Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 26

Тема: Мнение за Фиат Панда на метан (фабричен)

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Още от началото тоя джамбазин почва да лъже ,че разхода бил 5лв/100 градско.Няма как да стане.От там насетне по-пътя на логиката лъже за всичко и няма причина да му се вярва за нещо ! 1млн % не и на 186к км ,а вероятно на 486 или 586к .Цената също е бааааааааая завишена.

Фиат фанатик Аватарът на mell0
    Регистр. на
    22.06.2014
    По-добре търси с фабрично LPG, по-разпространено гориво е, няма да се чудиш кога и къде да зареждаш, разликата в разхода като цена е минимален. Един приятел кара VW Caddy на метан и ходи да зарежда само на 1 място, че на някой места е доста калпав, а пък то е на другия край на София и реално ако обикаляш да ходиш да заредиш само, то ти убива икономията от няколко левчета, а пък ако е калпав метана, ще я убие още повече.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Звънях днеска тук-там и... си .. мамата. Насолиха ме едно хубаво... луд съм да дам 4+ хиляди за панда, при положение, че за тия пари ще взема Ланча Муса... по-добре било Пунто... па Идея... па това с фабричната газ като се прецакало нещо къде ще я настройват, пък щяла да е на 500 хиляди +...
    Ама аз понеже се доверявам на форуми и приятели взех преди няколко години един Хюндай Гец дизелов 1,5 три цилиндрова шинтя, която праска 11/100 нафта градско ...иначе върви и нямам други ядове с него (кара се във Варна). Та затова търся нещо по-икономично
    Включително познат джамбазин ми предлага Муса 1.9 100 коня, па макар и по-дърта, поне мотора ми е познат. И сега?!
    Явно събота ще се обикаля по Дупница...
    п.с. след такава обиколка, след като ми отмъкнаха либрата, се сдобих с Опел Астра, без да съм го планирал и за сега съм доволен
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

И аз съм за Муса ако ще се избира измежду горе коментираните. Даже се бях засилил да взимам такава за евридейка. Имах условие да е автоматик и... се отказах Добро попадение е, ако ти трябва ръчка.

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Лично моя съвет е да ги разкараш тия Панди и подобия. Особено Муси. Градска кола, чуписе много повече от най-капризната, която ще се кара извънградско.
    Отделно този ще те закачи ще ти счупи фар, онзи друго. Габаритни части кът и цени до небето.
    Вземи си една Корса за тези пари, сложи ѝ най-обикновена газ и не се занимавай с глупости.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат маниак Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Цитат Lyubcho88 написа: Преглед на мнението
    Пробега няма нищо общо и е х3 или х4 (само да си знаеш).
    За такъв двигател и аз ще се съглася, че за пръв път чувам (след кратка справка Panda II с фабричен метан има варианти 1.1 54 к.с. и 1.2 60 к.с., моля за поправка, ако греша), но за пробега не съвсем. Според теб средно по 18 000км+ на година са малко? За бензин? На мен ми звучи като реален пробег за 10 годишна кола (освен ако не са излъгали и за годината ). А пък въпросният 0.9 twin air turbo виждам, че се слага на моделите от 2011-та и 2014-та година, тоест следващата генерация.

Тая кола е купена нова за служебна, личи си. Погледни интериора в какво състояние е. Всички служебни коли са предимно бели, особено на фабрична газ. Мой колега си взе Bravo на 3г и беше на 250 000km (на таблото беше "като нова" )

ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

Фиат маниак
    Регистр. на
    29.07.2013
    Цитат mell0 написа: Преглед на мнението
    По-добре търси с фабрично LPG, по-разпространено гориво е, няма да се чудиш кога и къде да зареждаш, разликата в разхода като цена е минимален.
    Тука не съм много съгласен.За цялата минала година средно разхода на метан+бензин докато прехвърли,ми е около 7.20 -7.50лв/100км и то при скъп метан 1.55лв при нас в Пловдив. Средно за цялата година.Метан станции вече има навсякъде по БГ,еле пък в СФ.
    За газ съм карал последно преди 10г,но мисля че под 10лв/100км няма как да падне.Или 25% повече.При много км ,с метана спестяваш доста пари./близо +3000 лв на 100к км ,ако разхода на газ му е 10лв/100 а аз мисля че е и повече.И при скъп метан.Ако е на морето,там е без пари /
    Последна промяна от dan4op5 : 30.01.2019 в 16:15

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Мнение за Фиат Панда на метан (фабричен)

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •