Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Протекли дюзи на Мареа 1.9 JTD, как да се справя със ситуацията?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Протекли дюзи на Мареа 1.9 JTD, как да се справя със ситуацията?

    Здравейте колеги,от няколко дни има миризма на дизел като загрее колата . Фиат Мареа 1.9 JTD . Две от дюзите ми казаха че пропускат и е мокро около тях . Някакви идеи за справяне със ситуацията ?

    Допълнено заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

    #2
    Явно аз съм първият и единствен с такъв проблем ! Няма отговор няма и съвет !

    Коментар


      #3
      Ами колега, сваляш дюзите, даваш да ги стендоват (така и така си ги свалил), махаш дифтугите, почистваш леглата, слагаш нови дифтунги и... се надяваш всичко да е О.К. ...и внимаваш с натягането при обратния монтаж. На мен така от крива дифтуга пушек ми излизаше от дюзата... Успех!
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар


        #4
        След използване на добавка Лики моли за комнрейл дюзи се получи това . Възможно ли е да е от добавката или просто съвпадение ? Да търся ли дюзи за смяна или няма смисъл?

        Коментар


          #5
          Ако не ти прекъсва, тресе или пали трудно- не се занимавай с ремонт на самите дюзи. А за другото- проста работа, но го направи, защото сега изпуска, по едно време ще се запуши и се образува едно кафяво като карамел, спича и става трудно за махане. Купуваш нови дифтунги, сваляш дюзите, сменяш дифтунгите и това е. Зависи на кои цилиндри е, но като цяло само тръбичката се маха към дюзата
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Започни с най-простото - виж си маркучите за обратното гориво. Ако са стари и напукани може да таи от тях.

            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

            Коментар


              #7
              Здрасти,

              Ако си наясно какво правиш - както са ти написали виж обратната нафта, също така ако са сваляни скоро и не са раиберовали леглата майсторите и да са сложили нови дифтунки може от там да започне да вади мъгла.

              Ако не е от тези 2 неща - сваляш ги и ги носиш за рециклиране.

              Ако не си наясно какво правиш - мога да ти препоръчам сервиз в който да отидеш, там ще ти ги свалят и оправят.

              Мога да ти изпратя координатите на сервиза, който оправи моите, а те са 6. С тази разлика, че си ги свалих сам, занесох им ги и вече рециклирани си ги монтирах сам обратно.

              Поздрави,
              Христо
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                Днес я закарах при майсторите пък ще видим .Според човека ще минем с нови дифтунги чистене и тн . Принципно ми каза че тия дюзи не били проблемни ноо знаели човек.Дано всичко мине безболезнено както се казва .Като я взема ще пиша какво е било точно ! Иначе пали нормално но загуби малко мощност но при теча на гориво от две дюзи мисля че е нормално!

                Коментар


                  #9
                  Не барай дихтунгите. Безсмислено упражнение. Сменяй най-горните маркучета и почти сигурно ще се оправи.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    И така след смяна на дефтунги ,подложки ,почистване и сменени О пръстенчета на тръбичките нещата са перфектни!

                    Коментар

                    Working...
                    X