Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Croma предни пръскалки за стъкло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Croma предни пръскалки за стъкло?

    Здравейте ,от както съм купил колата пръскалките бяха 2 различни.Сега си купих от морга 2 пръскачки за крома и ги монтираха,но нещо не е по реда си.Пръскалките пръскат в самите чистачки,струята се забива и не може да ги вдигна повече.Иначе щипките и леглата си лягат ,вижда се ,че са за тази кола .Някой ако може да направи снимка ще съм благодарен .Мерси!

    #2
    С лявата (шофьорската) имам същия проблем. При опит за настройка, струята отива над стъклото. Доста досаден проблем...
    Nuova Croma - so far...so good
    Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
    Fiat BRAVA JTD - ex love

    Коментар


      #3
      И при мен е само с шофьорската

      Коментар


        #4
        Не се ли настройваха тези пръскалки с игла/карфица? Вкарваш карфицата в дупчицата и местиш (колкото и смешно да звучи). Поне при мен е така.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #5
          Така са ,имат винт отстрани и се въртят,но или забиват в чистачката или пръскат на тавана ,няма вариант в стъклото

          Коментар


            #6
            И при мен е същата идиотия. Шофьорската пръскалка бие точно в рамото на чистачката. Пръскалката се регулира нагоре надолу но не и наляво-надясно. Не знам кой малоумник го е измислил и как са ги тествали и решили, че вършат работа.
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              Мдаааа, а аз си мислих че моята пръскалка не е наред.
              Даже мислех да търся нова или втора употреба.
              Въртях винта нагоре надолу, обаче се получава точно това което е писал колегата Или в тавана или в чистачката.
              Ще се опитам да подложа нещо под самата пръскалка за да се вдигне самата тя над самото рамо.
              Само с промяна на ъгъла не ми се получава.
              Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

              Коментар


                #8
                Да с подложка ще се нагласи ,но аз си мислех,че нещо е правено при мен по чистачките ,а то ще вземе да се окаже конструктивна недомислица.

                Коментар


                  #9
                  Аз като гледам подложката трябва да е минимум 1 см. Как са хванати дюзите? Ако са със шпилки, ще им стигне ли дължината за да се подложи толкова?
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар


                    #10
                    Как точно работите с чистачките, при мен всичко е точно. Винаги струята трябва да е високо, когато си спрял се пръска на тласъци, ако трябва повтаряш, важното е, че не е живото застрашаващо, но при скорост, точно регулираните на място не помагат и е доста опасно.
                    Добро решение за всяка скорост има при Ивеко, 4 пръскалки във всяка чистачка, но не знам дали ще могат да се намерят нужните размери.
                    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                    Фиат Крома 1,9 2009г.
                    Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                    Коментар


                      #11
                      Съмняваме да е с шпилки, не съм ги отварял. Чакам да се стопли
                      Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                      Коментар


                        #12
                        Как точно работите с чистачките, при мен всичко е точно. Винаги струята трябва да е високо, когато си спрял се пръска на тласъци, ако трябва повтаряш, важното е, че не е живото застрашаващо, но при скорост, точно регулираните на място не помагат и е доста опасно.
                        Добро решение за всяка скорост има при Ивеко, 4 пръскалки във всяка чистачка, но не знам дали ще могат да се намерят нужните размери.

                        Да прав си че при скорост въздушната струя натиска водната струя, но аз моята не мога да я накарам да пръска в горния край на стъклото за да може в движение струята да дойде в средата на прозореца. Сменил съм доста коли и тази е първата която пръскалката бие в чистачката.
                        Прав си не е толкова важно, но е дразнещо да надничам през някоя пролука.
                        Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                        Коментар

                        Working...
                        X