Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение относно две обяви

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Бравото сигурно не е лош вариант, особено 1.9 мотора, макар да съдя косвено за него покрай делтата (тя дефакто е Браво с по-дълго междуосие). Досега ми се е налагало единствено задна главина да сменям и накрайници. Тогава се осведомих за частите по ходовата част и не ми се сториха скъпи - биалетки в диапазон 10-12 лева до 25 лева парчето, шарнир от 35 лева до 55-56 лева и все от този порядък, като имаше поне по три-четири варианта на различни производители. Окачването е здраво, щом като на кола от 2010 годдина, за пръв път миналата година се наложи да се бара нещо по него.
    Относно другите проблеми с вихрови клапи и прословутата гумичка (уплътнение), те са известни и лесно отстраними, като сервизите имат опит в това.
    И да, 1.9 120 к.с. може да постигне 4.7/100 в Астра, ако се кара до 90-100 км/ч., без да се налага да се взема 1.7.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      #17
      Колеги ако си вземете Фиат примерно Браво 2, то той ще е на максимум 5 години или евро 6, за парите на стар Опел. Практически шанса да ви се счупи същата част във Фиата е много по-малка, защото той е нов "употребяван" автомобил.Частта обаче ще е същата и по-евтина в стария Опел, защото там вече е част от стар автомобил има много аналози.В стария Опел обаче шанса да се случи счупване е много по-голям, заради умората на материала.
      И да всеки фиатаджия го дразнят пластмасите, но Фиат не е луксозната марка.Който има пари за лукс и бързина да си вземе Ланчиа, Алфа или БМВ и Мерцедес.

      Коментар


        #18
        slonikon написа: Преглед на мнението
        Според мен опелите се трошат повече, защото са направени да се трошат повече, затова и частите са по-евтини. Нещата все пак не са 1:1.
        Давам пример с прословутия пластмасов капак на охладителя на изгорелите газове, заради чието спукване нашите двигатели "раждат". Като си купи човек опелски капак, който е над два пъти по-евтин от фиатския, първото, което вижда на него е допълнителната планка за захващане на големият маркуч на охладителя. За нашия двигател тя трябва да се отреже, защото маркучът ни не е захванат за смотания капак. При Опел обаче е, което добавя вибрации и пластмасата се предава значително по-рано, често още по време на гаранцията.
        Т.е. във Фиат поне малко ги е досрамяло, но все пак сдружаването с Опел има тежки последици за нас, ползвателите на употребявани автомобили на марката.
        .
        Все тая дали е Опел или не. Твоя капак строшил ли се е, строшил се е. На Опела строшил ли се е, строшил се е. И каква е разликата в случая?
        Ето ти даваш пример за Фиата ти, а аз за Опела ми. Твоя капак се е счупил въпреки, че няма въпросната планка, а моя на Опела си е още с оригиналния капак, пък имам планка. Абсолютно все тая. Както има и такива Фиати като твоя, които сменят капаци още в гаранция. Поразрови се главно при Джулията, която има достатъчно с такива капаци и виж резултата. Или искам да ти кажа, че тезата ти за въпросната планка е нищожна.
        А логиката за чупене и цена на частите още по-малка. Просто ценовата политика на Фиат е страшно сгрешена за мен. Не може да си поддържам БМВ-то с оригинални части и да ми излиза на цена на менте части на Фиат. А за Фиат да си купиш оригинална част направо ще те заболи главата.

        Колеги ако си вземете Фиат примерно Браво 2, то той ще е на максимум 5 години или евро 6..
        Като ти казвам, че говориш глупости, ти продължаваш.
        Едното е някаква логика, че ако караш "нов" Фиат и стар Опел, то стария Опел има по-голям шанс да се счупи. Ами ще има, как няма да има, като правиш измислена аналогия. Въобще каква ти е аналогията на сравнението? Алтернативно - купуваш си Фиат произведен 2009-та година, на която частта му струва по-скъпо от на Опел, произведен 2016-та година. Та защо на Опела, който е нов отново частта е по-евтина? Нали на стария Фиат е имало време да се произведе алтернативна част?
        А по-важното е, че не знаеш дори, че няма как да има Браво с Евро-6 двигател, който да може да си купиш.
        Ама както ти казах - чул-недочул, не означава, че нещото е така, както си го представяш.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Колега понеже откровено ми писна да пишеш глупости посочи ми една част, която да е по - евтина при Опел, отколкото при Фиат за кола произведена примерно 2013 година.Това, че правите колите си със стари части от Опел не е грях т.е. "Сиромах човек, жив дявол!", но да твърдиш, че оригиналнална част за Опел е по-евтина от такава за Фиат, една и съща година си е върховна глупост!

          Коментар


            #20
            Дори и тази тема не четеш като хората.
            Я прочети няколко мнения назад и виж колегата какво пише за един елементарен капак на охладителя на ЕГР-а. И как той лично си е купил такъв от Опел, защото е 2 пъти по-евтин. Ето ти един пример, щом държиш, а и не четеш.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #21
              Значи колегата, има по-нов Фиат и понеже двигателя е еднакъв със този в старата Астра си е взел въпросната част, която там е направена да се сменя грамотно, защото още не са мислили автопроизводителите как да се счупи нарочно колата, за да си вземеш чисто нова.Тоест колегата е ''побългарил" автомобила си.Това само доказва моите думи.Чети внимателно.
              Последна редакция от Юли; 11.02.2019, 17:32.

              Коментар


                #22
                Значи колегата, има по-нов Фиат и понеже двигателя е еднакъв със този в старата Астра си е взел въпросната част, която там е направена да се сменя грамотно, защото още не са мислили автопроизводителите как да се счупи нарочно колата, за да си вземеш чисто нова.Тоест колегата е ''побългарил" автомобила си.Това само доказва моите думи.Чети внимателно.
                Продължаваш да бръщолевиш глупости. Тази част я няма в старата Астра (H), а само в следващата (J), която е по-нова от Бравото технически погледнато. И става точно обратното на уникалната ти логика - взимаш част от по-нов Опел, за да я вградиш в по-стар Фиат, защото просто от Опел е два пъти по-евтина.
                Нали искаше една част, която се вгражда през 2013-та година в двата автомобила. Друго ще измислиш ли?
                Последна редакция от BO; 11.02.2019, 17:56.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  Ще напиша само, че Фиат Браво е двойно по -евтин на вторичния пазар от Астрата, една и съща година на производство. Освен това Браво 2 се произвежда и с 1.9 дизелов двигател, поправи ме ако греша, които имат повече общо със старата Астра (H).
                  Последна редакция от Юли; 12.02.2019, 17:44.

                  Коментар

                  Working...
                  X