Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се натяга ръчната спирачка на палио 1.2?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се натяга ръчната спирачка на палио 1.2?

    здравейте колеги отново.някой ще ми покаже ли как се натяга ръчната спирачка на палио 1.2 16 80к. 2004г. на ръчката няма гайка или шпилка ,отдолу не съм гледал.а може и да е на самото задно колело през отвор на барабана.благодаря предварително.

    Грешен раздел -> Преместена. Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Нятягане на ръчната спирачка

    Здраси Геца,

    при палиото не знам как е точно, но при нашата Брава е на самия механизъм/дръжка вътре в купето.

    Но ми стана интересно на кой зъб ти хваща ръчната? Задните накладки и цилиндърчета проверявал ли си ги някога? Двете задни колела еднакво ли държат с дръпната ръчна?

    На другата ни кола ръчната хващаше да кажем на 7-8 зъб, ако я натегнех да хваща на 3-4 както си пише, едното колело в движение почваше да прегрява. /гайката за натягане пак беше около лоста в купето/.

    След отваряне на барабаните се оказа, че единия спирачен цилиндър от единия край е блокирал/ едното му буталце/ и челюстта не може да се раздуе при опъване на ръчната. Съответно и колелото държеше по-слабо.

    Затова, ако ти се занимава разбира се, установи защо имаш хлабава ръчна и тогава търси лесния начин. При мен след оправяне на цилиндърчето и раздвижване на ръчната до напасването ѝ ми се наложи да направя само един обороти хваща на трети зъб.

    Опъни ръчната и вдигни едно по едно двете задни колела и се помъчи с ключа за развиване на гайките да ги въртиш по посока затягане. Ако ще ти е по-лесно може и с ръцете да се помъчиш да завъртиш колелото де. Но аз това го хванах докато затягах болтовете и колелото беше във въздуха. От единия край взе да се върти, а от другия ръчната го държеше стегнато. Ако не помръдват отпусни малко до такова положение, че субективно да установиш, дали и двете държат еднкаво и ако вс е точно, тогава си натеги от гайката. Според мен е някъде около лоста за ръчната под пластмасите.

    Успех, дано не съм те отегчил ако тея работи са ти ясни.

    Поздрави!

    Click image for larger version

Name:	Habd break BRAVA.jpg
Views:	2
Size:	360,6 KB
ID:	2098271
    Последна редакция от pl4 8rp; 03.02.2019, 21:51. Причина: Допълнение
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #3
      приятелю,прав си -нищо не съм разглобявал отзад защото от скоро я имам фиатката, пък и както ти каза искам по лесният начин,но май ще се наложи да направя всичко това за да съм сигурен в нещата.благодаря за мнението.

      Коментар


        #4
        Проблема ти надали ще е от натягането на ръчната,по-скоро не ти работят саморегулиращите механизми на накладките(от ръжди блокирват).Накладките остават на голямо разстояние от барабана и съответно не хващат.

        Коментар

        Working...
        X