Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто ЕВ 0878 АН изоставено ?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто ЕВ 0878 АН изоставено ?!?

    Привет , въпросното Пунто се намира в ж.к. Бели Брези , ул.Смърч 4-6 , има приличен външен вид както и 2-3 лепенки от Фиат Форум на задния прозорец ... Стои там може би повече от година а от скоро левите му прозорци са счупени...незнам дали е за тук темата но ще е добре някой да си го познае и да си го прибере преди да е станало дом на разни бездомници...

    Click image for larger version

Name:	DSC_1086[1].jpg
Views:	1
Size:	314,5 KB
ID:	2170094
    Последна редакция от counterfeit; 18.02.2019, 11:26.

    #2
    Синьо метализе, нали? Това беше моето Пунто, което продадох на един комшия, но той почина и внукът му го подкара, майка му отиде да живее в София и той май се изнесе при нея, нататък незнам къде е и какво прави.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Да синьо е , и е в много прилично състояние ... Жалко че е зарязано по този начин ...

      Коментар


        #4
        В тази връзка някой знае ли фирма, която може да извози изоставен автомобил по сигнал ?

        Нали по закон ако МПС-то Х няма преглед повече от две години назад, то подлежи на извозване.

        Може ли малко информация по този въпрос, защото около нас е пълно с такива гробници ?
        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

        Коментар


          #5
          Май трябваше да е без номера и тогава ако са минали тия 2 години, му лепват стикер за принудително извозване, слага го някаква общинска служба, може би инспектората. След това ако собственикът до 2 месеца не го махне - общината идва и си го взема. Но ако е с номера, не мисля че може да се извози току-така, защото си се води на отчет и в движение. Не съм сигурен обаче, по спомени говоря нещо. Все пак - винаги можеш да подадеш сигнал в инспектората, пък те трябва да се задействат и да ти отговорят за резултата.

          ---

          Моя Фиат го купих от колега от форума, който е много педантичен към колите си и поддръжката им. Аз също мисля, че се грижа добре за колите си. Спомням си, че след време си говорихме и той ми разказа за една Темпра, която е имал и я е видял след време - новият и собственик я е направил на пастет. Аз ако продам кола, за която съм се грижил със сърце, на някой неграмотник, който я зае*е така някъде - ще ми стане много криво. Въпреки че е машина, ама все пак има нещо, което ни свързва с тях.

          Коментар


            #6
            Слав написа: Преглед на мнението
            Нали по закон ако МПС-то Х няма преглед повече от две години назад, то подлежи на извозване.
            Не знам как е точно по закон, но имам такава история, касаеща именно изтекли преглед и ГО.
            Точно до блока ми имаше два автомобила на един и същи човек, с изтекли ГО от поне 5 години, като те реално повече от тези 5 години не са местени изобщо, и съответно заемат места, което не е особено коректно и приятно... С единия автомобил нямам информация какво се е случило, но с другия, след подаден от мен сигнал на 03.07.2018 г. на този адрес ( https://call.sofia.bg/ ) в секцията "Регистриране на сигнал", от общината са дошли на 02.08.2018г. и са го стикирали да си премахне автомобила в рамките на 3 месеца от датата на посещението (прикачам и официален документ от общината). Преди завършването на този тримесечен срок, в квартала става "Зелена зона" и собственикът е принуден по друга причина да премахне автомобила. Разполагам само с тази информация, дано съм била полезна.
            img39DD.pdf

            Коментар


              #7
              Благодаря за информацията, колеги

              П.П. Жалко за Пунтото, че седи така изоставено...
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                За София https://call.sofia.bg/ е решението. Можете да подавате сигнали за всякакви нередности и като цяло си действат.
                Най-важното е че си получавате номер на сигнала и можете да си следите статуса му.

                Община Подуене - специално за Х.Димитър са бастунеци относно премахването на старите коли.
                Минават слагат стикери и полвоин година по късно кенефа си седи там. От време на време изчезват разни трошляци, та уж се отчита дейност някаква....
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  #9
                  Пунтото някой си го взе ... надявам се да е собственика ... гледайки по следите в снега - напомпали са му гумите и на ход / собствен / надявам се да е

                  Коментар


                    #10
                    За София https://call.sofia.bg/ е решението. Можете да подавате сигнали за всякакви нередности и като цяло си действат.
                    Най-важното е че си получавате номер на сигнала и можете да си следите статуса му.

                    Община Подуене - специално за Х.Димитър са бастунеци относно премахването на старите коли.
                    Минават слагат стикери и полвоин година по късно кенефа си седи там. От време на време изчезват разни трошляци, та уж се отчита дейност някаква....
                    Точно така. На един черен Крайслер му сложиха лепенка с 3 месечен срок, преди повече от 6м. и още не е вдигнат. Стои седма година изоставен, на тротоар.
                    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                    Коментар


                      #11
                      Какво пречи пак да се пусне сигнал? Като не правим нищо, следователно и нищо няма да се случи.
                      Последна редакция от blue_coconut; 28.02.2019, 09:13.

                      Коментар


                        #12
                        Вчера Пунтото се завърна на нашата улица, в момента е покрито с чергило заради счупения прозорец. Незнам какво става и защо е тук, бяха обявили къщата за продаване, но незнам резултата.
                        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                        Коментар


                          #13
                          Към дата 12/03/2019 МПС с ДКН EB0878AH и номер на рама ZFA17600000228950 няма активна застраховка "Гражданска отговорност"
                          Към дата 12/03/2019 МПС с ДКН EB0878AH и номер на рама ZFA17600000228950 няма активна застраховка "Гражданска отговорност"
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            #14
                            И какво от това? Незнам как е докарана, но в момента не се кара.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар

                            Working...
                            X