Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2019

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    п.п. голем кеф от естествената реакция на Фетката с размяната на табелите ... медец бе! а тоя Хамилтън е адското лицемерно и арт копеленце ...
    по радиото: аууу колко лошо се върна Фетю на пистата, сакън да ма люсни ... после обаче на награждаването го придърпа на най-високото стъпало ... черно педалче е тоя
    Сигурно ще ме линчувате, като рискувам да кажа, че не съм фен на Ферари, но дори не като такъв, и аз се изкефих от размяната на табелите. За феновете, за публиката, за всички е ясно, че победителят в това състезание трябваше да бъде Фетел.

    Хамилтън, обаче, да те питам, с какво е виновен за грешката, която Фетел сам допусна? Имаше право да се оплаче и го направи. Кой от пилотите не би го направил в такава ситуация?
    Според мен дори в края на квалификацията в събота, когато го прегърна и му честити, не беше лицемерно, личеше си, че беше искрен в действията си.
    Хубаво е за спорта и за публиката да има повече такива битки, а не да продължаваме да гледаме как от ФИА толерират определени пилоти...

    Коментар


      #17
      Интересно дали за тази размяна на табелите ще накажат Фетката? Ако го накажат, нека някой ми докаже че няма толериране на брикета. Би трябвало да няма снкция, ако онези отгоре разбират малко от чест и майтап, пък и какво толкова е направил с тази размяна?
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #18
        blue_coconut написа: Преглед на мнението
        Сигурно ще ме линчувате ...
        Поне аз никога, въпреки фенщината ми!
        Но тук не Хамилтън има вина за случката, просто самата му реакция по време на и след това ме издразни! Проблема му, обаче е перманентен ... поне за мен! С тея целувки по болида и "съкрушителния" хленч с неистовата благодарност към болида, пресолява манджата ... наистина е бърз, но театрото е прекалено, а от там и нарочните му ПР реакции.

        Дано няма наказания за Фетю, дано и уважат контестацията от Ферари за наказанието, защото ми писна от марионетки. Забелязваме, че и Ботас и Шарл надигат глава ... ако някак спорта е по свободен, като цяло и те ще успеят ... може би!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #19
          То сега ...нз трябва ли да кажа "Честита победа".хахаха Нека кажем перфектен сезон за Мерцедес. Колата им и пилотите в частност Хамилтън се справят страхотно. Видяното в Испания беше направо потресаващо. То в Монако беше горе долу същото. В Канада се видя, че Мерцедес (Хамилтън) имаха страшно темпо с най-твърдите гуми в състезанието.
          На темата за Хамилтън и мен леко ме драни това...Благодаря на момчетата, отбора, майка си, баща си. Тези постоянни приказки по радиото - гумите си отидоха имам проблем в мотора и накрая НБО след НБО. хаха Но те всички пилоти се оплакват. Просто акцента е върху него понеже побеждава.
          За състезанието вчера. Първо в квалификацията страхотна обиколка на Фетел. В състезанието...бях почнах да търся клипове за пилоти, които пресичат някой завой и всизат предимство и не са наказани (почти всяка маневра на Верстапен) но реших да пусна само една такава от Монако 2016, когато нямаше наказани https://www.youtube.com/watch?v=qOyIgMxsllk
          Нали ако потърсим какво е казал Хамилтън след състезанието, най-вероятно е било подобна на думите на Фетел или пък и той е "изглежда като приключил с автомобилния спорт"?

          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #20
            Мда, цитираният клип, по-горе е също толкова обсъждан! И с право, защото ситуацията, целта и развръзката на ПИСТАТА са 1:1, но извън нея ... уви не!
            Иначе в самото състезание, много ме изненадаха от Мерцедес-Хамилатън ... защото след толкова много рев, как Ферари били адски бързите, как Мерцедес нямат шанс?! Моляааа, та Хам бе със същото темпо като Фетката, че и по бърз ... от Мерцедес си играят на "умряла лисица" и всеки път са "изненадани" от самите себе си!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #21
              Мерцедес са бързи до побъркване. за един сектор 30на секунди от скорост в завоите, те печелят по 0,300-0,500 на Ферари и Ред Бул. Което е скандално. Единствения шанс е да се движиш пред тях. Това идва от самата конструкция на болидите, че преследването на болид е неприятно. Но от друга страна, хората са си свършили работата перфектно и мачка наред. Дразнещо е само това, което спомена как винаги са супер изненадани, че убиват конкуренцията, а те не са го очаквали. Сега положението е като 2014.

              П.П. Да този клип сега хвърля в смут всички многократни шампиони по форумите, които критикуват остро Фетел. За мен лично няма пилот...даже няма човек, който инстинктивно да не се върне на състезателната траектория веднага. Да оставим настрани имали място, няма ли място. Сами я факт, че караш 30-40 обиколки и се защитаваш. Допускаш една неточност, едно блокиране на гуми и после...ще се върнеш на пистата, като оставиш втория да те изпревари....не го вярвам. Любопитно ми е има ли човек, който би го направил.
              Последна редакция от Kay_; 11.06.2019, 11:48.
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #22
                Когато се показват ситуации от 2016, би трябало да се погледнат и правилата от 2016.

                Понеже точката, по която е наказан Фетел, е същата като през 2018, то ето една подобна ситуация със същото 5сек. наказание за Верстапен: https://youtu.be/cRTmuPOhaIA
                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                Коментар


                  #23
                  Значи още един в графата "изглежда като приключил с автомобилния спорт"
                  А за сезон 2016 има ли я тази точка в правилника?
                  Последните години оставам с впечатление за странни решения на стюардите. Всички защитни маневри за Макс с 2-3 смени на траекторията не се наказваха. Пресичанията ан първия завой в Мексико от Хамилтън и Макс също ( Хайде Макс го наказаха след състезанието, но вече беше създал ситуация между Фетел и Рикардо). Някак ще е по-добре да ги оставят да се състезават и да не издребняват. От друга страна, ако се оставят по-свободни правилата в средата на колоната не ми се мисли Грожан, Перез, Магнусен и Квят (мн съм му фен бтв) какво ще правят.
                  Все пак Сена спечели цяла титла торпелирайки Прост.
                  Последна редакция от Kay_; 11.06.2019, 14:25.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #24
                    Фетел е приключил.. Толкова много грешки, които допуска през последните 2-3г, го доказват.

                    Относно Монако 2016 и защо е нямало наказание за Хамилтън -https://www.motorsport.com/f1/news/a...742601/742601/
                    С две думи - Хамилтън е оставил място НА ПИСТАТА за още един болид.
                    Ето и ситуацията от Канада 2019:
                    Click image for larger version

Name:	image.jpg
Views:	1
Size:	65,6 KB
ID:	2098475
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #25
                      Страхотна логика. Той се връща на състезателната линия, при условие, че пистата е изсъхваща, а те карат със сликове, демек на Рикардо остава мократа част с по-малко сцепление. Какво като е оставил място. И той както Фетел и както Макс се връщат на състезателната линия. Да остави му място...но не защото е искал...тази част на шикана е широка, после до станата малко нямаше място. Хамилтън си зае сухата състезателна линия, без да се замисли.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #26
                        Хубава или лоша - това е логиката на стюардите.
                        По същата тяхна логика са наказали и Макс в Япония 2018.

                        П.П.: Телеметричните данни са вече достъпни и показват как Фетел поглежда в огледалото, вижда къде е Хамилтън и след като овладява колата прави още едно движение на дясно с волана - пак становище на
                        стюардите. Точно и заради тези му действия е бил и наказан.
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #27
                          Няма да пиша, кой как кара до момента в сезона, но в дадения шикан по спомен от онзи ден минават със средна скорост между 100 и 130 км/ч Фетката губейки сцепление и минавайки през тревата горе долу си минава с тая скорост, в момента в който що горе е излезнал почва да ускорява. Да вярно, че Хамилтън няма къде да мине от ляво, но те се състезават. Аз лично ако бях даже щях да го чукна в стената тоя черньо, ( Не съм расист ама този много ми е неприятен, честно) Постоянно мрънка за всичко, печели 70% от състезанията 50 % без проблем 20 % му помагат всички останали пилоти и решения на останалите отбори и дето казвате все изненадан и недоволен, как бил спечелил. Късметлия е че кара най- читаво сглобената кола. Е примерно Кими във Ферари, си беше все 2-3-4 миналия сезон, и то подбутван от тима да прави място на Фетел. Сега в Алфа, личи си че колата е по- зле и следователно е по- назад. Същото ще е с Хамилтън, в момента в който колата изостане от другите отбори ще има да реве постоянно че няма мощност( примерно).
                          В Случая оня ден Ветел, не съм му огромен фен, щото и той ми изглеждаше същия докато печелеше с Редбул преди години, ама съм привърженик последно време особено заради отбора, но смятам че е прав да иска отмяна на 5те секунди.

                          Коментар


                            #28
                            Той се връща на състезателната линия, при условие, че пистата е изсъхваща, а те карат със сликове, демек на Рикардо остава мократа част с по-малко сцепление. Какво като е оставил място.
                            Не зная дали ти пишеш и в англоезични форуми, но точно същата теза е защитавана от привърженик на Фетел в такъв. В отговор, на което е получил следния пост:
                            So now you want Hamilton penalised for pushing someone on to the wet part of the track ? boo hoo hoo
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #29
                              Стига де, този отговор е несъстоятелен. Не говорим за това кой е пилота. Преди това си казах, че според мен няма пилот, който в тази ситуация да не се върне на състезателната линия. Виж, че при Макс, Кими беше наравно с него и беше изтласкам от пистата, докато при другите две ситуации пилота отзад не беше изравнил болида пред него.

                              И да...със сликове на мокра писта си е все едно не му остави място. Не става дума кой е пилота, черен, зелен, лилав....Мерцедес са си свършили най-добре работата вече една петилетка, Хамилтън си изпълнява работата перфектно. Вече обвиненията към пилотите с този не става, щот изпуснал завоя, оня не става щот блокирал гуми, ги определят феновете.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #30
                                https://youtu.be/IA3ppfFRq4o
                                Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                                Коментар

                                Working...
                                X