Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Аз се чудя как така в лента, която е очертана с пътна маркировка, стрелката "направо" може да означава друго, освен да продължа в тази пътна лента, като на снимката:

    [ATTACH=CONFIG]106920[/ATTACH]

    Искаш да кажеш, колега, че след тази стрелка аз не трябва да продължавам по пътната лента, която е маркирана, а трябва да напусна надясно? Стрелка "направо" значи "напусни надясно"? Тук някой сериозно е объркал физическото праволинейно движение и движението "направо" (напред) по пътна лента, която не е праволинейна. Това ми се струва като сериозна предпоставка за ПТП между водач, който спазва маркировката точно и такъв, който е местен и се движи по собствени (местни) правила. При такава маркировка, ако ме изкарат виновен за ПТП, понеже съм продължил да се въртя в кръгчето, ще намеря най-печения адвокат, който да ги съсипе.

    Виж, оранжевата стрелка вече е боядисана малко по-интелигентно - показва, че първо не може да се ходи наляво, а после вече може. Но като цяло пак у мен остава въпросът "Що е то "ляв" завой в кръгово движение (с очертана маркировка)?"

    ---
    Сега загледах и самото кръгово с останалата маркировка - минаваш по някаква стрелка, която ти сочи напред, после без да напускаш пътната лента - минаваш през друга стрелка, която ти сочи наляво, а през цялото време си в една и съща лента, в която е разрешено движението.

    Това кръгово, с тази маркировка е абсурдно!
    Не мисля, че маркировката е абсурдна. На всички кръгови, стрелката направо означава, че може да излизаш от кръговото, както са дясна и средна лента, а стрелката наляво, означава , че можеш да се продължиш в самото кръгово. Какво нелогично виждаш. Както си я нарисувал жълтата линия е напълно правилно. От тази средна лента може да продължиш по жълтата линия, защото имаш стрелка наляво и направо. Затова може да продължиш и към изхода на кръговото, който се вижда.
    Дори в кръговото на 4-ти километър са пак така, когато е имало маркировка. 1-ва лента има стрелка направо, т.е. само за изхода - 5. втора лента наляво и направо, то и за изхода- 6, но и можеш да продължиш в самото кръгово. а 3-та и 4-та лента са само стрелки наляво-т.е. продължаваш в кръговото. Тук няма местни и неместни. маркировката е една. разликата е само в броя на лентите, както и в това от коя на къде може да продължиш.

    Коментар


      #62
      То по твоята логика, стрелките в лентите на кръговото, не трябва да има наляво, а само направо и надясно. Но няма кръгови с такава маркировка. И следователно стрелка направо, означава изход от кръговото, а стрелка наляво, означава продължаване в лентата по кръговото, както с жълто си я отбелязал.

      Коментар


        #63
        Click image for larger version

Name:	7063447C.jpg
Views:	2
Size:	203,1 KB
ID:	2098340
        Ето кръгово от твоя град. Снимката е от форум, където са разисквали ситуация. Както се вижда дясната лента е само за направо към изхода - стрелка направо. и нямаш право да въртиш по кръговото. Лявата лента е със стрелка направо и наляво. Т.е. може да излизаш от кръговото, както и да продължиш наляво по него.

        Коментар


          #64
          stilo_new написа: Преглед на мнението
          Да. Тук си прав. Точно така е. Но въпросът в първият коментар е за коли които идват не от този вход, а които вече са в кръговото и го напускат. От 1 и 2 може да отидеш към 5 и 6. Но от 4 примерно не можеш да отидеш към 6. Нали това се питаше.
          Как ще разбереш от кой вход съм влязъл, при положение че се намирам в лента 2, точно където пише "Аптека Медея Изток"?
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #65
            Много лесно ще разбера. Зависи аз къде съм. Тези които идват от зала Арена са без предимство. Кагото имат възможност за включване тръгват, ти си в лява лента и отиваш на място Аптека, а аз съм в дясна лента и продължавам по 1. Затова нямаш право от лява лента да звиваш надясно, както е на знака , който си показал на снимката.
            Ако пък си влязъл от друг вход и се движиш по лента 2, то можеш да продължиш по 6, както и маркировката го показва, защото идващите от залата , трябва да те изчакат и тогава да тръгнат направо, по лента 1 примерно. Ти разбира се, като напускаш кръговото, даваш десен мигач, както е по закон.
            Затова са тези правилници, за да няма конфликтни ситуации, но някой да обърка и се създава такава.
            Последна редакция от stilo_new; 03.03.2019, 16:26.

            Коментар


              #66
              stilo_new написа: Преглед на мнението
              Ако пък си влязъл от друг вход и се движиш по лента 2, то можеш да продължиш по 6, както и маркировката го показва, защото идващите от залата , трябва да те изчакат и тогава да тръгнат направо, по лента 1 примерно.
              Тук си в грешка. Ако идвам от Арена Армеец и продължавам по 5, никога няма да чакам този от 2.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #67
                А какво ще стане с 2 ако аз от 1 реша да изляза през 6?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #68
                  stilo_new написа: Преглед на мнението
                  [ATTACH=CONFIG]106921[/ATTACH]
                  Ето кръгово от твоя град. Снимката е от форум, където са разисквали ситуация. Както се вижда дясната лента е само за направо към изхода - стрелка направо. и нямаш право да въртиш по кръговото. Лявата лента е със стрелка направо и наляво. Т.е. може да излизаш от кръговото, както и да продължиш наляво по него.
                  Глупости! Точно тук мога да си въртя кръгчета в кръговото и в двете ленти, стига да не ходя като пиян от едната в другата. Къде видя, че дясната лента е за направо към изхода? Изхода не е направо, а надясно и е указан с маркировката. Маркировката е прекъсната, което не ме задължава да се движа надясно към изхода, а може да си продължа направо в кръговото. Ако искам да изляза от кръговото - давам десен мигач и излизам.
                  Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                  Коментар


                    #69
                    Stefanaki написа: Преглед на мнението
                    Тук си в грешка. Ако идвам от Арена Армеец и продължавам по 5, никога няма да чакам този от 2.
                    Е да няма да го чакаш. той трябва да ходи към 6. не се засичате.

                    Коментар


                      #70
                      dabadaba написа: Преглед на мнението
                      Глупости! Точно тук мога да си въртя кръгчета в кръговото и в двете ленти, стига да не ходя като пиян от едната в другата. Къде видя, че дясната лента е за направо към изхода? Изхода не е направо, а надясно и е указан с маркировката. Маркировката е прекъсната, което не ме задължава да се движа надясно към изхода, а може да си продължа направо в кръговото. Ако искам да изляза от кръговото - давам десен мигач и излизам.
                      Точно тук не може! Виж маркировката преди кръговото. Предполагам и знаци има. Дясна лента има стрелка направо и надясно. Лява лента -направо и наляво. Т. е от дясната лента нямаш право да въртиш по кръговото към трети изход, примерно. Точно това е обсъждано в друг форум. Тези зелени и червена линия, не съм ги слагал аз.

                      Коментар


                        #71
                        А какво ще стане с 2 ако аз от 1 реша да изляза през 6?
                        Каквото се прави при всяка ситуация, когато се навлиза в друга лента. Изчакваш го да мине и продължаваш след него по 6.

                        Коментар


                          #72
                          stilo_new написа: Преглед на мнението
                          Каквото се прави при всяка ситуация, когато се навлиза в друга лента. Изчакваш го да мине и продължаваш след него по 6.
                          Е айде стига вече, то какво излезе, че ако си в 1, си последна дупка на кавала и трябва да изчакаш и мравките? Моля те! Нали по-горе уточнихме, че ако някой от 2 реши да излиза и стане ПТП с някой от 1, то виновен е този от 2, защото е навлязъл в пътна лента, която не е свободна?

                          Този от 2 се движи по ясно обозначена пътна лента и при напускането ѝ е длъжен да се увери, че лентата, която иска да земе, е свободна. Физически е невъзможно, освен ако не се телепортира, да отиде в 5 или 6 без да премине през 1. Ако в лента 1 има друго ППС, този от 2 е длъжен да го изчака, без значение от посоката му на движение.

                          Коментар


                            #73
                            Е айде стига вече, то какво излезе, че ако си в 1, си последна дупка на кавала и трябва да изчакаш и мравките? Моля те! Нали по-горе уточнихме, че ако някой от 2 реши да излиза и стане ПТП с някой от 1, то виновен е този от 2, защото е навлязъл в пътна лента, която не е свободна?

                            Този от 2 се движи по ясно обозначена пътна лента и при напускането ѝ е длъжен да се увери, че лентата, която иска да земе, е свободна. Физически е невъзможно, освен ако не се телепортира, да отиде в 5 или 6 без да премине през 1. Ако в лента 1 има друго ППС, този от 2 е длъжен да го изчака, без значение от посоката му на движение.
                            Този от едно съвсем безпроблемно си излиза към 5, без да се засича с никой и без да чака никой. За чий му е да ходи към 6???
                            То именно поради тази причина, на новите кръгови, като това на Тв кула, има прекъсната линия, която реално разделя двете ленти, за да може този от вътрешната лента безпроблемно да си излиза, без да чака никого. На снимката, прекъснатата линия на която има червено нарисувано.

                            Коментар


                              #74
                              Ако в лента 1 има друго ППС, този от 2 е длъжен да го изчака, без значение от посоката му на движение.
                              Точно на мястото на преминаване от 2 към 6, ако има кола в 1, то тя е извършила нарушение: Ако идва по кръговото, не се е съобразила с маркировката за излизане към изхода и е продължила в нарушение по кръговото. ИЛИ ако идва от зала Арена е навлязла в кръговото като отнема предимството на кола в лента 2 и напускаща го с десен мигач към 6.

                              Коментар


                                #75
                                stilo_new написа: Преглед на мнението
                                За чий му е да ходи към 6???
                                .
                                Да кажем, че тези с Приусите много ме дразнят и не искам да карам след тях.
                                Защо да не завия по 6 при това мое дразнение?
                                Последна редакция от BO; 03.03.2019, 23:15.
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X