Резултати 1 до 10 от 31

Тема: Възможно ли е да не видиш, че има мъгла?

Хибриден изглед

Предишно мнение Предишно мнение   Следващо мнение Следващо мнение
    Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007

Възможно ли е да не видиш, че има мъгла?

Колеги, някой има ли разумно обяснение как е възможно да не видиш, че има мъгла и в резултат на това да влетиш в нея с огромна скорост, където да катастрофираш, защото не можеш да спреш навреме? И така 30 пъти, примерно. Този въпрос ми възникна след като чух, че предупредителната система (за мъгла!) на някаква магистрала не е работела и заради това е станала масова катастрофа. Просто шофьорите не са били предупредени и не са разбрали, че има мъгла. На мен ми звучи абсурдно. Вие виждате ли мъгла, като има, или карате смело в нея без да знаете, че има мъгла?

Дали причината за такава катастрофа (с изключение на първите 2-3 коли, които може да са катастрофирали заради технически проблем, заспиване на водач или друго подобно необичайно събитие) не са само и единствено заради скорост, при движение с която е физически невъзможно да се спре в зоната на видимост на пътя? Т.е. виновни са почти всички водачи, без тези най-отпред. Тук мисля, че важи това за "несъобразената скорост", с което държавата винаги се измъква. Всички са карали с несъобразена скорост - такава, че да не могат да спрат безопасно в зоната на видимост. Казано по друг начин - физическата възможност за спиране е 50 метра, но видимостта е 20-25 метра.

Ще ме извиняват пострадалите, дано да се оправят бързо, но при навлизане в мъгла видимостта намалява постепенно и има достатъчно време за намаляване на скоростта. Все пак ако тази мъгла започва изведнъж - то тя 100 % се вижда от зоната на видимост като стена, в която пътят свършва.

Моля за мнения по темата!

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Мнението ми по темата е, че по пътищата е пълно с отрепки, идиоти и полуидиоти. И изобщо в родината ни. Много изпростя народът. Сещам се и за надлеза при Звъничево, на който наскоро се изпотрепа бая народ, бая превишили разрешената скорост от 50 км./ч - при това в условията на гъста мъгла. И за това колко хора карат без фарове (макар че са задължителни целогодишно, 24/7) дори в условията на нарушена видимост. Едно време беше модерно мутрите да карат с включени фарове, сега е модерно простаците да карат без фарове.
    Последна промяна от snake : 08.02.2019 в 19:45
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Мъглата се вижда преди да влезеш в нея. Затова на автомобилите има габарит за мъгла - на всички автомобили, докато фаровете за мъгла са екстра за някои нива на оборудване. Лошото е, че се предоверяват на електронните асистенти, и когато го разбереш е късно...
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Факторите са много, основно свързани с идиотите и полуидиотите. Вчера пътувах по Тракия и имаше мъгла тип дъжд, или обратното. В района на Сандански и въобще в цялата долина на Струма, където е станала катастрофата, това не е необичайно явление. Това е една много специфична мъгла с различна степен на просвет и видимост. Движи се на талази. Отначало е едва забележима и позволява каране (видимост има) в следващия момент влизаш в гъст облак, не с 25-30 метра видимост, а направо с нулева... пътя изчезва, а това е придружено с много финни, но на гъсто приски върху предното стъкло и съответно настилката е мокра. Тази мъгла представлява някакъв много нисък облак, който се движи и има точно такъв разпокъсан порядък.
    С даденото от мен описание не искам да оневинявам надяналите се, но понеже съм попадал в такава мъгла го описвам. В случая причината е в хората, а мъглата е била нужното допълнително условие (понеже за да се стигне до катастрофа, трябва няколко неблагоприятни събития да се натрупат и да съвпаднат по време).
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Фиат фанатик Аватарът на iliyan
    Регистр. на
    31.12.2010
    Според мен,най-важното е "не спирай",независимо от метеорологичните условия.Включвай всякакъв вид светлини и се движи,макар и със скоростта на охлюв.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG
    ex:Fiat Regata 1714D
    ex:Fiat 125P

Има интелигентна система за оповестяване ама не работи .
    Все едно парите дадени за системата да хвърлени на вятъра .
    Едвали да има Оптичен сензор за мъгла - OFSMk2
    Air Eye - оптичен сензор за валежи и не са скъпи
    Има програми и тази табела може да свети не приятен път а внимание гъста мъгла

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    И едно време като нямаше кодове и табели за мъгла сигурно лошо време не е имало изобщо така ли да разбирам, аре стига с тези табели. Всичко е в зад кормилото устройство... Иначе съм съгласен с Оги, просто всички карат като луди и са полу идиоти...

Фиат фанатик
    Регистр. на
    04.11.2007
    Напълно е възможно,случвало ми се е няколко пъти,едва забележима мъгла ,и изведнъж си в нищото.Същото се получава и с проливен дъжд,трябва да продължиш ,макар и по-бавно
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

Тема: Възможно ли е да не видиш, че има мъгла?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •