Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместимост на ключове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместимост на ключове

    Здравейте,

    Имам едно питане дали знаете дали "стандартните" ключове, които ги слагаме масово за пускане/спиране на осветлението, които се захващат за стената/розетката посредством едни зъби, които излизат настрани, са съвместими с тези, които се завинтват за самата розетка?
    Или малко по-разширено.
    Масово в жилищата си имаме някакъв такъв вид розетка:


    Обикновено закрепваме сами я ключ.контакт като завиваме винтовете, намиращи се на 3/9 часа, които отварят едни "зъби" и захваща ключа за самата розетка:


    И главното ми питане идва от там дали мога да сложа ключове, които се продават масово по сайтовете, основно китайски, които всички до сега, които съм намерил, се захващат само чрез директно завиване на винтове за самата кутия?
    Гледам, че розетките имат отвори на 3 и 9 часа все едно да си вкараш винтовете там, но това има ли стандарт, да кажем ако купя от китайците такива ключове, дали разстоянието между винтовете за закрепване на ключа ще съвпадне с това на кутията? И дали тези "квадратни" ключове влизат спокойно в кръглата розетка на стената? Защото като гледам снимките, то положението на винтовете на квадратните ключове предполагат, че ключа няма да може да влезе в кръгъл отвор/розетка.

    Последна редакция от BO; 30.01.2019, 15:40.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Боби, мисля, че това си е друг стандарт и няма да влезе в кръгла конзола. Пиши едно съобщение на китаеца да ти даде размерите, или искай да ти изпрати и конзолни кутийки за тях, ако ти се занимава да ги сменяш. Аз не бих :D
    Ако се откажеш от тая идея, от "нашенските" мога да ти препоръчам Schneider Sedna. Цифра са си, но са тихи, имат хубави цветове и механизма щрака приятно. Vi-ko (Panasonic) също имат една нова серия, която хем на цена е добра, хем на качество и изглеждат приятно, но аз бих избрал Sedna или Unica, основно заради марката и детайли по дизайна
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Трябва да пробваш. Няма как квадрат да влезе в кръг, ако диагонала му е по-голям от диаметъра на кръга.
      Иначе всичко, което може да влезе в розетката, ще се намери начин как да се закрепи.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        Казус.
        Имам девиаторен кръг. По дадени причини единия ключ/проводник е прекъснал някъде. Съответно от девиаторен става "стандартен" и може да се пуска/спира само от единия ключ.
        Решение - има китайски ключове, които могат да се свързват един с друг. Единия господар (работещия), другия роб. Ако някой може да ми предложи решение на този казус с продукти налични на пазара за "обикновена" розетка, но и струващи най-много десетично число, то бих се радвал да споделите.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Диаметъра трябва да е еднакъв, тези със зъбите за монтаж в панел или тухла, а тези с квадрата за монтаж в гипскартон.
          Най лесно е да купиш един евтин ключ за 5 лв. И да пробваш.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Шнайдер имат такива безжични истории, но не знам дали ще се впишат в десетичното условие, по спомен бяха около 100 лв

            Я виж ей тая работа: http://bit.ly/2Shelv9
            Последна редакция от M5kov; 30.01.2019, 16:38.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Казус.
              Имам девиаторен кръг. По дадени причини единия ключ/проводник е прекъснал някъде. Съответно от девиаторен става "стандартен" и може да се пуска/спира само от единия ключ.
              Решение - има китайски ключове, които могат да се свързват един с друг. Единия господар (работещия), другия роб. Ако някой може да ми предложи решение на този казус с продукти налични на пазара за "обикновена" розетка, но и струващи най-много десетично число, то бих се радвал да споделите.
              В къщи,за да няма този проблем сме монтирали навсякъде в коридорите лампи-плафони с датчик за движение.Като отвориш вратата,светва.И няма нужда от девиаторни ключове.
              1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

              Коментар


                #8
                Шнайдер имат такива безжични истории, но не знам дали ще се впишат в десетичното условие, по спомен бяха около 100 лв

                Я виж ей тая работа: http://bit.ly/2Shelv9
                Това не върши работа.
                Както знаеш "стандартно" нулата при осветлението отива директно в лампата, а ключа прекъсва фазата. Обикновено тези решения, които си показал имат изискването фаза и нула за захранване и изхода към лампата да е отделен.
                За това намерих ключове, които нямат това изискване и работят чрез два проводника, като разчитат на нулата през лампата.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Да, за това не се сетих... Тези обаче ги има в комплект 2 ключа с 1 модул, но са 30 еврака...
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    За това намерих ключове, които нямат това изискване и работят чрез два проводника, като разчитат на нулата през лампата.
                    Ако са с нажежаема жичка! А "електронните"?
                    Това не е експертно мнение.
                    Всичко е на Ваша отговорност.

                    Коментар


                      #11
                      Че квадратът няма да влезе в кръгла конзола е ясно, но че са направени по стандарт - също е ясно. Китаецът трябва да знае или да е написал в описанието в каква конзола се поставя. Имам един термостат, който се закрепва така - с винтове в кутията и е за кутия 2 1/2 инча.

                      Коментар

                      Working...
                      X