Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 98

Тема: Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат stilo_new написа: Преглед на мнението
    От лента 1 е задължително към лента 5.
    И кое по-точно би ме задължило?
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат stilo_new написа: Преглед на мнението
    табелите за предварително престрояване преди кръговото, които указват коя лента за къде е, маркировката преди, както и в самото кръгово, която също указва за къде са лентите.
    Специално това кръгово няма знаци за предварително престрояване. Къде има такова кръгово? Маркировка се сещам къде има на един много специален булевард в София, който беше абсолютно здрав и нямаше нито една неравност или дупка. Но Йордечка го ремонтира и него. Булевардът с феноменална пешеходна пътека - на 100 метра от светофар в едната посока и на 100 метра от подлез в другата посока. Абсолютно гениално!

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Мен пък друго ми е интересно.
    Кръстовище. Трябва да завиете надясно в него. Защо ще завиете надясно с ляв мигач?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат маниак
    Регистр. на
    20.09.2009
    Цитат Stefanaki написа: Преглед на мнението
    И кое по-точно би ме задължило?
    Непознаването на закона от другите участници.
    Докато си в едно, 2, 3 и 4 първо трябва да се престроят за да излязат, а при престрояване в друга лента, първо трябва да осигурят предимството на движещите се по нея.
    Когато на лента 1 ми сложат знак задължително надясно или маркировка, която ме принуждава аз да сменя лентата, тогава съм задължен или да напусна или да се съобразя с предимството на другите.
    Ще се връткам докато си искам.
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Всичко което е описано в темата и коментарите ми се е случвало от както станаха модерни кръговите кръстовища. Номер едно простотия е влизането с ляв мигач-виждал съм го това изпълнение от учебна кола, излизане от вътрешна лента със засичане на този от външната който продължава да се върти,движение във вътрешна лента преди кръгово и непосредствено преди кръстовището престрояване във външната лента /целия трафик излиза на първия изход пак с 2 ленти/. Към сигнализациите в и около кръговите имам и личен принос; когато въртя във външна лента си подавам ръката през джама и махам се едно съм велосипедист и ша завивам на ляво. В заключение да спомена че наше село има уникални кръгови в които бус не може да не стъпи в съседната лента-толкова са тесни /Борис 3 и Марица, и Петко и Богомил/.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат k76 написа: Преглед на мнението
    Ще се връткам докато си искам.
    Без мигач.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Регистр. на
    07.05.2009
    С мигач е по весело.

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
    Номер едно простотия е влизането с ляв мигач...
    Значи хората, направили този клип, хич не са в час. Добре, може би е простотия да пускаш ляв мигач, защото е друга естествената ти посока на движение, няма как да тръгнеш в насрещното, но ако ще излизаш от първия изход, е редно да пуснеш десен мигач, за да покажеш на останалите участници в движението какви са ти намеренията, а и по този начин, както вече казах, ги улесняваш. А аз явно по съвсем друг начин възприемам пускането на ляв мигач за влизане в кръгово...
    https://www.youtube.com/watch?v=8wIoR7fpPJM

Регистр. на
    07.05.2009
    Колежке, добре го възприемаш ''пускането на ляв...'', и мисля че на никой не пречи а тва че мен ме било развеселявало -много важно! Мен също ме кефи как баш майстори и първи братчеди на Шумахер спират с ''аварийки'' вместо с десен мигач а навличането на светлоотразителния потник ми е голямо чудене. Проблема за кръговите е излизането от вътрешна лента ако ги има нарисувани а ако е широко и няма нищо нарисувано-къде да се движим и как да излизаме. За десния мигач няма спор. Клипа ти едвам го изгледах до средата тъй като почти нищо не разбрах. А ти имаш ли си представа за този който го е качил- къв е ,има ли си хабер от ЗДвП демек требва ли да верваме на филмчето?

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Цитат blue_coconut написа: Преглед на мнението
    Значи хората, направили този клип, хич не са в час.
    https://www.youtube.com/watch?v=8wIoR7fpPJM
    Видеото е направено от Alberta Motor Association, която е част от Canadian Automobile Association (CAA) и American Automobile Association (AAA). Та тези изисквания са валидни в Северна Америка. На мен не ми е позната европейска страна с подобни изисквания.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Как е правилно да се напусне кръгово движение?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •