Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Резистор на перката за охлаждане.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Резистор на перката за охлаждане.

    Здравейте кoлеги,искам да попитам Fiat Stilo има ли резистор като на браво-1 за първа степен на перката,за охлаждане?
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Има резистор. Моят се беше развалил и директно тръгваше втора степен, съответно и на по-високи градуси. Сменихме го и сега стрелката за температурата е закована на средата и не мърда.

    Коментар


      #3
      При мен стрелката си е по средата като закована,ама не мога да разбера дали ми работи първа степен.Някакви идеи как да го тествам?
      STILO 1.4 16v.

      Коментар


        #4
        С МЕС има опция да пускаш перката, пробванo на jtd.

        Коментар


          #5
          Колата с един или с два вентилатора е?

          Коментар


            #6
            Със един
            STILO 1.4 16v.

            Коментар


              #7
              Ако нямаш компютър с кабел, и ако не знаеш къде и кои са релетата за 1-ва и 2-ра степен за да ги окъсиш и разбереш коя степен работи и коя - не, може просто по слух. Първата обикновено почти не се чува, на някои коли е нужно да се погледне, за да разбереш дали се върти. Може да се чува леко, например като вентилатор на компютър, който се върти на средна или бавна скорост. Втората степен обикновено е доста мощна и шумна и наподобява шум на работеща прахосмукачка, чува се много ясно и изразено. Все едно ще излиташ.

              Втората степен обикновено се включва или при работещ климатик и топло време, или ако температурата на мотора вече стане необичайно висока, което е характерно при много горещо време, пуснат климатик, бавна скорост на движение и високи обороти. Стрелката в общия случай е над средата, при някои модели - 1 деление, при някои - към второто над средата (в зависимост от уреда).

              Независимо дали работи първата или не, би трябвало ако стоиш на място достатъчно дълго време (30-45 мин от студена кола) да се включи някоя степен.

              Коментар


                #8
                Да,чувам е но на бравото първа ми бе по тиха а втора по шумна от тази която чувам във стилото. И по слух повече ми прилича на втора, не мога да е хвана. Май ще се ходи на сервиз.
                STILO 1.4 16v.

                Коментар


                  #9
                  По-лесно е някой колега да ти каже къде точно са релетата, защото аз не ѝ знам схемите на тая кола. Като знаеш къде са релетата, проверката е за около минута да разбереш сам какво работи и какво не.

                  Купи си един кабел ELM 327, изтегли си MES безплатната версия и ще ти е по-лесно.

                  LINK: ELM 327 v1.5 - примерно

                  --------

                  Сега щом вече си чул някаква степен, направи следното: отиди в топъл гараж, с температура поне 14-15 градуса. Пусни климатика да духа на максимално студено. Нека капакът е вдигнат, за да можеш веднага да погледнеш. Веднага, в рамките на 2-3-4 секунди от пускане на климатика (или да кажем - макс. 10-на секунди) налягането ще се повиши и перката ще се завърти. Това със сигурност е 1-ва степен. Ако се забави 40-50 секунди, или минута и повече, и чак тогава се включи - по-вероятно това да е втора степен, а първата да не работи. Сравни това, което чуваш от перката така с това, което вече си чувал.

                  Коментар


                    #10
                    Да благодаря за съвета,имам приятел със топъл гараж.
                    А ако го сваля има ли начин да се замери,защото е на удобно място за сваляне.
                    Последна редакция от ivan77; 12.02.2019, 12:28.
                    STILO 1.4 16v.

                    Коментар


                      #11
                      Без да го сваляш, ако можеш да бръкнеш и да откачиш буксата от него, с мултицета проверяваш за верига. Ако нещо е прекъснало, ще ти даде отворена верига. Ако всичко е здраво - ще ти даде затворена с много ниско съпротивление, на практика - без.

                      Коментар

                      Working...
                      X