Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Браво 2 - с фабрична газова - струва ли си?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Браво 2 - с фабрична газова - струва ли си?

    Здравейте, колеги, от доста години имам бравата и вече е на преклонните 23 години, скоро ще дойде времето да се разделя с нея. Много харесвам Ланча Делта 3, която си е напудрено браво, ама цените нещо не ми допадат Колосално много се предлагат дизели, а аз не искам. Новото браво ми е най-вероятният избор, бензин. Ориентирал съм към 1.4 90коня, не карам бързо, не карам и много, имам и служебна кола Имам около 2000-3000км на година с фиата. Вярно, че са с бедно оборудване 90 коньовите, ама няма начин, достатъчно ми се вижда, само не харесвам тапицерията на седалките, за другото ми е все тая. Много от колите са със заводска газова, каква марка е тя, има ли части за нея и проблемна ли е? Не съм карал кола с газ, за тези километри не си заслужава, които въртя. Да отбягвам ли такива оферти, има ли нещо, което се поврежда често и да създава проблеми, търсих за коментари, ама не намирам, ремонтират ли тази газова в официалните представителства? T-jet ми се струва излишно, като разлика в разхода, пише, че няма, ама не ми се вярва тази Какво ще ме посъветвате, като цяло колата гледам си струва, симпатична, за тези пари, какво да иска повече човек?
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Гледам, че и на 1.4 компютъра е заврян над мотора, като на Стило 1.6, за мен това си е потенциален бъдещ проблем.
    Другото, което виждам по обявите, но не съм сигурен за него е, че нямат автоматичен климатик Коя година сме по дяволите...
    Цената също не е от най-ниските, има няколко обяви под 6К, но искрено те съветвам да ги пропуснеш. Тези пък с фабричната газова сигурно са карани до превъртане.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Автоматичният климатик и мен ме блазни, но това не е висок клас кола, пък и с най-малкият мотор, тя нова от магазина си е по-евтина, това го приемам. Явно или са много масови или джамбазитата налитат на такива, с газово, защото са потенциално по-лесна продажба. Не гледам най-евтините, бравата си беше на малко км, доказано, сервизни книжки и над 12 години никакви проблеми не е имало, дали съм дал и 500 лв за ремонти, не гледам убити от каране коли. Масово 90коня е с ГИ обаче по обявите. Гледам около 7000лв, 99-10 година, най-евтините е ясно, че са кошери )
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #4
        Защо въобще държиш да е с ГИ за 2000 км. на година? Взимай най запазената без значение дали бензин или дизел. С тоя пробег реално ще пестиш 100/200 лева на година от гориво с ГИ. Хората слагат ГИ за да пестят 100/200 лв. на месец от горивото. При такова каране и разхода на най надървените бензини и дизели няма да ти прави впечатление и без газ

        Коментар


          #5
          Е, той колегата е написал, че не държи да е с газово. Просто масово се предлагали такива и пита, дали си заслужава.
          Аз съм потресен от коментара за старато му Браво 1 . За 12 години - 500 лв за ремонти?!? Аз, при купена кола за 3700, след три години, цената за ремонтите надхвърли 100 % цената на автомобила. Аз ли съм попаднал на най-лошият екземпляр, Бравото ли е кола, която не се разваля, или просто, колегата е пренебрегвал качествената подръжка??

          Коментар


            #6
            Като изключа консумативите, за 11 години съм дал и аз не повече от 5 стотака за кола 1.6 100 коня. И е в отлично техническо състояние.
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              И друг път съм казвал:няма лоша кола, има лош стопанин. Ако тегля чертата на моята Брава купена 2008 г набор 1997/ноември, сменил съм: ауспух, датчик на коляновия вал, термостат, амортесьори, накладки, потенциометър на дросела, радиаторче на парното, лагери на предните колела, третия стоп, предно стъкло счупено от една круша и разбира се масла и филтри. Да не й е уруки за сега е това.
              П.С. Забравих и носачи. Нормални неща за 10 г. служба.
              Последна редакция от NikMar; 14.02.2019, 19:04.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Не е известно нещо да се чупи системно по тая кола. Тапицерията е много приятна и здрава. Двигателят е значително разтоварен, ск. кутия също, така че и да е на много километри, едва ли ще й се е отразило особено. Аз бих я взел смело по външен вид и цена, ако бях на твое място.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  Да, колеги, точно това е, не държа да е с ГИ, но гледам обявата или колата, идеална и хоп GPL, дали може да се вярва на тези километри, дето ги пишат 120-150 К с ГИ, малко съмнително. Иначе наистина, по колата буквално са сменени накладки на 4те колела, спирачни цилиндърчета, въжета на ръчната - като протече едното оправих всичко, доволно евтин беше комплекта на всичко, протекло спирачно цилиндърче - не мога да кажа, че е голям ремонт, нормално е. Предните спирачни маркучи на 18-19 години се нацепиха, сменил съм и тях. Двата насоча бяха разбити шарнирите, евтина беше цената, не си спомням вече каква. Заради пробил кабел изгоря и бобината, тя си беше скъпа. Една гарнитура на изпускателните тръби, от която мирише на изгорели газове в купето, кофти беше смяната, но гарнитурата е левчета. Проби се на 16-17 години и задното гърне, взех само него от едно момче - 30 лв и 10 заварката, в момента е пробито средното вече. Скъса се жилото на съединителя, явно му е дошло времето - не беше скъпо, не помня колко. В момента за правене по колата има - радиаторчето на парното, замазва си стъклото, средното гърне и дисплеят на радиото изчезна, свети зелено, ама не се виждат буквите Десният амортисьор е омаслен по стержина, но няма за кога да се сменя, нито хлопа, нито тропа, за толкова години освен шарнирите няма нищо сменено по ходовата част. Какво да иска повече от кола за толкова пари, това не е премиум бранд да затънеш в разкош. Тук-таме я поучукаха пред блока, таванът избеля - италианка е, няма и климатик, иначе хич не ми е зор да я сменям. Разходът на бензин не ми допада Да се надяваме, че ще мога да намеря някое читаво браво и да го вземам )
                  кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                  кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                  Коментар


                    #10
                    При положение, че въртиш по 2-3К на година, защо не помислиш за нещо от по-висок клас, макар и да е малко по-стара?
                    "Без сърца, сме просто машини"
                    Toyota Prius 1.5 Hybrid
                    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                    Коментар


                      #11
                      За по-висок клас съм го мислил и аз много пъти. Алфа 159 харесвам от много години. Ако е по-висок клас трябва да е дизелова, защото иначе няма да има напиване с бензин, не ми се иска да е с газ. Примерно за 159 - какво мисля, ще взема някоя, ще й сменя маховика и съединителя - 1200 лв, ще й сменя дюзи/ремонти по мотора, просто не познавам някой с дизел, дето не е дал 1000-2000 лв за ремонт на мотора - вихрови клапи, филтир за твърди частици и т.н., ще й сменя носачите за 1000 лв и като дръпна чертата ще се окаже, че съм я карал 5 години, минал съм 10 хил км и накрая съм дал 3-4 бона за ремонти, не ми се вижда рентабилно, искам кола, която да не й мисля поддръжката, да не става дума за хиледарки все за ремонти. Ако мога да намеря Ланча делта 3, въобще няма да се замисля, ама 10 годишни хубави са по 10 бона, малко множко ми се струва, с регистрацията и с обслужването ще стъпи поне 11 хил за 10 г. кола, която след 2-3 години ще струва на половина. Фиата го вземаш евтин и го караш, докато се скапе или го продаваш евтино. Тепърва очаквам да нахлуят по-масово Делти, сега има единици, пък бензин са още по-малко и то по над 180-200 хил км, дизел хич не ми се иска. С този турбо мотор не знам дали и той е добър избор, само в браво го има 1.4 90, в Делта е T-jet 120 вече. Някой, който има браво дали скоростните кутии са скапани да каже.
                      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                      Коментар


                        #12
                        Скапани са само на T-jet. Другите са си стари, изпитани фиатски кутии.
                        браво 1,6/90 - 09 г.

                        Коментар


                          #13
                          Ясно, значи ако има нещо ще се похваля до края на годината
                          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                          Коментар


                            #14
                            А мулти айр 140 коня моторите как са?
                            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                            Коментар

                            Working...
                            X