Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2019

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Да днес го гледах и мислех да го пусна. Ами хубаво го обясни човека. Но и той го каза, кой ли пилот няма да направи така в неговата позиция.
    Както и за Рикардо-Хамилтън...има място амааа
    ФИАТ- Пътят е само формалност
    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
    -----------------------------------------------------
    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

    Коментар


      #32
      И дааа интересно е, като цяло драмата на Фетал, но никой ... или почти никой не засяга проблема с позицията на паткратния, а тя е: напускане на пистата с 4-те гуми и съответното Не натискане на спирачките, ЗА ДА СЕ ВЪРНЕ на пистата! Разсъжденията на Траян по казуса са прекрасни.
      Последна редакция от Jimy; 14.06.2019, 21:58.
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #33
        Победата вчера на лудия Макс беше впечатляваща, трябва да му се признае, но стюардите пак показват как за едни може, а за други - не може. Какъв "състезателен инцидент" може да е съзнателно да не оставиш никакво място на колата до теб и да я избуташ цялата от пистата...? Нека има подобни битки, красиво е за зрителите, но продължава да има ненаказани действия на определени пилоти. А фактът, че Верстапен застигна Гасли с една обиколка, е просто скандален.

        Коментар


          #34
          Stefanaki написа: Преглед на мнението
          31.03.2019
          След Бахреин 2019:
          Фетел - изглежда като приключил с автомобилния спорт. Тенденцията от грешки през 2018 продължава и сигурно ще се задълбочи.
          Stefanaki написа: Преглед на мнението
          10.06.2019
          Фетел съм го коментирал на 31.03.2019. Днес направи няколко грешки и беше наказан. От него може да се очакват само единични проблясъци, но нищо повече.. "изглежда като приключил с автомобилния спорт".
          Stefanaki, 14.07.2019
          Фетел приключи с автомобилния спорт.
          Кой ще кара Ферари догодина - Daniil или Daniel?

          P.S.: след много години без любим пилот, сега се задава един, който може да ми стане такъв.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #35
            Оооо, моля ти се...май чакаш някоя грешка и тогава само пишеш, да покажеш медиумските си способности.

            https://www.youtube.com/watch?v=-KUixlLrO6c
            а сега търси прилика

            https://www.youtube.com/watch?v=FGaCcTzpgD0
            https://www.youtube.com/watch?v=aZi7gJAXnKI
            https://www.youtube.com/watch?v=36YFQTFzZwU

            Я го виж Рикардо от кога е приключил със спорта.

            За мен това късно движение на Макс, когато пилота отзад е предприел маневра в дадена посока няма друг начин как да завърши освен с удар отзад. Себастиан не прецени добре ситуация. Започна много късно намеврата и нямаше шанс да реагира после. Голяма част от вината е негова, но предпоставката е в това късно минаване на вътре от Макс след като Фетел беше тръгнал на там. Дори и да беше минал вътре Фетел...най вероятно щяха пак да се ударят. Самото решение за гмуркане на Фетел от вътрешната страна, нямаше да проработи.
            Хареса ми реакцията на Шарл след състезанието в Австрия. Стисна зъби и каза "ок и аз мога така да се защитавам и атакувам" и това и направи. Личеше си начина по който умишлено избутваше Макс на няколко пъти.
            Последна редакция от Kay_; 15.07.2019, 08:22.
            ФИАТ- Пътят е само формалност
            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
            -----------------------------------------------------
            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

            Коментар


              #36
              Макс-ито "сложи" шапка на Фетю 102%! Но пък точно 4-ри кратен да се фане и да се издъни толкова лаишки ... не знам. Не съм му фен на Фетю, но пък и много му сипаха в последните стартове. Гадничко стана за него!!!
              Обаче за мен друго е интересно, защо е толкова не долюбван Фетел .... аз си мисля, че е един от най-добрите, бързите пилоти на грида ... малко е психо, но ... !? Защо? Виж СШ, неговият кумир беше бетон.
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #37
                Е...защо, защо...хейтърска история. В Англия Гасли пусна Макс, преди няколко старта и в Рено имаше отборни заповеди. Никой не го коментира това. Пак на последния старт СК, помогна на Люис - пак не се коментира. Но виж от Австралия се почна " Защо забраниха на Шарл да го изпревари". Защото стратегията при отборите е такава, че след стоповете като си отпред...си оставаш опред. До миналата година слушахме как преебавали Кими със стратегията. Когато Фетел е на оверкът- защо е на такава, когато е на ъндеркът- пак защо е на такава. Примера е 2017 в Монако. С по-голям стинд Фетел прескочи Кими, както и Рикардо прескочи Макс - едното не се коментира, а другото "Ферари са подарили победата на Фетел". 2010-2013 се наслушах как Фетел бие заради колата си, а сега "Люис мачка и им показва как се прави". И такива истории. Чака се негова грешка и се почва хуленето. Кими също мн често грешеше, особено в квалификациите, но пак не се коментира това. Фетел е "приключилия със спорта" при грешки. На един от последните стартове (мисля Австрия) коментираше Момчил Манчев. Гледайки третата тренировка в събота, слушам как обяснява, че Шарл побеждавал категорично Себастиан в квалификации. Замислих, се...проверих. Към тогавашния момент представянето им в квалификации беше 6:2 в полза на Фетел (сега е 6:4).

                Не е перфектния пилот. Прави грешки особено последната година. Но някакви крайни определения от хора които освен в права линия не могат да карат кола...смешно е.
                Говорим за човек с 230 старта, 52 победи, 115 подиума и 56 НБО. Който е и 3ти в класацията за победи на Ферари.
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  #38
                  Вчера стана хубаво състезание, честито на първите трима, а и изобщо на завършилите. Много силно състезание на Алфа Ромео, яд ме е, че ги наказаха. Така обаче Кубица изскача с първа точка за сезона.
                  Лично за мен това състезание (като фен на Себ) беше много важно. Една година след изгубеното състезание, след което неговите и грешките на отбора се редуваха една след друга. Въпреки, че правеше и мн хубаво състезания те оставаха в сянката на грешките му. Но от 20->2, без грешки в пилотирането, като накрая успяваше в първи завой да натиска доста за да застигне колите пред себе си за да ги атакува.
                  Като най-голяма грешка за мен отчитам отпадането на Ботас. При условие, че Хамилтън, който рядко греши, остава извън топ10 и Ботас има шанса да вземе 18 чисти точки срещу него....той сбърка. Трябваше да бъде по предпазлив.
                  Също така много се радвам и на Квятчето....евалата на момчето - страхотен подарък след раждането на дъщеричката му.

                  П.П. Стефанаки, вчера много завъртания имаше. Ще късаш ли лицензите на още пилоти и да минават със статус " приключили със спорта"? хахах
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #39
                    Явно нищо от това, което пиша последната година не си разбрал..
                    Но ти явно можеш да караш кола и в не-прави линии, така че ти е простено.

                    П.П.: Посочи ми поне един четирикратен световен шампион, който е имал възможност да се бори за пета титла, който е направил толкова много грешки (завъртания, катастрофи и т.н.) за период от една година, колкото твоя любимец направи от Германия 2018 до Германия 2019.
                    И в същото време виж израстването на Верстапен.
                    Ако Шарл продължи с доброто си представяне и даже го подобри, то Фетел ще загуби статута си като пилот номер 1 за Ферари през 2019, и няма да го задържи и през 2020. И ако останат заедно, то нищо чудно постепенно Фетел да стане следващия Маса, Райконен, Ботас и т.н.

                    Иначе, интересно състезание с много грешки на много пилоти, които ще си останат анонимници във Ф1.
                    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                    Коментар


                      #40
                      Stefanaki написа: Преглед на мнението
                      Явно нищо от това, което пиша последната година не си разбрал..
                      Но ти явно можеш да караш кола и в не-прави линии, така че ти е простено.

                      П.П.: Посочи ми поне един четирикратен световен шампион, който е имал възможност да се бори за пета титла, който е направил толкова много грешки (завъртания, катастрофи и т.н.) за период от една година, колкото твоя любимец направи от Германия 2018 до Германия 2019.
                      И в същото време виж израстването на Верстапен.
                      Ако Шарл продължи с доброто си представяне и даже го подобри, то Фетел ще загуби статута си като пилот номер 1 за Ферари през 2019, и няма да го задържи и през 2020. И ако останат заедно, то нищо чудно постепенно Фетел да стане следващия Маса, Райконен, Ботас и т.н.

                      Иначе, интересно състезание с много грешки на много пилоти, които ще си останат анонимници във Ф1.
                      Явно говорим за различни неща или на различен език. Всеки пилот прави грешки и това е част от спорта, като това не ги прави по-малко добри пилоти.

                      Ти ми посочи, 5 пилота с 4 титли освен Фетел...о, чакай...то няма толкова. от 4та за 5та титла са се борили само Шумахер, Хамилтън, Фанджо...двама от тях в този период се намираха в доминиращи автомобили и отбор изграден около тях. Това не умаловажава постиженията им естествено. За Фанджо...нз доста преди да почна да гледам е пилотирал. Прост след 4тата титла се отказа от спорта.
                      Да израства Макс... вече бе блъска другите пилоти всяко състезание. В Австрия изблъска Шарл, в Англия смногото си смени на траекторията пак го удариха отзад. Момчето е яко лансирано от баща си и РБ. Факт е, че е много бърз пилот и се отличава от другите. Но да ти напомня, че той има 92-3 стартав спорта. За толкова старта Фетел имаше 20-25 победи, 2 титли и вървеше към 3тата титла...За какво израстване говорим. Себ 2010/2012 след много повреди в болида успя спечели шампионатите. Нз сравняването му с Ботас, Маса на какво основание е? По победи ли? По спечелини квалификации? По титли? По подиуми?

                      Малко си противоречиш . Към анонимниците спадат и Хамилтън, Леклерк, както и Макс, който също се завъртя.
                      ФИАТ- Пътят е само формалност
                      ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                      -----------------------------------------------------
                      FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                      Коментар


                        #41
                        Всеки пилот прави грешки и това е част от спорта, като това не ги прави по-малко добри пилоти.
                        Много добрите пилоти правят много малко грешки.
                        По-малко добрите пилоти правят много повече грешки.
                        Малко си противоречиш . Към анонимниците спадат и Хамилтън, Леклерк, както и Макс, който също се завъртя.
                        много ≠ всички
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #42
                          Stefanaki написа: Преглед на мнението
                          Много добрите пилоти правят много малко грешки.
                          По-малко добрите пилоти правят много повече грешки.

                          много ≠ всички
                          О, извинявай. То имало някакво разделение за допуснатите грешки. Примерно Хюлкенберг греши и е анонимен пилот. Макас и Шарл, като сгрешат и няма проблем.

                          Може ли да ми дадеш пример, за тези "много добри пилоти" с "много малкото грешки" кои са, понеже Себ явно не попада там. Просто така ми се иска да направя сравнение за себе си...
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            #43
                            Едно примерно елементарно сравнение на показаното в последното съзтезание. Просто факти:
                            От всичките излизания на пилоти на последния завой - най-добра реакция на Райконен, най-лоша на Шарл и Хюлкенберг.
                            Излитанята от първи завой на Хамилтън и Ботас - реакцията на Хамилън с напълно ляв волан и запазване на автомобила без удар в стената, докато Ботас изправи волана и се удари в стената.
                            Няма нужда да ги изкривяваш в някакви сравнения от преди 1-2-3-5г., това да единствено факти от последния старт.

                            Знаеш ли кой е пилота с най-много напускания на пистата за 2019, като се анализират свободните тренировки, квалификациите и стартове?

                            Ама какво да ти обяснявам на тебе, та нали аз дори "в права линия не мога да карам кола". На такъв явен специалист във високите скорости трябва всичко да ти е ясно.

                            П.П.: Хюлкенберг не е стъпвал и няма да стъпи на подиум. Колко добър е, се вижда този сезон когато има добър съотборник. След 20г ще го помнят колкото и Хайнц-Харалд Френцен (който има 3 победи и 18 подиума, за 9г и 156 старта във Ф1. Точно толкова години има и Хюлкенберг, който от догодина може да остане без отбор) или Ралф Шумахер (известен повече заради брат си, въпреки шесте си победи и 27 подиума).
                            Шарл му е едва първи сезон с бърза кола, рано е за сравнения.
                            Макас (предполагам Макс) показва видимо израстване през последната една година. Пълна противоположност на твоя любомец. Трябва да си сляп, за да не видиш коя кариера върви нагоре и коя надолу. И това е ясна тенденция.
                            А Фетел с голямата обеца от случилото се миналата година кара толкова внимателно, че може би бе единствения ненапуснал пистата.
                            Последна редакция от Stefanaki; 30.07.2019, 15:32.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #44
                              Едно примерно елементарно сравнение на показаното в последното съзтезание. Просто факти:
                              От всичките излизания на пилоти на последния завой - най-добра реакция на Райконен, най-лоша на Шарл и Хюлкенберг.
                              Излитанята от първи завой на Хамилтън и Ботас - реакцията на Хамилън с напълно ляв волан и запазване на автомобила без удар в стената, докато Ботас изправи волана и се удари в стената.
                              Няма нужда да ги изкривяваш в някакви сравнения от преди 1-2-3-5г., това да единствено факти от последния старт.
                              А Фетел с голямата обеца от случилото се миналата година кара толкова внимателно, че може би бе единствения ненапуснал пистата.
                              Добре. Гледаме само това състезание. От твоите изказвания виждам следната тенденция. Хамилтън на фона на двете си излитания е показал баси рефлекса, а Фетел (който не направи грешка) просто го е било страх да кара и за това не е сгрешил. В същото време си мисля, че ако Себ се беше завъртял, точно ти щеше да си пускаш твоя цитат как той е свършил със спорта. Но пък, той не сгреши и обяснението е, че го е страх да кара. Само да ти кажа, чев крайната фаза на състезанието когато сложиха сликове, Фетел беше най-бързия пилот в сектор 1 (заедно с Макс, но той беше с чиста писта пред себе си), което показва колко предпазливо е влизал в първи завои. Аз виждам една тенденция за умаловажаване на постигнатото от даден пилот.

                              Знаеш ли кой е пилота с най-много напускания на пистата за 2019, като се анализират свободните тренировки, квалификациите и стартове?
                              Кой е? Наистина нз. Предполагам искаш да ми намекнеш, че е Фетел. Даже така го казва, все едно само той напуска пистата. В Австрия на последния завой излетяха и Фетел и Макс. Даже Макс се удари в стената. Сега трябва ли да описвам какъв талант е Фетел, че се е спасил от стените, а на Макс победата там е била късмет. Нещо подобно на твоя анализ. Все пак ако трябва да предположа бих заложил на : Кубица, Джовинаци, Гасли.

                              Ама какво да ти обяснявам на тебе, та нали аз дори "в права линия не мога да карам кола". На такъв явен специалист във високите скорости трябва всичко да ти е ясно.
                              Отговорих на Джими на въпроса "защо толкова хората не харесват Фетел". За Формула 1, чета и пиша коментари в различни сайтове. Отговора ми беше на база общия поглед. Ако си се разпознал или почувствал лично обиден, не мога да помогна. Нямам спомен да съм споменал нещо специално за теб. Малко като това, което каза "много ≠ всички"...игра на думи.
                              Не можеш да отречеш, че е малко несериозно как хора с любителски книжки, ей така ясно и категорично дават, критични и крайни оценки за пилоти от Ф1.

                              Хюлкенберг не е стъпвал и няма да стъпи на подиум. Колко добър е, се вижда този сезон когато има добър съотборник.
                              Като за начало Нико е шампион от Льо Ман. Това му е първи сезон с Рикардо, минали са 10на състезания и разликата им е 5т. Не мислиш ли, че леко избързваш с оценките. Ако търсиш такива сравнения, Квят победи Рикардо в РБ 2015.
                              2010 с Уилямс (които и тогава не бяха силни) на изсъхваща писта в Бразилия взе пол позишън (нещо, което така талантливия Макс още не е правил). 2012 и 2013 имаше много силни състезания, даже си спомням в Корея как Хамилтън и Алонсо се чудеха как да го изпреварят за 4тото място. В Бразилия на мокро с Форс Индия се бореше за победата с двата Макларъна (тогава отпадна поради инцидент с Люис, по вина на Нико). Той никога не е бил в конкурентен болид за да се види колко са му възможностите. Имаше слух , че Ферари са го искали преди години. Тогава щеше да се види, но уви. То да печелиш редовно, не е само да си бърз има и мног други фактори. Но и тук ако изолираме само това състезание, Нико си го зачеркнал.

                              Макас (предполагам Макс) показва видимо израстване през последната една година. Пълна противоположност на твоя любомец. Трябва да си сляп, за да не видиш коя кариера върви нагоре и коя надолу. И това е ясна тенденция.
                              А Фетел с голямата обеца от случилото се миналата година кара толкова внимателно, че може би бе единствения ненапуснал пистата.
                              Ще започна малко от далеч, щот явни ти гледаш Германия 2018-Германия 2019. Началото на сезон 2018. За първите 5 старта равносметката на Макс е следната. Катастрофа в квалификацията в Австралия, В Бахрейн удари Хамилтън и се завъртя след това, в Китай удари Фетел, в Баку, направи катастрофа в П2 и смени няколко пъти траекторията зада се ударят с Рикардо. Това всичкото стана за 4-5 състезания. Да, да...знам. Ако кажа, че Фетел има по-малко инциденти за година, ще ми отговориш, че Макс е млад. След Германия 2019 има само удар с Ботас в Италия 2018, инцидента с Окон в Бразилия 2018, с Ботас в Монако 2019, с Шарл в Австрия и с Фетел в Англия. 5 инцидента за последната година като поне в 4 е виновен. Не може да не се отчете ,че стана по предпазлив. Освен скорост, сега показва и постоянство, което е много важно ако искаш титли. Редовно се качва на подиума и рядко излиза от топ 5. Това е основното нещо в което е израстнал. Искам да го видя как ще е когато се бори за титлата. Сега се отваря реален шанс и ми е любопитно до колко ще рискува в маневрите си. Понеже повечето му победи (преди тази година) са в ситуация в която атакува Хамилтън на пистата без да има какво да гуми...той е 5 в генералното. Докато Хамилтън предпочита да го остави и да гледа битката с Фетел. Въпреки 100ната си старта, все още е млад и ми е интересно как ще реагира в тази ситуация. Понеже в това положение Хамилтън 2007 изпусна титлата и за малко и 2008. Фетел 2009 изпусна така титлата. Макс е интересна комбинация между младост и опит, понеже твърде рано влезе в Ф1. Нз защо сравняваш сега Макс с моя любомец (предполагам любимец). Двамата реално са в различен етап от кариерите си. Сравни Макс с това което беше Фетел на неговите години. Фетел вървеше към 3та титла.
                              Последна редакция от Kay_; 31.07.2019, 09:07.
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                #45
                                В случай, че си забравил. Да ти напомня как започна кариерата му.

                                https://vimeo.com/229742900
                                https://vimeo.com/273192507

                                Как всичките му критици "забравяте" това: Пол позишън и победа на Монца с втората най-бавна кола.
                                И първата му победа с РБ, на още по лоши условия.

                                Най-вероятно и тогава е карал бавно, щот го е било страх.

                                П.П. Помнят се неща, които са изгодни за да се изкара някой пилот некадърен. Примерно 1994, всеки помни какво стана на Аделаида ( и се изтъква като основен довод, защо мрази Шумахер), но удонбо се забравя какво стана на Силвърстоун.
                                Последна редакция от Kay_; 31.07.2019, 09:47.
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X