Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 31

Тема: Възможно ли е да не видиш, че има мъгла?

Кара Фиат
    Регистр. на
    04.07.2013
    Когато няма видимост (в мъгла или нощно време) най естествено е да се намали скоростта до най безопасна. Освен ако 200 на 100 си сигурен че няма никой на пътя ! Еее сега тези хора са били сигурни и така 20-30 пъти.
    Лично аз като видя мъгла предполагам че пред мен е пълно с препятствия, и даже е хубаво и аварийки да се пуснат.
    Сега се сещам че има разлика между система за предупреждение за мъгла и система за навигация ...
    Последна промяна от badbad : 09.02.2019 в 04:55
    FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

Фиат идол
    Регистр. на
    16.12.2006
    И аз съм на мнение, че в случая е виновно малоумието на шофьорите. Карат си по магистрала, ама какви са условията, няма значение. Ние сме на магистралата и караме бързо. Никакви системи за известяване и за сигурност не могат да бъдат оправдание за това, че виждаш мъгла и не намаляваш скоростта. Какво, някой трябва да ти каже, че това е мъгла, ли?! Пълно малоумие. Щом не виждаш пътя, намаляваш до такава скорост, при която го виждаш, а не караш, все едно си на чист и слънчев участък. Вече, ако някой се надене на теб, докато караш бавно, отговорността си е отново негова, че не се е съобразил и той с пътните условия и е карал бързо в мъглата. Медийният шум за неработещите системи е съвсем отделна тема, която няма нищо общо със станалото на магистралата. Аз съм сигурен, че и да работеха системите, щеше да се случи същото, защото тогава кой пък ще ми казва на мен, че има мъгла - аз съм на магистралата и си карам с педала за газта докрай.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

За това още от началното училище трябва да се учат децата че като караш трябва да спазваш правила.
    Преди слагаха нарисувани полицейски коли по пътя .

И добре - да кажем, че всички умни системи работят и пилотите (защото голяма част се изживяват като такива) са предупредени, че има мъгла. И те ще се трогнат, ще намалят отдалече? Нищо подобно! Колкото се спазват ограниченията на магистралата при дъжд и сняг, толкова и в този случай ще намалят. Нали сте виждали знаците на магистралата, които никой не спазва - 90 км/ч при дъжд, еди колко си при сняг... Защо да ги спазват, щом камерите за скорост не променят настройките си в зависимост от метеорологичните условия? За бързака на пътя най-важното е да не го "снимат", безопасността кучета я яли. И народът си пердаши със 150 в проливния дъжд и после - ама имало аквапланинг, дебилите се изпотрепали, за което пак държавата е виновна. Друг пример - станалата пословична намалена видимост на Тракия при Ихтиман. Отдалече се виждат пушеците, но колите връхлитат със 150 вътре и изведнъж - престъпници, нищо не се виждаше, кой е отговорен?!
    Последна промяна от snake : 09.02.2019 в 09:14
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на ntodorov
    Регистр. на
    09.02.2008
    И аз недоумявам, въпреки че преди няколко години на прохода Котел - Омуртаг ми се случи след завой при едно спускане, буквално да навляза в облак паднал на пътя( метафорично казано ). Мъглата беше много гъста, а аз убих скоростта си инстинктивно - ей така от създалата се изненада и внезапност. И знаете ли ?
    Вече не мислих толкова за препятствията отпред, колкото за това, което можеше да ми се случи отзад. С една дума - бях подготвен да поема неприятност отпред и твърде немощен и неподготвен за "атака" отзад...Но на магистрала, където видимостта ти е голяма, а периферията ти е само път - не допускам да играят други фактори освен чисто обективните. Все пак да не дава Господ, защото за съжаление на пътя не зависим само от себе си. Един безотговорник и безхаберник да има там и той вече ще е достатъчен за да вгорчи живота на всички около себе си.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Е това не разбирам - дали табелата свети "Внимание гъста мъгла", "Внимание приятен път" или "Внимание внимание всички мишки на събрание" - все тая е, тя мъглата е там. Как може да не видиш това, което ти пречи да виждаш?!?

Колега, моля те и теб - обясни го по някакъв начин, след като ти се е случвало? Как така изведнъж си в нищото? Преди нищото - не виждаш ли че започва "нищо" и няма път напред? Наистина недоумявам.
    Мислил съм го ,но не мога да го обясня,карам с 80-90 и изведнъж се налага да сляза на първа,започва с лека мъгла,намалям на 40 и съм в нищото.Най-гадно беше на магистралата на около 100км от Бургас,същата работа,само че дъжд и по висока скорост,около 110.Лошото е че нито да намалиш,нито да продължиш,шанса да се натресеш в някой,или някой в теб е много голям.На междуградски пътища не е проблем,въпреки многото джигити,но на магистрала си е страшно
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Това е положението, докато любовни романи, лепилце, и СУМПС се придобиват от едно и също място, а именно КНИЖАРНИЦАТА
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат snake написа: Преглед на мнението
    Колкото се спазват ограниченията на магистралата при дъжд и сняг, толкова и в този случай ще намалят. Нали сте виждали знаците на магистралата, които никой не спазва - 90 км/ч при дъжд, еди колко си при сняг... ... За бързака на пътя най-важното е да не го "снимат", безопасността кучета я яли.
    Аа, моля, моля! Тук се засегнах. Аз даже и в слънчево време редовно си джиткам с 90 по магистралите. Чудно ми е, лепвам се зад някой камион и никой не може да ме обвини, че точно аз се влача. Камиона го виждат от далеч, никой не се опитва да се навре между мен и него, той пори въздуха, аз ползвам вакуума, не се интересувам от никакви знаци и ограничения, защото съм доста под тях. И никак, ама никак не ми пречи, че пред мен има камион и че не виждам на повече от 50 метра, в ясно време. Това ми е любимо оправдание - "Ми не мога да карам зад камион, искам да виждам!" - и се изсилва напред. То по-скоро проблемът е "Не може друг да е пред мен, аз да съм втори!"

Цитат ntodorov написа: Преглед на мнението
    ... прохода Котел - Омуртаг ми се случи след завой при едно спускане, буквално да навляза в облак паднал на пътя( метафорично казано ).

...Но на магистрала, където видимостта ти е голяма, а периферията ти е само път - не допускам да играят други фактори освен чисто обективните. Все пак да не дава Господ, защото за съжаление на пътя не зависим само от себе си. Един безотговорник и безхаберник да има там и той вече ще е достатъчен за да вгорчи живота на всички около себе си.
    В планински проход е съвсем обяснимо - времето се променя рязко и за секунди. Бавни, тесни завои. Въпреки това, обаче, отново е пълно с хора, които карат с такава скорост в завоя, че спирането рязкото спиране е напълно невъзможно и извън физичните закони. Да не е катастрофа, може да е паднало дърво, може баирът да се е срутил, може животно да е излязло... Не е необичайно да се попадне в тази ситуация. Но на магистрала, широко, право... Но да не дава Господ, както казваш.

Цитат янко написа: Преглед на мнението
    Мислил съм го ,но не мога да го обясня,карам с 80-90 и изведнъж се налага да сляза на първа,започва с лека мъгла,намалям на 40 и съм в нищото.
    Все пак си намалил, карал си с 40, значи не е било съвсем изведнъж. С такава скорост на някои коли дори не им се задействат възглавниците, а тук имаше коли, които изглеждаха като хвърлени от Луната.

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на nikolce
    Регистр. на
    30.07.2009
    В такава гъста мъгла намялам доста, ама сърцето ми е в петите някой да не ме отнесе отзад.
    00' Bravo 105 JTD

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Пример от мен. Карам по магистралата за Хасково и малко преди да сляза от нея влизам в гъста мъгла. Намалих до към 50 км/ч и вътрешно не се чувствах спокоен, защото на 80% нямаше да успея да спра в зрителното ми поле, ако се наложи по някаква причина. Та с много напрежение и дискомфорт карах така докато покрай мен минаваха десетки автомобили със скорост от по 100+. Това за мен е причината, а не някакви системи или пособия.

Цитат ogi28b написа: Преглед на мнението
    Това ми е любимо оправдание - "Ми не мога да карам зад камион, искам да виждам!" - и се изсилва напред. То по-скоро проблемът е "Не може друг да е пред мен, аз да съм втори!"
    .
    Аз съм от тези хора. И да, искам да виждам обстановката напред. Част от навика ми за безопасно шофиране.
    Ако е автомобил или нещо, което не пречи на обзора напред, нямам проблем.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Възможно ли е да не видиш, че има мъгла?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •