Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Формула 1 - 2019

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Аз виждам една тенденция за умаловажаване на постигнатото от даден пилот.
    Няма такова нещо. Постигнатото някога, си е постигнато. Аз коментирам единствено това, което се случва сега или в близкото минало. Все пак темата е за 2019.

    Не можеш да отречеш, че е малко несериозно как хора с любителски книжки, ей така ясно и категорично дават, критични и крайни оценки за пилоти от Ф1.
    А тези с професионални книжки имат ли право да си дават мнението или трябва да минават и те през някаква цензура?

    Като за начало Нико е шампион от Льо Ман. Това му е първи сезон с Рикардо, минали са 10на състезания и разликата им е 5т. Не мислиш ли, че леко избързваш с оценките... Но и тук ако изолираме само това състезание, Нико си го зачеркнал.
    Не мисля, че избързвам с нещо. От 9г го наблюдавам, без да следя точно всички негови изяви, и резултатите му в статистиката са красноречиви. Какво значи за теб зачеркнал? Докато имаше слаби съотборници изпъкваше над "по-малко добрите пилоти" (the best of the rest) и всички си мислеха, че ако попадне в голям отбор ще стане едва ли не шампион. По една или друга причина, не само че няма да подпише с голям отбор, но може да се окаже и без отбор през 2020.

    Нз защо сравняваш сега Макс с моя любомец (предполагам любимец). Двамата реално са в различен етап от кариерите си.
    Именно! Точно това искам да покажа. Контраста в моментното (и това от близкото минало) състояние на двама пилоти във Ф1. Единия - който израства, и другия - който залязва.
    Или ако погледнем графиката, то Макс е някъде на -1,5, а Себ на около 1,5, като и двамата се движат надясно (към 4):


    П.П.: Както и в предишната тема, ще преустановя участието ми и в тази. Просто не ми е приятно, използване на личностни характериситики от напълно непознати хора.. дали някой може да кара в права линия и кой каква книжка с колко категории притежава. За пореден път като липсват доводи се започва с личните нападки.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #47
      Пичове, Фетел излезе от пистата в последната обиколка и за малко Квят да му вземе второто място.
      Телевизията не покрива всичко, което се случва на пистата все пак.

      https://twitter.com/racefansdotnet/s...of-the-race%2F
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #48
        Забелязах, че на Финала Квят и Фетел бяха прекалено близо и се зачудих какво ли е станало.

        Не виждам причина да се сърдиш на мнението ми. За мен тези пилоти са топ. Има малка бройка, които се отличават в най-важните моменти и това ги прави шампиони. Като всеки спорт и тук е игра на грешки при определени фактори и условия. Важно е как ще излезеш от този кръговрат, като се има предвид, че това не е индивидуален спорт. Представяш ли си, как 1000 човека механици и инженери работят за една кола и пилота отива и я блъска. Какво психическо натоварване е, дори и да не те обвинят директно. Една е ситуацията когато се намираш в силен болид и се чувстваш уверен в колата и нейните възможности. Да знаеш, че прекаления риск не е нужен и дори и да сгрешиш това може да се компенсира. Друго е да знаеш, че не си с най-добрата кола и трябва повече да рискуваш за да претиснеш лидера. Точно тогава започват да идват и повечето грешки и инциденти. Това заклеймяване и крайни определения на мен ми идват в повече и супер несериозни. Не е въпроса за кой пилот го казваш. Ти може би си казал за Фетел и така след инцидента в Турция 2010. Тогава къде се е намирал Себ по Гаусовата крива?
        Тук в частност става дума за това което каза Джими. Защо толкова хора ненавиждат Фетел? И ти за мен си точно този тип човек. Гледаш грешките и лошите резултати и даваш крайните мнения. Тази година се вижда, че Фетел изпитва трудности с колата и това му пречи. В същото време Шарл показва добра скорост и умения. Но това бързо може да се промени. Себастиан е показвал, че може много добре да пази гумите и е постигнал не една победа благодарение на това. Хайде казваш близкото минало гледаш. Австрия - Фетел не излезе в кю3 заради технически проблем, в състезанието беше най-бързия пилот на пистата и Ферари объркаха и двата му бокса. Реално имаше потенциал да се бори за победата. Във Франция, също проблем с колата в квалификацията и стартира 7ми. При толкова изравнени сили межу РБ и Ферари и Мерцедес пред тях...до къде да стихне освен 5то място. И в състезателно темпо беше по-бърз от Макс и Шарл. В Канада страхотна квалификация и хубаво защитно пилотиране цяло състезание. Едно изпускане на задницата на колата и веднага...приключил със спорта. Разбираш ли кое е смешното, когато от дивана го каже някой фен това.
        За едни пилоти се сочат грешките им, а за други не се споменават. За това ти ги казах тия неща за инцидентите на Макс. Като се гледа - да се гледа обективно, а не едностранно.
        Шумахер бил гадняр заради Аделаида, но защо го наказаха в сезона да не стартира два старта и единия път го дисквалифицираха? От другата страна е Сена. Обичан от всички. Как взе втората си титла?

        Примери много. Какво очакваш да ти кажа, когато пишеш само при грешка на Фетел и то с препратка към твой цитат. Какво трябва да покаже това? Че си голям експерт и показваш на другите топлата вода. Защо при добро преставяне на Себ, нищо не пишеш или както сега умаловажаваш от 20->2 щот много бил предпазлив. Ако това го беше направил Макс, а Фетел се беше завъртял като Хамилтън, тогава съвсем друга песен щеше да пееш. Но сега не ти се нареждат нещата. Поне до следваща грешка на Фетел. Каквото повикало, такова се обадило. Ти тръгваш с рогата напред. Отделно, че винаги се аргументирам със случки на пистата и ситуации. Като ти дам отговор и повече не отговаряш. Както и за Макс. Защо нищо не каза за грешките в началото на миналия сезон или за инцидента в Бразилия 2018?
        Не крия фенските си престрастия, но това не ми пречи да кажа едно "честито" на победителите. както и не отричам пилотските умения на преките конкуренти на Фетел. Там идва разликата.

        С много хора от форума сме си говорили на живо за Ф1 и сме се разбирали.
        За пореден път като липсват доводи се започва с личните нападки.
        Това ти е извинение, когато нямаш какво да кажеш и да напуснеш разговора.
        Последна редакция от Kay_; 01.08.2019, 09:04.
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          #49
          Знаеш ли кой е пилота с най-много напускания на пистата за 2019, като се анализират свободните тренировки, квалификациите и стартове?
          Така и не ми каза кой е този пилот.

          https://www.youtube.com/watch?v=2fsgdMJpNAU

          Иначе, ето от днес за П1. Тоя РБ много се върти. Фетел да не е отишъл да кара там.

          https://www.youtube.com/watch?v=9Q4XNlGQgOo&t=15s
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #50
            Гледам големи страсти се вихрят по темата Ф ... Фетел!?
            За съжаление Себ попадна в зоната на Намразените, но категорично УСПЕЛИ човеци! Доказали се по най-добрият начин в това с което се занимават. Естествено е някак си противниците им, да ги дебнат и в момента в който п5ъднат ... край, те са се н5срали!!!
            Е да ама не! Така беше със СШ, така е със Себ, с Хамилтън ... след години ще се случи и с Максито.
            Фетката е бил винаги на топ ниво, но въпреки това греши. Има си и своите бръмбари в главата, за това и ме ядосва адски много като прави лаишки грешки ... все едно някви тикове и нервни, микро кризи.
            В последните състезания Себ се справя перфектно, но болида и екипа издиша /последните не им е за пръв път/. Тъпото е, че Шарл за съжаление се поддава на напрежението, но пък надеждите ни са, че е млааад и адски надъхан!!!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #51
              И ко станааааа ... ПОБЕДА! Браво Шарл, браво Фетел, браво Ферари!
              Стискаме палци за двойна на Монца! Дано Фетката задържи емоцията, Шарл пък да си пусне пердето и квот - такова ... бъдещето на отбора е в неговите ръце, буквално! Хамилтън е невероятен и сигурен съм ще направи всичко възможно, че и отгоре, да победи Ферари. Само респект към него, въпреки че ми е адски неприятен, всъшност.
              Форца ФЕРАРИ!
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #52
                Да, да да!!!! Форца Ферари!
                Невероятен Шарл, перфектна защита от двамата пилота на Мерцедес! Перфектен.
                И победа на най-великата писта!
                Последна редакция от Jimy; 09.09.2019, 00:11.
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #53
                  Честити две поредни победи на всички Фераристи Обзора от двете състезания за мен е следния. Много силно каране за Шарл, има заложбите да стане многократен шампион. Страхотни два турнирни резултата за Хамилтън, които до доближаат към титлата. Макс с поредните си инциденти и Фетел с поредното завъртане.
                  Ферари не са на нивото на Мерцеде, особено при износването на гумите. Тези две победи не показват реално ситуацията каква е. Нз какъв е проблема при Ферари. Едната кола на Спа изглеждаше мого добре подготвена, а другата беше пълна катастрофа. При Фетел задницата се плъзгаше, колата недозавиваше - кошмар. На Монца двете коли бяха добре подготвени и може би имаше шанс за двойна победа. Първо тази глупост в квалификацията, даже нз как да я опиша. Провалиха шансовете на Фетел за пол. Имаше скорост и при него и ако беше ползвал изтеглянето на правите, можеше да е на първа редица. В състезанието тези две глупости...дори и нз как да ги коментирам. Такова завъртане на Аскари и после скандално глупаво връщане на пистата. Не вярвам, ей така да е забравил как се кара, след резултатите в Германия и Унгария очаквах повече. Но и отбора твърдо е застанал зад Шарл (който се отплаща подобаващо). Сега явно отборните заповеди не са проблем за феновете. Много силно каране на Албън, заслужава да се отчете и това. На Монца имаше мн странни наказания...черно-бели флагове. Все неща, които не бях виждал от над 10 години. С две думи - тежки две състезания за фен на Фетел. хахаха
                  Последна редакция от Kay_; 09.09.2019, 11:24.
                  ФИАТ- Пътят е само формалност
                  ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                  -----------------------------------------------------
                  FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                  Коментар


                    #54
                    Само да добавя и добрата работа относно стратегия и безпроблемните боксове от страна на Ферари и в двете състезания. За монца ако бяха сложили медиум гумите на Леклер, Ботас щеше да е победител. За Фетел не знам какво да кажа, както и той и другите 3-ма допуснаха по една грешка, но явно се ядоса, опита се да се върне бързо на пистата и осра тотално нещата, спокойно можеше да стигне до 4-5-то място ако не се беше изпречил на пътя на Окон. Малоумна работа.
                    За мен Хамилтън ще стане отново шампион, няма кой да го спре, има и достатъчно преднина за да не се налага да рискува, а и колата им е най-добрата. Видя се че ако не бяха правите, на които дори и със DRS Мерцедес нямаха по-висока скорост, тяхната кола беше с една идея по-добра. Леклер не можа да се откъсне на повече от 2 секунди от когото и да било и веднага след това беше застиган.
                    Надявам се Ферари да успеят поне да запазят второто място при конструкторите, вижда се че Ред булите също вървят добре, и ако досега участваха с една кола в отборната надпревара то сега вече можем да кажем, че и Албън ще взема точки регулярно.
                    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                    Коментар


                      #55
                      Айде честито на всички фераристи! Супер победа. Въпреки, че всички смятат, че Ферари прецакаха Леклер, то реално ако не бяха вкарали Фетел в бокса с Верстапен, то нямаше да има 1-2 на подиума, освен ако Фетел по някакъв начин не изпревари холандеца, а с тия малоумни изпреварвания на "пръста" можеха и 2-мата да не завършат, а Фетел да пропусне следващото състезание, заради натрупани наказателни точки. Така, че - евалата този път на стратезите!
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        #56
                        tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                        Айде честито на всички фераристи! Супер победа. Въпреки, че всички смятат, че Ферари прецакаха Леклер, то реално ако не бяха вкарали Фетел в бокса с Верстапен, то нямаше да има 1-2 на подиума, освен ако Фетел по някакъв начин не изпревари холандеца, а с тия малоумни изпреварвания на "пръста" можеха и 2-мата да не завършат, а Фетел да пропусне следващото състезание, заради натрупани наказателни точки. Така, че - евалата този път на стратезите!
                        Кои са тези изпреварвания?
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #57
                          Срещу тия, дето не бяха спирали в бокса все още. - Мега малоумно поведение на пилот, който е с най-бързия болид на пистата.
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #58
                            Кое му е "мега малоумното"? С изпреварванията си срещу Строл, Рикардо, Гасли и Джувинаци, Фетел дръпна 6,5сек пред Шарл. Не мога да ти разбера логиката. Той се справи по бързо с трафика. При изпреварването срещу Гасли имаше контакт гума в гума. Подобно стана при изпреварване на Рикардо срещу....не помня кой пилот.

                            Фетел след като излезе отпред си контролираше състезанието до финала.
                            Необмислени бяха манервите на Грожан, Квят.
                            ФИАТ- Пътят е само формалност
                            ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                            -----------------------------------------------------
                            FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                            Коментар


                              #59
                              Фетел трябва да почерпи сериозно Гасли за победата. Ако франсето не беше навило волана надясно, щяхме да запишем още една малоумна маневра от страна на мегакратния.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар


                                #60
                                Фетел трябва да почерпи сериозно Гасли за победата. Ако франсето не беше навило волана надясно, щяхме да запишем още една малоумна маневра от страна на мегакратния.
                                И аз това имах в предвид. Супер мега надценен е, пилот без психика и общо взето Шарл го тупа яко и по-скоро той трябва да е 2-ри пилот във Ферари ако изобщо остане в отбора.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X