Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Объркана цифра от номера на двигателя в талона -> РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Объркана цифра от номера на двигателя в талона -> РЕШЕНО

    Здравейте,при регистрацията на автомобила са ми объркали една от цифрите на двигателя.Вместо 7 са записали 2.Колата е нов внос от Италия и това и е първа регистрация в България.Според вас как да постъпя? Регистрирах е преди 20 дни.Има ли смисъл да ходя във кат или да си трая.

    Грешен раздел -> преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Трябва да дадеш пари за промяна на номера -технотест
    ако не мине на гишетата пред КАТ.
    Едвали някой ще ти търси номера на двигателя- е ако не правиш пакости с нея.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Проблема ще ти се появи, ако след време решиш да я продаваш. Отиди сега, докато още е навреме. Чакането и нервите са си отделно.
      А как е станало това объркване? Нямаше ли документи колата, на които да пише номер на двигателя? Кой е сгрешил - този, който е гледал номера, или тази, която е въвеждала данните, защото 1 и 7 са си доста далече на клавиатурата.
      П.П. Е те така се обърква цифра не знам защо съм писал 1 вместо 2.
      Последна редакция от dabadaba; 04.02.2019, 08:45.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        Имам само италианския талон там номер не пише.А кой в кат ги е объркал няма как да знам.Вместо 7 са записали 2 колега.Не едно.Сега го проверих и по епер излиза че е 7.Ама тея в кат какво са гледали не знам.
        Последна редакция от ivan77; 03.02.2019, 10:48.
        STILO 1.4 16v.

        Коментар


          #5
          Съвсем нормално е някой непрецизен идиот да обърка нещата. На мен една от предишните ми коли я бяха писали хечбек, а тя е комби. Понеже обичам да влудявам всякакъв вид служители с това, че чета всичко, прочетох внимателно всичко в талона и не мръднах от КАТ, докато не ми го смениха. А пък една друга кола ми я бяха писали светло червена, макар че е бордо. И също настоях и постигнах смяна на талона. Обаче и мен ме прецакаха със сбъркан номер на двигателя. Установи го следващият собственик на колата - някой в неговия КАТ видял, че една от цифрите е сбъркана и се запънал. И минах през една сага, която нямам желание да описвам, защото ползвах лични връзки, за да извадим със задна дата талон с верния номер на двигателя.
          За мен е правилно да посетиш КАТ, да им посочиш грешката, ако трябва да подадеш и писмена молба за смяна на талона. А може и да си траеш и никога да няма никакви последствия.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Благодаря за отговора колега,утре сутрин смятам да ги посетя,и дано успея да се оправя.
            STILO 1.4 16v.

            Коментар


              #7
              И аз патих преди време за същата грешка, само че ми я откриха като отидох на ГТП, лошото бе че беше минал месец и трябваше да си платя аз новия талон, ако беше в рамките на месеца щеше да е за сметка на КАТ, тъй като бяха отчели талоните за месеца.
              Още един гаф направиха при регистрацията на едно Пунто, вместо Пунто бяха писали Ритмо, комбинация от разчитане на латински букви като кирилица.
              Последна редакция от NikMar; 04.02.2019, 00:47.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Значи ако държиш да се оправи номера иди колкото се може по скоро
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Сагата приключи,отидох в кат/Пловдив/ разясних им какъв е проблема и без каквито и да било проблеми си коригираха грешката.Чак не можех да повярвам.
                  STILO 1.4 16v.

                  Коментар


                    #10
                    И за чия сметка стана?
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      За тяхна,и то при положение че казах в началото на разговора ,че каквото трябва ще си платя.Без никакви кавги и без разправи,и съдействие от познати.Във 8,35 бях във кат във 9,05 бях напуснал кат със новия талон.Нито чаках на опашки нито ходих по гишета.Дежурния офицер ми взе талона погледна номера,и след 15мин.ми донесе до колата новия талон.
                      Последна редакция от ivan77; 05.02.2019, 23:32.
                      STILO 1.4 16v.

                      Коментар


                        #12
                        Всичко е съвсем нормално. Видял си грешката в талона навреме, сигнализирал си и са я отстранили. Няма как да не е за тяхна сметка, защото грешката е тяхна.
                        При мен случаят беше с 3-годишна разлика. По същия начин в документите за внос на колата липсваше номер на двигател, а нашите катаджии гледали каквото гледали и записали в талона каквото им се сторило, че са видели. От своя страна аз от какъв зор да проверявам дали номерът на ДВГ е верен - дори не го знам къде се намира. Та аз продадох колата 3 години след като я бях купил и седмица след това ми се обажда купувачът от Шумен, че в техния КАТ не искат да му я регистрират, защото една от цифрите не съвпада. Някой се беше престарал. Защото за мен изобщо всичко това с номера на ДВГ е пълна тъпотия - голяма работа, че една цифра от ръждясалия номер, дето едва се вижда, не съвпадала. А и как да се докаже кое е вярното, при положение, че в документите, с които е внесена колата, липсва номер на ДВГ. Истинският номер може да се удостовери със сигурност само от завода производител. А на око - на единия катаджия му се сторило, че е 0, а на другия 8.
                        Последна редакция от snake; 06.02.2019, 14:06.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          #13
                          Същия проблем имах и аз само че вместо 1,9 ТДИ бяха вписали 1,4 ТДИ за 30 мин проблема бе решен, ама то е тъй, като си с усран гъз.
                          Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
                          Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                          Коментар

                          Working...
                          X