната лента, която те подканва да тръгнеш по поляната.

            ЛИНК - а тази маркировка ти позволява да тръгнеш наляво в кръговото ли?

            Тези стрелки са добър пример, че се рисуват и слагат по места, по които изобщо не отговарят на останалата част от маркировката. Мисля, че всеки нормален шофьор като види стрелка "направо", ще продължи да се движи направо, като това включва движение по очертана пътна лента, дори самата лента да е очертана с криви. А те нарисували стрелки направо, с идеята че трябва да излезеш от кръговото, т.е. да пресечеш пътна лента надясно.

            Коментар


              #51
              Признавам, че и аз се обърках от опитите на Стефан, да ме изкара, че не знам някои неща. Благодаря за последната снимка, която е качена по-горе, от навлизане в едно от кръговоите на Бургас , която помага да се изясни на всички нещата. Ето гледаме преди кръговото. В случая има отделен ръкав само за надясно, който не влиза в самото кръгово.
              В средна лента има стрелка само за направо, т.е втори изход след кръговото(преди, като го нямаше ръкавът само за надясно, стрелката беше направо и надясно, т.е. първи и втори изход). В лява лента има стрелка направо и наляво, т.е към втори изход, както и че можеш да въртиш по кръговото - към трети и четвърти изход.
              Прав е Оги, че в кръгово няма стрелки надясно!! Има стрелки направо, което означава към първият изход след стрелката и стрелки наляво, което означава, че можеш да продължаваш в самото кръгово. Гледаме пак последната снимка от горният коментар. Влизаме в кръговото, там стрелките преди втори изход са: в дясна лента - стрелка направо - продължаваш към втори изход, в лява лента - стрелка направо и наляво, т.е. към втори изход и по самото кръгово.
              На следващото кръгово кръстовище има три ленти и след като навлезеш в него стрелките са в дясна лента - стрелка направо т.е. към втори изход, в средна лента стрелка направо и наляво, т. е към вториизход и по самото кръгово, а в лявата лента стрелката е само наляво, т.е по самото кръгово и нямаш право към втори изход.
              От снимката за кръговото на 4-ти километър се виждат стрелки: в лента 1 само за направо, т.е към първият изход след стрелката, в случая към лента 5. В лента две има направо и наляво, т.е към първият изход, в случая лента 6, както и че може да продължиш по самото кръгово. В лента 4 има стрелка само наляво, т.е въртиш по кръговото. в лента 3 не се вижда, но и там предполагам е била само за наляво т.е по кръговото.
              По ясно май не мога да го обясня. Извинявам се, за част от нещата в горните ми мнения, където и аз се обърках и без да исках ви подведох.

              Коментар


                #52
                Click image for larger version

Name:	mitaj_1463722693.jpg
Views:	2
Size:	228,0 KB
ID:	2098326

                Ето примера с трилентово кръгово. В дясна лента стрелка само направо- за първият изход след стрелката. В средна лента стрелка направо и наляво: за първият изход след стрелката и за по самото кръгово и в лява лента - стрелка само наляво, т.е. само по самото кръгово.

                Коментар


                  #53
                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  Признавам, че и аз се обърках от опитите на Стефан, да ме изкара, че не знам някои неща. ...
                  Извинявам се, за част от нещата в горните ми мнения, където и аз се обърках и без да исках ви подведох.
                  Точно, защото си много объркан и сам си измисляш правила как се минава през кръгово движение, се опитах да ти покажа, че грешиш. И това, че взимаш едно кръгово в Бургас като отправна точка за всички кръгови по света, също е толкова грешно.
                  А това, че си объркан го показват и следните две твои тези:
                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  стрелка направо - продължаваш към втори изход
                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  в лента 1 само за направо, т.е към първият изход след стрелката
                  Та, когато утре попаднеш на абсолютно непознато кръгово в непознат град (дори и страна), по кой изход ще излезеш, взимайки предвид описаното от теб, като видиш стрелка направо - втори изход или първият изход?

                  И само не излизай с номера, че няма как да попаднеш на непознато кръгово и, че си проверяваш маршрутите в интернет. Пример от вчера - катастрофа по магистрала в Холандия, магистралата е временно затворена и движението е отбито за около 25-30км през малки градчета и села. Минах през три или четири кръгови, които не съм знаел и че съществуват и нямаше как да се подготвя предварително. Подобни неща ми се случват почти всеки месец в различни европейски страни.

                  П.П.: Да припомня, че в тази тема става дума за точно определено кръгово движение. Примери от други не са много удачни.
                  Последна редакция от Stefanaki; 03.03.2019, 08:49.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #54
                    В последните ми две мнения изобщо не съм се бъркал. Прочете ли ги много внимателно? Пиша първи или втори изход, но релано става въпрос за един и същ. Ще обясня защо.
                    Реално това е вторият изход на кръговото. Пиша първият, защото ти влизаш в кръговото, подминаваш първият изход и имаш стрелки на асфалта. Затова пиша първият изход веднага след тези стрелки!
                    Къде видя, че съм написал, че всички кръгови са еднакви. Напротив, написах точно обратнот, че всяко кръгово си е уникално и трябва да се съобразяваме със знаците и маркировка. А за кръговите в Бургас, явно не четеш добре, защото аз давах пример за цели три, които са различни. На снимките които съм качил се вижда, че от първото може да се излиза от най-вътрешната лента, а на второто не може да се излиза от най вътрешната. Едното е двулентово, другото трилентово, но това няма значение - гледаме стрелките.
                    Надявам се , че вече ти се изясниха нещата.

                    Коментар


                      #55
                      За преминаване през (кръгово) кръстовище нормално всеки шофьор получава последователно следната информация:
                      1) Направленията/посоките
                      https://goo.gl/maps/9T6AQmR5WF92
                      2) В зависимост от желаното направление, всеки е длъжен да се престрои съгласно знак Д3 "Указател за предварително престрояване"
                      https://goo.gl/maps/okNGDipBb712
                      Както се вижда от получената хронологична информация до тук, все още не е ясно с колко ленти е самото кръгово кръстовище. Обаче ми е ясно, че заходжайки от дясната лента към кръговото, то мога да продължа във всички посоки - направо и надясно. После навлизайки в самото кръгово се поява и
                      3)
                      сигнализация с пътна маркировка

                      И сега идва възловия момент в решаването на ребуса:
                      4) Чл. 7 (3) Когато има несъответствие между пътните знаци и маркировката на пътя, участниците в движението са длъжни да се съобразяват с пътните знаци.
                      ЗДвП в сила от 1.03.2019 г. То този член си е така от много години.

                      Аз нямам какво повече да кажа по темата, освен да си гледате знаците.
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #56
                        Ха ха. И това какво рзяснение дава по коментираната тема? Имаш знаци на входа на кръговото. Има и маркировка в самото кръгово. Въпросът на колегата е за лентите в кръговото и как трябва да се напусне. И този знак, първо, че е за предварително престрояване, второ по никакъв начин няма несъответствие между него и маркировката в кръговото. Единствената грешка в знака е че трябва да има стрелка направо и наляво за лявата лента, защото така излиза, че от този вход към кръговото имаш право само към центъра и Дървеница, което не е така. няма друга драма или несъответствие.

                        Коментар


                          #57
                          И тази точка 4 която си удебелил, нали знаеш, че се отнася за едно конкретно място, когато има разминаване между знак и маркировка. А не знакът да е на едно място, а маркировката на не знам си колко метра след него, където вече лентите са 4 , а не две. За твое сведение, на мястото където е знакът, входа на кръговото също трябва да има маркировка.

                          Коментар


                            #58
                            stilo_new написа: Преглед на мнението
                            Ха ха. И това какво рзяснение дава по коментираната тема? Имаш знаци на входа на кръговото. Има и маркировка в самото кръгово. Въпросът на колегата е за лентите в кръговото и как трябва да се напусне.
                            Знака ти казава, че ако влезеш от лява лента в кръговото, то:
                            Click image for larger version

Name:	Capture_1.jpg
Views:	1
Size:	126,8 KB
ID:	2098337
                            не можеш да извършиш маневра съгласно червената линия.
                            В същото време може да продължиш да се движиш по двете зелени траектории:
                            Click image for larger version

Name:	Capture_2.jpg
Views:	1
Size:	126,0 KB
ID:	2098338
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #59
                              Аз се чудя как така в лента, която е очертана с пътна маркировка, стрелката "направо" може да означава друго, освен да продължа в тази пътна лента, като на снимката:

                              Click image for larger version

Name:	mitaj_1463722693.jpg
Views:	1
Size:	260,0 KB
ID:	2098339

                              Искаш да кажеш, колега, че след тази стрелка аз не трябва да продължавам по пътната лента, която е маркирана, а трябва да напусна надясно? Стрелка "направо" значи "напусни надясно"? Тук някой сериозно е объркал физическото праволинейно движение и движението "направо" (напред) по пътна лента, която не е праволинейна. Това ми се струва като сериозна предпоставка за ПТП между водач, който спазва маркировката точно и такъв, който е местен и се движи по собствени (местни) правила. При такава маркировка, ако ме изкарат виновен за ПТП, понеже съм продължил да се въртя в кръгчето, ще намеря най-печения адвокат, който да ги съсипе.

                              Виж, оранжевата стрелка вече е боядисана малко по-интелигентно - показва, че първо не може да се ходи наляво, а после вече може. Но като цяло пак у мен остава въпросът "Що е то "ляв" завой в кръгово движение (с очертана маркировка)?"

                              ---
                              Сега загледах и самото кръгово с останалата маркировка - минаваш по някаква стрелка, която ти сочи напред, после без да напускаш пътната лента - минаваш през друга стрелка, която ти сочи наляво, а през цялото време си в една и съща лента, в която е разрешено движението.

                              Това кръгово, с тази маркировка е абсурдно!

                              Коментар


                                #60
                                Stefanaki написа: Преглед на мнението
                                Знака ти казава, че ако влезеш от лява лента в кръговото, то:
                                [ATTACH=CONFIG]106918[/ATTACH]
                                не можеш да извършиш маневра съгласно червената линия.
                                В същото време може да продължиш да се движиш по двете зелени траектории:
                                [ATTACH=CONFIG]106919[/ATTACH]
                                Да. Тук си прав. Точно така е. Но въпросът в първият коментар е за коли които идват не от този вход, а които вече са в кръговото и го напускат. От 1 и 2 може да отидеш към 5 и 6. Но от 4 примерно не можеш да отидеш към 6. Нали това се питаше.

                                Коментар

                                Working...
                                X