Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 31

Тема: Пунто 1.2 60 к.с.2005г.работи на 2 цилиндъра

Пунто 1.2 60 к.с.2005г.работи на 2 цилиндъра

Здравейте съфорумци!Не можах да се израдвам на Пунтото.Още на 2рия ден след регистрацията се бъгяса.До тук съм сменил свещи и кабели.Съмнявах се в бобина,но днес проверих и открих,че не стига напрежение до едната бобина.
    Ако някой знае причината,моля помогнете,че сън не ме лови.От Русе съм,ако има някой от града който може да ми помогне,ще съм много благодарен.

Цитат kluchar написа: Преглед на мнението
    ECU
    Ок,значи диагностика.А ще ми каже ли къде е проблема?Забравих да спомена,че Чека свети,но то се подразбира.Ще търся начин за диагностика тогава.Благодаря за жокера!

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Проблема е в компютъра, има разхлабена спойка или нещо друго, заради това, че е разположен в двигателния отсег.
    Виж в темата някъде за Стило 1.6, колегата имаше същия проблем и е намерил човек, който да го ремонтира за 350 пари.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Тук е друго няма изход на бобина нали и ма усилвател и там е проблема
    Направи диагностика първо
    Има и комплект ако работи де
    Може и да намалят цената
    https://www.olx.bg/ad/kompyutar-s-im...tml#9523d433f5
    Последна промяна от kluchar : 15.02.2019 в 21:28

Ясно,може би затова сввтва и воланчето.Обаче след като изгася и отново запаля воланчето изчезва и усилвателя работи.Само 1и4 цилиндри не получават ток.Ще търся някой да я закачи.Ще ви информирам за развитието своевременно.Доста теми изчетох и никой не споделя как е решил проблема.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Волана е другия чест проблем, няма общо с компютъра, но ще го решим и него, оправи първо компютъра
    Някой те е нашил доста кофти, дано поне цената да е била съобразена с тези неща.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Нашиха ме ,да!Чак като стана белята забелязах,че чека е замаскиран да не се вижда че свети.Но наистина не светеше де.Как обаче са я омаяли да работи нормално и след 100тина км.да се бъгне.Не съм много изненадан но това е първата и последна кола която купувам от Русе.Договорих да я закачим на ОБД и ще ви кажа какво е прочело устройството.

Усилвателя се прави не е скъпо стига да не е сензора за положение на волана че не се продава трябва от друга кола

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Аз не разбрах какво напрежение не стига до бобината?
    Размени двете бобини и виж дали пак същите цилиндри няма да работят.
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Пунто 1.2 60 к.с.2005г.работи на 2 цилиндъра

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •