Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бравата на врата Фиат Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бравата на врата Фиат Крома

    Здравейте,
    днес смених заключващите брави на предната и задната врати на моята Крома 1.9 mJet 150hp 2005г... И изникнаха следните проблеми

    Смених ги защото в самите брави се бяха изяли зъбните колелца и когато с централното заключвах ту се заключваха ту не... и обратното с отключването с централното

    Смених на предната дясна и установих след като затворих всичко, че от външната дръжка не мога да отворя вратата... странното е че като отключвам с централното се чува във вратата отключването, но не отваря врата от външната дръжка. С механичният ключ под външната дръжка се отваря вратата.
    Така след това смених и задната дясна брава, но преди да затворя и като навързах жилата я тествах със затваряне и отваряне на ключалките и работеха и отвън и отвътре, както и детския контрол... всичко работеше, след като затворих всичко и вързах акумулатора и заключих с централното и хоп външната дръжка не отваря вратата... същия проблем както с предната врата.

    От там пуснах диагностиката проверих модулите на вратите всичко е окей, пуснах и PROXI Aligment Proccess въпреки, че ми каза че нищо ново не е открило и не е нужен... и пак нищо вратите от вън не се отварят...

    Дайте някакви насоки къде да търся проблема? Инициализирах прозорците, там всичко работи. Просто от както активирах първия път централното и се заключват вратите и не се отварят отвън
    99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

    #2
    Здравейте,
    проблемът с бравите го реших онзи ден в най-голямата жега Ще споделя за да може, някой колега ако има такъв проблем като мен да се оправи сам.

    Като съм взел бравите от моргата не съм съобразил, че моите старите имат Deadlock, а новите които взех нямат. И ето проблема, който се появи и на задната врата се заключва и не се отваря въобще отвън. Разглобих и двете (старата и новата) и прехвърлих едно от моторчетата с дългия червяк в новата брава, в която нямаше това моторче и премахнах една от пружинките която задвижва голямото зъбно колело което играе ролята на Deadlock-а. И прехвърлих от старата ми малката пружинка от тази с Deadlock-а на другата и всичко е точно, вече имам си нова здрава брава с Deadlock. Върнах всичко по местата затворих кутията и работи всичко.
    Click image for larger version

Name:	IMG_2693edit.jpg
Views:	1
Size:	348,5 KB
ID:	2098481


    А на предната дясна брава обаче нещата с прехвърлянето на Deadlock-а не стана, защото там големите зъбни колела играещи за Deadlock не са същите между двата вида брави и не можах да ги прехвърля. Може да стане прехвърлянето, но трябва да се разпробиват занитените оси на зъбното колело, а аз нямах такава възможност
    След като установих това и тръгнах да монтирам обратно във вратата бравата, забелязах че като сменях от когато и писах темата, външната хромирана дръжка не съм я монтирал в основата както трябва и като я дигам нагоре за да отворя палчето в дръжката не задвижва жилото към бравата, ето го проблема с предната дясна врата... Всичко сглобих обратно и айде всичко работи....

    Съответно обаче ако искам да активирам Deadlock с дистанционното с двойно натискане на заключването, НЕ МОЖЕ да се активира за десните врати, но е разбираемо, защото предна дясна врата няма Deadlock механизъм в ключалката.


    Та поуката от цялата работа е, ако търсим части втора употреба от моргите, да се търсят части с еднакви P/N както старата част от колата или от Eper... Живи и здрави
    99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

    Коментар


      #3
      Здравейте
      Имам следния проблем с фиат крома съм 2009г. На шофьорскат врата ,като вкаръм ключа се мърда в всички посоки и на кадето и да въртя не отключва ...какви са ми вариянтите ?

      Коментар

      Working...
      X