Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Фиат Панда на метан (фабричен)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Фиат Панда на метан (фабричен)

    Колеги търся мнение за Фиат Панда на метан, понеже ми трябва за служебни цели малка градска количка.
    Гледам една конкретна обява: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=9mtxuw за да знам да ходя ли да я гледам.
    Другия въпрос е въобще за Панда, кой е най-препоръчителния мотор. Въобще всякаква информация за пандата ще ми е от полза.
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    #2
    Нали знаеш че това е вдигнато пунто, моля те да се снимаш в нея ако я купиш.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Какво значи "вдигнато пунто"?
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #4
        Малко по вдигната като височина, като клирънс, но си е пунто.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Такъв двигател не съм виждал на Панда - 1.2 80 коня. По принцип са 69 коня. Има 0.9 TWIN AIR турбиниран 85 коня и multijet 1.3 75 или 80 коня беше не го помня. Може и да греша.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #6
            1.2 8v са 69кс, точно. Няма такъв 80кс бензинки. Ама те джамбазите кога да ги следят тия неща като има цял тир с други такива кочини. По интериора нищо не се вижда с тия насрани снимки дето са направили. Дано и на живо не изглежда така! Най-вероятно на фабричен метал са й скъсали гъза от ръчкане в Торино, чичо Флавио е карал по цял ден хляб и кока кола по магазините из тия тесни улички в Италия. Пробега няма нищо общо и е х3 или х4 (само да си знаеш).

            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

            Коментар


              #7
              За Фиат Панда най-здравия мотор е 1.2 60 к. с.Най-добре вървящия е 1.3 Мултиджет най-често 75 к.с.Бягай далече от 0.9.Туйнеър, освен ако ще караш само градско.Тогава евентуалните ремонти ще се избият от разхода на гориво.Така значи 1.здрав; 2. бръз (икономичен, ама с тези цени на дизела) 3. слаб икономичен (май не става на газ), но съм виждал и на Тико.

              Коментар


                #8
                Само не знам как стоят нещата с узаконяването на тия бутилки... Като гледам няма много метанови. Ще включа в списъка и 1.2 60 к.с. - такива има бол. Не знам в града какъв разход дава, но си мисля, че е най-добре да си се кара на бензин.
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #9
                  Над 7/100 ще е разхода при 1.2 60кс. При мен пунтото със същия мотор даваше 8.7/100 в София.

                  ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                  ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                  Коментар


                    #10
                    8 литра бензин максимум. Моя двигател е същия. Може да му сложиш газ (обикновена).

                    Коментар


                      #11
                      Още от началото тоя джамбазин почва да лъже ,че разхода бил 5лв/100 градско.Няма как да стане.От там насетне по-пътя на логиката лъже за всичко и няма причина да му се вярва за нещо ! 1млн % не и на 186к км ,а вероятно на 486 или 586к .Цената също е бааааааааая завишена.

                      Коментар


                        #12
                        По-добре търси с фабрично LPG, по-разпространено гориво е, няма да се чудиш кога и къде да зареждаш, разликата в разхода като цена е минимален. Един приятел кара VW Caddy на метан и ходи да зарежда само на 1 място, че на някой места е доста калпав, а пък то е на другия край на София и реално ако обикаляш да ходиш да заредиш само, то ти убива икономията от няколко левчета, а пък ако е калпав метана, ще я убие още повече.
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Звънях днеска тук-там и... си .. мамата. Насолиха ме едно хубаво... луд съм да дам 4+ хиляди за панда, при положение, че за тия пари ще взема Ланча Муса... по-добре било Пунто... па Идея... па това с фабричната газ като се прецакало нещо къде ще я настройват, пък щяла да е на 500 хиляди +...
                          Ама аз понеже се доверявам на форуми и приятели взех преди няколко години един Хюндай Гец дизелов 1,5 три цилиндрова шинтя, която праска 11/100 нафта градско ...иначе върви и нямам други ядове с него (кара се във Варна). Та затова търся нещо по-икономично
                          Включително познат джамбазин ми предлага Муса 1.9 100 коня, па макар и по-дърта, поне мотора ми е познат. И сега?!
                          Явно събота ще се обикаля по Дупница...
                          п.с. след такава обиколка, след като ми отмъкнаха либрата, се сдобих с Опел Астра, без да съм го планирал и за сега съм доволен
                          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                          Коментар


                            #14

                            https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=9n0mxs
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15

                              Получих и такава оферта: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=9mzgf1
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар

                              Working...
                              X