Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Протекли дюзи на Мареа 1.9 JTD, как да се справя със ситуацията?

Бута детска количка
    Регистр. на
    25.09.2009

Протекли дюзи на Мареа 1.9 JTD, как да се справя със ситуацията?

Здравейте колеги,от няколко дни има миризма на дизел като загрее колата . Фиат Мареа 1.9 JTD . Две от дюзите ми казаха че пропускат и е мокро около тях . Някакви идеи за справяне със ситуацията ?

Допълнено заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg

Бута детска количка
    Регистр. на
    25.09.2009
    Явно аз съм първият и единствен с такъв проблем ! Няма отговор няма и съвет !

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Ами колега, сваляш дюзите, даваш да ги стендоват (така и така си ги свалил), махаш дифтугите, почистваш леглата, слагаш нови дифтунги и... се надяваш всичко да е О.К. ...и внимаваш с натягането при обратния монтаж. На мен така от крива дифтуга пушек ми излизаше от дюзата... Успех!
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

Бута детска количка
    Регистр. на
    25.09.2009
    След използване на добавка Лики моли за комнрейл дюзи се получи това . Възможно ли е да е от добавката или просто съвпадение ? Да търся ли дюзи за смяна или няма смисъл?

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Ако не ти прекъсва, тресе или пали трудно- не се занимавай с ремонт на самите дюзи. А за другото- проста работа, но го направи, защото сега изпуска, по едно време ще се запуши и се образува едно кафяво като карамел, спича и става трудно за махане. Купуваш нови дифтунги, сваляш дюзите, сменяш дифтунгите и това е. Зависи на кои цилиндри е, но като цяло само тръбичката се маха към дюзата
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Фиат фанатик Аватарът на PSG
    Регистр. на
    01.10.2015
    Започни с най-простото - виж си маркучите за обратното гориво. Ако са стари и напукани може да таи от тях.

Senza cuore saremmo solo macchine.... FIAT Marea Weekend ELX TD100

Фиат фанатик
    Регистр. на
    27.01.2009
    Здрасти,

Ако си наясно какво правиш - както са ти написали виж обратната нафта, също така ако са сваляни скоро и не са раиберовали леглата майсторите и да са сложили нови дифтунки може от там да започне да вади мъгла.

Ако не е от тези 2 неща - сваляш ги и ги носиш за рециклиране.

Ако не си наясно какво правиш - мога да ти препоръчам сервиз в който да отидеш, там ще ти ги свалят и оправят.

Мога да ти изпратя координатите на сервиза, който оправи моите, а те са 6. С тази разлика, че си ги свалих сам, занесох им ги и вече рециклирани си ги монтирах сам обратно.

Поздрави,
    Христо
    Fiat Coupe 1.8

Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

Бута детска количка
    Регистр. на
    25.09.2009
    Днес я закарах при майсторите пък ще видим .Според човека ще минем с нови дифтунги чистене и тн . Принципно ми каза че тия дюзи не били проблемни ноо знаели човек.Дано всичко мине безболезнено както се казва .Като я взема ще пиша какво е било точно ! Иначе пали нормално но загуби малко мощност но при теча на гориво от две дюзи мисля че е нормално!

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Не барай дихтунгите. Безсмислено упражнение. Сменяй най-горните маркучета и почти сигурно ще се оправи.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Бута детска количка
    Регистр. на
    25.09.2009
    И така след смяна на дефтунги ,подложки ,почистване и сменени О пръстенчета на тръбичките нещата са перфектни!

Тема: Протекли дюзи на Мареа 1.9 JTD, как да се справя със ситуацията?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •