Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 98

Тема: Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    И кое по-точно би ме задължило?
    Ами закона и маркировката. Отделно това, за да не се засичате с този в съседната лента, който също има право да излиза на този изход, когато изходът е с две ленти, както е в случая. Като приближаваш кръгово, знаеш къде ще ходиш, следователно се насочваш към съответната лента. Дясна - за първи и втори изход, средна - за втори и трети, и лява, за трети и обратен. Има много анимирани клипчета в нета. Там е показано как трябва да се минава, без да се засичат автомобилите.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    В Бургас, преди кръговите има табели за предварително престояване, както и маркировка преди и в самото кръгово. И ако се спазва точно, се преминава безконфликтно. Друг е въпросът, че много хора шофирането не им се отдава и правят глупости.
    А това на клипчето изобщо не важи само за Северна Америка. Защото и тук все повече кръгови ги правят по този начин със съответната маркировка.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат stilo_new написа: Преглед на мнението
    Ами закона и маркировката.
    Кой закон? Кой член? Коя алинея? Коя точка?
    Дясна - за първи и втори изход, средна - за втори и трети, и лява, за трети и обратен.
    Само за твоя информция - кръговото в темата е с 4 ленти, моля виж отново първото мнение.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Знам, че е с четири. Просто дадох за пример - такова с три. А иначе ЗДвП чл.6, т.1, където пише, че трябва да се съобразяваме с пътните знаци и маркировката. Това, че вие в София имате многолентови кръгови, без знаци и маркировка си е проблем на общината. Както писах, всяко кръгово е различно. При някои имаш право да го напускаш от най-вътрешната лента, но при някои, нямаш това право и трябва да престроиш в съседната преди да го напуснеш.
    Ето едно клипче за пример на кръгово от което нямаш право да го напускаш от най-вътрешната лента.https://www.shofior.com/wordpress/%D...8%D1%89%D0%B5/

Регистр. на
    16.11.2008
    Значи твоето твърдение
    От лента 1 е задължително към лента 5.
    не е вярно.
    Там няма табели и маркировка, която да ме задължава.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Значи твоето твърдение

не е вярно.
    Ама колега, ти сериозно ли смяташ за правилно от най-външна лента да обикаляш цялото кръгово?!? Написах го, а линка към сайта който е по-горе го пише "Ако пътя, по който се движите преди кръговото кръстовище, е с 2 и повече ленти за движение в едната посока, то задължително трябва да се престроите своевременно в лентата, в която желаете да продължите след навлизане в кръстовището. По правило най-дясната лента (при навлизане в кръстовището) е за ППС, които желаят да напуснат кръговото кръстовище през първият изход. Втората и третата лента съответно (при навлизане) са за ППС, които ще напуснат кръстовището съответно през втория или третия изход и т.н."
    Ако няма да завиваш надясно, какво правиш в тази лента?? Аз не мога да разбера, как такова голямо кръгово, няма пътни знаци и маркировка, които са задължителни.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	46831436_2415368201813255_8055776149415919616_n.jpg
Преглеждания:	27
Размер:	49,3 KB
ID:	106883
    Ето едно кръгово в Бургас, където важат правилата от клипчето , което уж било само за Сащ и Канада..
    Има си отделни ленти за завиване надясно. От средна лента можеш да продължиш само направо. От лява лента имаш право: Направо, наляво и обратен. Има си ясна пътн маркировка и стрелки, както и знаци за предварително престрояване. На такова кръгово имаш право от най-вътрешната лента да излезеш от кръговото..

Регистр. на
    16.11.2008
    Ама колега, ти сериозно ли смяташ за правилно от най-външна лента да обикаляш цялото кръгово?!?
    Защо да е неправилно? Кой казва кое е правилно и неправилно? Ако ми се наложи - ще го обиколя.
    Ако няма да завиваш надясно, какво правиш в тази лента??
    В лявата лента имаше ПТП и всички се движеха в дясната.
    Аз не мога да разбера, как такова голямо кръгово, няма пътни знаци и маркировка, които са задължителни.
    Има си пътни знаци и маркировка. И ако всички карат по пътни знаци и маркировка - няма да има проблеми. Но понеже масово се кара по:
    1. "клипчета"
    2. упътвания от някакви сайтове
    3. както е кръговото в Бургас
    и т.н., стават конфликтни ситуации.

И пак да кажа - след като няма знак и маркировка, които да ми забраняват, то мога да си въртя колкото и в която си искам.

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Нека обаче преди да говорим, да си направим труда да погледнем в Гугъл Мапс цялостно въпросното КК. Значи, за всеобща информация - маркировка има, на цели две места, която обаче е захабена, като втората снимка е метри преди изхода от първото мнение на Оги. По това, което виждам, мога да отсъдя, че именно наличната маркировка би ти попречила да продължиш да се въртиш от най-външната лента. Но дори и да липсваше маркировка, искам човечно да те попитам - защо, при наличие на 4 (четири) ленти (не една, не две, не три, а цели четири ленти) ти би искал да продължиш да се въртиш в кръговото?
    Да си представим следната ситуация - ти си в лента 1 и продължаваш да се въртиш, например без подадена индикация, ако колата от лента 2 иска да излезе по лента 6, и се ударите, кой ще е виновен? Може би водачът, карал в лента 2, ако следваме правилото на дясностоящия? А ако се вгледаме в маркировката?
    И имам друг въпрос - какво, като "клипчето" е правено от канадци и/или американци? Не видях някъде да пише, че е валидно за конкретна страна, или дори континент.
    Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	kk2.JPG
Преглеждания:	24
Размер:	145,6 KB
ID:	106886 Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	kk3.JPG
Преглеждания:	28
Размер:	140,9 KB
ID:	106887
    Прикачени изображения Прикачени изображения Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	kk1.gif
Преглеждания:	26
Размер:	95,4 KB
ID:	106888  
    Последна промяна от blue_coconut : 25.02.2019 в 12:29

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Ами да. Ето, че има маркировка . И точно тази маркировка ти забранява да въртиш по кръговото от най-външна лента. Ако е изтрита маркировката имаш глава на раменете и мислиш. Има логически неща. Конфликтните ситуации стават заради такива като Стефан, които смятат, че е правилно да обикалят кръговото от най външна лента и да засичат всички останали учасници, които се движат по правилата.
    Те тези клипчета не са направени случайно, а да ви отворят очите на такива дето сте взели книжката с едно теле. Но уви, пак не схващате.
    Ето колегата по-горе много добре ти го е описал и схематично. Зелена, синя, червена линии. Всичко е ясно. Само ти не разбра.
    Ако говориш за някакво ПТП, където лентите са заети, това е друго. Тук се коментира нормална обстановка.

Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Тема: Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •