Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 18 от 18

Тема: Fiat Brava 1.6 газ/бензин чаткащ неритмичен шум от двигателния отсек. ВИДЕО

Ново видео

Здравейте колеги,

благодаря за мненията. Пускам още едно видео, след като свалих топлинния щит над изпускателния колектор. На първо време не чувам нищо нередно, но в края на клипчето под определен ъгъл на камерата мисля, че засича някакъв необичаен шум или е просто завихряне от ремъците (вманиачаване)? Може би първоначалното причаткване си го има, но доста по-слабо ?

Вдигнах колата от десния край на крик и свалих гумата. Мушнах се отдолу и със стетоскопа прослушах картера, проверих да няма нещо хлабово по изпускателната система, което да се удря по шасито. Прослушах главата отгоре, не доловям чукане, чаткане или подобно. Но тоя шум се генерира от нещо. Може би се получава някъв резонанс някъде. Както се казва не ми се иска да е от двигателя.

Всички мнения са добре дошли.

Поздрави

За да си обогатя техническата култура:

-да кажем, че трябва да се разглоби двигателя за;
    а). хидравлични повдигачи
    б).напасване на клапани примерно

В единия случай се сваля само смукателния колектор и капаците на главата?
    В другия цялата глава, което ще доведе до пълната ѝ ревизия? Гарнитура, болтове, шлайв, гумички на клапаните?

Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- ГАРАЖ
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Пропуснал съм първия абзац, по инерция съм помислил, че е настоящ проблем. Щом трака от 5 години, нямаш грижи, явно е някой повдигащ.

П.С.
    Ако беше лагер, рационално погледнато, аз бих го дал на вторични и съм го правил с друга кола, то ако са му тръгнали лагерите, значи и главните са тръгнали, по-възможност и бруталните болтове, сегменти и т.н. За да почне да чука лагер, не е от нищо, това не са повдигачи. Така че не си заслужава да се отваря двигателя и да се инвестира време и пари, поне да беше автомобил на 10-15 години, с някакъв потенциал или някой с потенциална колекционерска стойност.

Ако моята е за вторични, значи твоята е вече на консерви за боб
    Много си оригинален.
    Да ги заварим на пълна газ на 4-та на магистралата, да видим на кой ще роди по-рано, искаш ли?
    Нема да стигнеш по-далеч от Вакарел.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Много си оригинален.
    Да ги заварим на пълна газ на 4-та на магистралата, да видим на кой ще роди по-рано, искаш ли?
    Нема да стигнеш по-далеч от Вакарел.
    Уаааааау, "да ги заварим на 4-та". Браво, така ли се разбира една кола колко е читава. Темпрата е била перфектна за времето си, особено уредите по-таблото са били върхови за времето си, но сега е нищо повече от каруца. Карал съм 1.4 Уно от същото поколение двигатели, за жалост беше изгнило бая, но си беше каруца отвътре и отвън спрямо предшествениците си. Предлагам ти да почнеш да живееш в 21-век
    Последна промяна от mell0 : 05.02.2019 в 13:11
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на Слав
    Регистр. на
    22.06.2006
    Аз пък предлагам да минете на лични съобщения, за да не се окажете с предупреждения...
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

Фиат фанатик Аватарът на Shadowandust
    Регистр. на
    18.11.2007
    Здравейте колеги,моята трака по абсолютно същия начин,като е студена няма тракане и като загрее ако не огася не трака,но на следващо палене като е загряла веднага почва да трака.
    В интерес на истината това тракане се появи след обслужване на мотора,минал съм вече към 60хил. и даже сега направих второ обслужване като че ли шума леко намаля ама не и мисля много.
    Един приятел преди време случайно я чу и сподели че на негова кола е имало същия шум и се оказало хидравлична помпа.
    Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03

Кара Фиат
    Регистр. на
    10.10.2008
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    Уаааааау, "да ги заварим на 4-та". Браво, така ли се разбира една кола колко е читава. Темпрата е била перфектна за времето си, особено уредите по-таблото са били върхови за времето си, но сега е нищо повече от каруца. Карал съм 1.4 Уно от същото поколение двигатели, за жалост беше изгнило бая, но си беше каруца отвътре и отвън спрямо предшествениците си. Предлагам ти да почнеш да живееш в 21-век
    Не съм карал от по новите Фиати,като твоето Браво.....Но Темпрата и за времето си ,а и за сега,не е каруца.Темпра в читаво състояние,както и всичко на Типо- платформата,е много кола за автомобил с предно,като изключиме возията.

Фиат идол Аватарът на chaveto
    Регистр. на
    31.08.2008
    Бутален болт. Някога прегрявал ли си го?
    А кои са главните лагери?

Това ми звучи точно като клапани или повдигачи, най-вероятно заради газта, защото не се смазват клапаните. Имах подобен звук от старото Волво, то беше с директно впръскване и също не се смазваха клапаните. Даже при мен беше доста по-силно.

https://www.youtube.com/watch?v=1I70Jy3mSME

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Fiat Brava 1.6 газ/бензин чаткащ неритмичен шум от двигателния отсек. ВИДЕО

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •