Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ще се връткам докато си искам.
    Без мигач.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      С мигач е по весело.
      LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
      ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

      Коментар


        #18
        lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
        Номер едно простотия е влизането с ляв мигач...
        Значи хората, направили този клип, хич не са в час. Добре, може би е простотия да пускаш ляв мигач, защото е друга естествената ти посока на движение, няма как да тръгнеш в насрещното, но ако ще излизаш от първия изход, е редно да пуснеш десен мигач, за да покажеш на останалите участници в движението какви са ти намеренията, а и по този начин, както вече казах, ги улесняваш. А аз явно по съвсем друг начин възприемам пускането на ляв мигач за влизане в кръгово...
        https://www.youtube.com/watch?v=8wIoR7fpPJM

        Коментар


          #19
          Колежке, добре го възприемаш ''пускането на ляв...'', и мисля че на никой не пречи а тва че мен ме било развеселявало -много важно! Мен също ме кефи как баш майстори и първи братчеди на Шумахер спират с ''аварийки'' вместо с десен мигач а навличането на светлоотразителния потник ми е голямо чудене. Проблема за кръговите е излизането от вътрешна лента ако ги има нарисувани а ако е широко и няма нищо нарисувано-къде да се движим и как да излизаме. За десния мигач няма спор. Клипа ти едвам го изгледах до средата тъй като почти нищо не разбрах. А ти имаш ли си представа за този който го е качил- къв е ,има ли си хабер от ЗДвП демек требва ли да верваме на филмчето?
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #20
            blue_coconut написа: Преглед на мнението
            Значи хората, направили този клип, хич не са в час.
            https://www.youtube.com/watch?v=8wIoR7fpPJM
            Видеото е направено от Alberta Motor Association, която е част от Canadian Automobile Association (CAA) и American Automobile Association (AAA). Та тези изисквания са валидни в Северна Америка. На мен не ми е позната европейска страна с подобни изисквания.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              #21
              Stefanaki написа: Преглед на мнението
              И кое по-точно би ме задължило?
              Ами закона и маркировката. Отделно това, за да не се засичате с този в съседната лента, който също има право да излиза на този изход, когато изходът е с две ленти, както е в случая. Като приближаваш кръгово, знаеш къде ще ходиш, следователно се насочваш към съответната лента. Дясна - за първи и втори изход, средна - за втори и трети, и лява, за трети и обратен. Има много анимирани клипчета в нета. Там е показано как трябва да се минава, без да се засичат автомобилите.

              Коментар


                #22
                В Бургас, преди кръговите има табели за предварително престояване, както и маркировка преди и в самото кръгово. И ако се спазва точно, се преминава безконфликтно. Друг е въпросът, че много хора шофирането не им се отдава и правят глупости.
                А това на клипчето изобщо не важи само за Северна Америка. Защото и тук все повече кръгови ги правят по този начин със съответната маркировка.

                Коментар


                  #23
                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  Ами закона и маркировката.
                  Кой закон? Кой член? Коя алинея? Коя точка?
                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  Дясна - за първи и втори изход, средна - за втори и трети, и лява, за трети и обратен.
                  Само за твоя информция - кръговото в темата е с 4 ленти, моля виж отново първото мнение.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #24
                    Знам, че е с четири. Просто дадох за пример - такова с три. А иначе ЗДвП чл.6, т.1, където пише, че трябва да се съобразяваме с пътните знаци и маркировката. Това, че вие в София имате многолентови кръгови, без знаци и маркировка си е проблем на общината. Както писах, всяко кръгово е различно. При някои имаш право да го напускаш от най-вътрешната лента, но при някои, нямаш това право и трябва да престроиш в съседната преди да го напуснеш.
                    Ето едно клипче за пример на кръгово от което нямаш право да го напускаш от най-вътрешната лента.https://www.shofior.com/wordpress/%D...8%D1%89%D0%B5/

                    Коментар


                      #25
                      Значи твоето твърдение
                      От лента 1 е задължително към лента 5.
                      не е вярно.
                      Там няма табели и маркировка, която да ме задължава.
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        #26
                        Stefanaki написа: Преглед на мнението
                        Значи твоето твърдение

                        не е вярно.
                        Там няма табели и маркировка, която да ме задължава.
                        Ама колега, ти сериозно ли смяташ за правилно от най-външна лента да обикаляш цялото кръгово?!? Написах го, а линка към сайта който е по-горе го пише "Ако пътя, по който се движите преди кръговото кръстовище, е с 2 и повече ленти за движение в едната посока, то задължително трябва да се престроите своевременно в лентата, в която желаете да продължите след навлизане в кръстовището. По правило най-дясната лента (при навлизане в кръстовището) е за ППС, които желаят да напуснат кръговото кръстовище през първият изход. Втората и третата лента съответно (при навлизане) са за ППС, които ще напуснат кръстовището съответно през втория или третия изход и т.н."
                        Ако няма да завиваш надясно, какво правиш в тази лента?? Аз не мога да разбера, как такова голямо кръгово, няма пътни знаци и маркировка, които са задължителни.

                        Коментар


                          #27
                          Click image for larger version

Name:	46831436_2415368201813255_8055776149415919616_n.jpg
Views:	2
Size:	49,3 KB
ID:	2098314
                          Ето едно кръгово в Бургас, където важат правилата от клипчето , което уж било само за Сащ и Канада..
                          Има си отделни ленти за завиване надясно. От средна лента можеш да продължиш само направо. От лява лента имаш право: Направо, наляво и обратен. Има си ясна пътн маркировка и стрелки, както и знаци за предварително престрояване. На такова кръгово имаш право от най-вътрешната лента да излезеш от кръговото..

                          Коментар


                            #28
                            stilo_new написа: Преглед на мнението
                            Ама колега, ти сериозно ли смяташ за правилно от най-външна лента да обикаляш цялото кръгово?!?
                            Защо да е неправилно? Кой казва кое е правилно и неправилно? Ако ми се наложи - ще го обиколя.
                            stilo_new написа: Преглед на мнението
                            Ако няма да завиваш надясно, какво правиш в тази лента??
                            В лявата лента имаше ПТП и всички се движеха в дясната.
                            stilo_new написа: Преглед на мнението
                            Аз не мога да разбера, как такова голямо кръгово, няма пътни знаци и маркировка, които са задължителни.
                            Има си пътни знаци и маркировка. И ако всички карат по пътни знаци и маркировка - няма да има проблеми. Но понеже масово се кара по:
                            1. "клипчета"
                            2. упътвания от някакви сайтове
                            3. както е кръговото в Бургас
                            и т.н., стават конфликтни ситуации.

                            И пак да кажа - след като няма знак и маркировка, които да ми забраняват, то мога да си въртя колкото и в която си искам.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #29
                              Stefanaki написа: Преглед на мнението
                              Там няма табели и маркировка, която да ме задължава.
                              Нека обаче преди да говорим, да си направим труда да погледнем в Гугъл Мапс цялостно въпросното КК. Значи, за всеобща информация - маркировка има, на цели две места, която обаче е захабена, като втората снимка е метри преди изхода от първото мнение на Оги. По това, което виждам, мога да отсъдя, че именно наличната маркировка би ти попречила да продължиш да се въртиш от най-външната лента. Но дори и да липсваше маркировка, искам човечно да те попитам - защо, при наличие на 4 (четири) ленти (не една, не две, не три, а цели четири ленти) ти би искал да продължиш да се въртиш в кръговото?
                              Да си представим следната ситуация - ти си в лента 1 и продължаваш да се въртиш, например без подадена индикация, ако колата от лента 2 иска да излезе по лента 6, и се ударите, кой ще е виновен? Може би водачът, карал в лента 2, ако следваме правилото на дясностоящия? А ако се вгледаме в маркировката?
                              И имам друг въпрос - какво, като "клипчето" е правено от канадци и/или американци? Не видях някъде да пише, че е валидно за конкретна страна, или дори континент.
                              Click image for larger version

Name:	kk2.JPG
Views:	1
Size:	145,6 KB
ID:	2098315 Click image for larger version

Name:	kk3.JPG
Views:	1
Size:	140,9 KB
ID:	2098316
                              Прикачени файлове
                              Последна редакция от blue_coconut; 25.02.2019, 13:29.

                              Коментар


                                #30
                                Ами да. Ето, че има маркировка . И точно тази маркировка ти забранява да въртиш по кръговото от най-външна лента. Ако е изтрита маркировката имаш глава на раменете и мислиш. Има логически неща. Конфликтните ситуации стават заради такива като Стефан, които смятат, че е правилно да обикалят кръговото от най външна лента и да засичат всички останали учасници, които се движат по правилата.
                                Те тези клипчета не са направени случайно, а да ви отворят очите на такива дето сте взели книжката с едно теле. Но уви, пак не схващате.
                                Ето колегата по-горе много добре ти го е описал и схематично. Зелена, синя, червена линии. Всичко е ясно. Само ти не разбра.
                                Ако говориш за някакво ПТП, където лентите са заети, това е друго. Тук се коментира нормална обстановка.

                                Коментар

                                Working...
                                X