Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Avtopedia.com

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Avtopedia.com

    Здравейте колеги ! Бих желал да представя на вниманието Ви сайт на който всеки потребител може да напише отзив за личния му автомобил. Това включва най-чести ремонти, заводски дефекти, цени на обслужване, цени на части, разход на гориво. След като публикувате ревю на вашият автомобил, администратора ще разгледа публикацията ви и след това ще я добави към базата данни. Ако за даден модел има много публикации то стойностите се усредняват от администратора и се добавят към сайта.


    Например ако за даден модел автомобил Потребител1 е написал разход 10/100, Потребител2 е написал разход 11/100, Потребител3 е написал разход 11.5/100, то на сайта ще бъде публикуван среден разход 10.8/100


    Каква е целта ?


    Целта на автора е да се създаде единна база данни за автомобилите втора употреба налични на Българският пазар, показваща разходите за поддръжка, обслужване и най-честите ремонти, така наречените "вродени" болести по автомобилите, с цел всеки един потребител, който е решил да закупи даден автомобил да знае какво го очаква като разходи.


    Как се работи със сайта ?


    Стъпка 1. Кликнете на бутона РЕВЮ, някъде из сайта(той е разположен на няколко ключови локации)


    Стъпка 2. Попълнете данните във формата...


    Стъпка 3. Администратора ще прегледа и обработи информацията след което тя бива видима на сайта.


    В идеята няма нищо комерсиално. Хостинга и домейна се плащат с лични средства. Надявам се с помоща на всички вас да успеем да създадем едно местенце на което лесно може да се добие първоначална представа с какъв автомобил си има работа евентуалния купувач.

    https://avtopedia.com/

    #2
    С Wordpress ще видиш доста зор, заради липсата на автоматизация.
    Добави две полета за време на притежание на автомобила и колко километра са навъртяни за това време.
    Последна редакция от M5kov; 18.02.2019, 14:13.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      По-скоро проблема не е във wordpress , а в задклавиатурното устройство...wordpress предлага много възможности за къстъмизация...нямам много време за сега...на по-късен етап ще го направя напълно автоматично...първо да видя дали ще се хареса идеята...благодаря за съветите все пак...ще добавя полетата

      Коментар


        #4
        Здравей,

        Преди време и аз имах идея да направя подобно нещо, но така и не се осъществи. Като цяло няма значение каква технология ползва, дали ще е Wordpress, някаква друга CMS или сам ще си пише, важното е дали идеята е осъществима с дадената технологията която ползва и дали е рентабилна, а аз мисля, че в случая ще свърши работа. Само ти предлагам да вземеш марките, моделите и модификация(двигател) от някой сайт като auto-data.net (само примерно) и да ги вкараш, защото видях, че имаш липсващи модификации(двигатели). Не знам ръчно ли ги вкарваш или ги импортваш, ако е второто лесно мога да ти съдействам за файл по структура, която ми дадеш с пълната гама модели/марка/модификация(двигател). Като цяло уважавам труда и желанието, че си отделил време и си почнал да правиш подобно нещо, аз ще оставя ревю и се надявам да го развиеш в правилната посока.
        Последна редакция от yeksuh; 18.02.2019, 18:52.

        Коментар


          #5
          Здравей,

          Преди време и аз имах идея да направя подобно нещо, но така и не се осъществи. Като цяло няма значение каква технология ползва, дали ще е Wordpress, някаква друга CMS или сам ще си пише, важното е дали идеята е осъществима с дадената технологията която ползва и дали е рентабилна, а аз мисля, че в случая ще свърши работа. Само ти предлагам да вземеш марките, моделите и модификация(двигател) от някой сайт като auto-data.net (само примерно) и да ги вкараш, защото видях, че имаш липсващи модификации(двигатели). Не знам ръчно ли ги вкарваш или ги импортваш, ако е второто лесно мога да ти съдействам за файл по структура, която ми дадеш с пълната гама модели/марка/модификация(двигател). Като цяло уважавам труда и желанието, че си отделил време и си почнал да правиш подобно нещо, аз ще оставя ревю и се надявам да го развиеш в правилната посока.
          Благодаря за подкрепата...знам че има липсващи модификации затова отдолу съм оставил полето "не е правилната модификация ? Моля въведете ръчно" за сега ползвам една готова база данни, която има трески за дялане...то всъщност си е цяло API което беше доста зор да се имплементира с WordPress понеже нямат официален съпорт и трябваше със много къстъм кодове да се активира работата на API-то...както и да е ...има трески за дялане наясно съм, да се надявам, че полека полека ще изчистя недостатъците...

          Коментар


            #6
            Когато един човек се пита и сам си отговаря, за това си има диагноза.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Колега, предлагам ти да прочетеш правилата на форума и да си избереш заглавие за темата, което да отговаря на тях.

              Коментар

              Working...
              X