Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за маркуч от въздушния филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за маркуч от въздушния филтър

    Здравейте. Интересува ме за какво точно е този маркуч от схемата. При мен изглежда е спукан защото целия е увит с някаква лента и е мазен а пише че е маркуч за захранване с въздух. Така или иначе ще го сменя но ме интересува дали през него е нормално да минава масло зада е целия мазен.Click image for larger version

Name:	0D56530D4BA4050ADB2540026ADACF54.jpg
Views:	1
Size:	176,4 KB
ID:	2170081
    На схемата е номер 11 излиза от кутията на въздушния филтър и влиза отгоре на двигателя.

    #2
    Вътре трябва да има една серпентина да обира маслото
    все пак отива в капака на двигателя тамима масло но другата част отива към филтъра и ще го цапа
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Незнам имах проблем с колата прекъсваше и светваше чека и като грешка пишеше че 2ри цилиндър не работи затова свалих кутията на филтъра щях да проверявам свеща когато видях че маркуча е увит с тази лента и е капало точно върху кабела който отива към свеща на втори цилиндър. От скоро имам колата и ми губи по малко масло сега като се замисля сигурно е било от там. Утре ще го огледам по внимателно.Притеснява ме и тази гарнитура която е номер 10 защото около нея също е доста омазнено и бях питам в няколко магазина но никъде я нямат

      Коментар


        #4
        Днес го разглобих и огледах наистина маркуча е спукан, но по големия проблем е този който е номер 9 на картинката там където трябва да влезе в кутията на филтъра е счупена тръбичката в която влиза и там стои само една дупчица. Варианта е да запуша тази дупчица с нещо и да запуша и маркуча но незнам за какво е точно и дали няма да е проблем. Ако има някой запознат просто ме интересува за какво е този маркуч номер 9 и дали ако го запуша ще е проблем за колата.

        Коментар


          #5
          При мен маркуч 11 е изваден от кутията , удължен е и е пуснат да си духа на асвалта. Номер 9 е изваден от кутията а дупчицата която остана съм я запушил с една видия. Другия му край на маркуча сигурно и той е запушен ама сега не мога да се сетя къде точно беше. С 2 думи; вентилацията на картера вече става през хатмосферата а не през моното, карбуратора или дросела.ПП-колата ти губи масло зашото мотора е издухан а не зашото капе масло от маркучите за вентилация.
          Последна редакция от lubo_Y10; 03.02.2019, 20:50.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            kkamen1992 написа: Преглед на мнението
            Днес го разглобих и огледах наистина маркуча е спукан, но по големия проблем е този който е номер 9 на картинката там където трябва да влезе в кутията на филтъра е счупена тръбичката в която влиза и там стои само една дупчица. Варианта е да запуша тази дупчица с нещо и да запуша и маркуча но незнам за какво е точно и дали няма да е проблем. Ако има някой запознат просто ме интересува за какво е този маркуч номер 9 и дали ако го запуша ще е проблем за колата.

            Здрасти колега,
            Не е добра идея да запушваш този маркуч.
            Това е отдушника на картера, през този маркуч излизат маслени пари, маслените капчици който се движат с въздуха полепват по серпентината и се стичат обратно в картера. а въздуха отива в кутията на филтъра.
            Ако го запушиш ще се повиши налягането в картера и най вероятно ще започне да избива масло от всички възможни места.
            Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

            Коментар


              #7
              Благодаря за мненията ще намеря някакъв начин да го направя.

              Коментар

              Working...
              X