Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавяне на bluetooth към NAV+ навигация - Фиат Крома 1.9mJet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавяне на bluetooth към NAV+ навигация - Фиат Крома 1.9mJet

    Здравейте колеги,
    имам навигация на Fiat Croma Nav+ ъпгрейднат фърмуеара до 12.2 (по спомен казвам версията). Така както е известно навигацията има СИМ карта за мобилен телефон (на Виваком съм и не мога да си изкарам дублирана сим карта, само Мтел предлагат тази опция). Също така ми е известно, че има Blu&Me, който може би ми трябва да използвам за да имам bluetooth към навигацията??!!

    Искам да попитам някой от вас знае ли какво точно ми трябва да за добавя bluetooth модул и да използвам фабричната инсталация на колата?
    Ако намеря от някоя друга кола Blue&Me компютъра, който се намира под жабката, и също така и USB конектора зад ръчната, ще станат ли нещата?


    Благодаря предварително!
    П.С. Знам за някакви устройства дето да ползват връзката на CD Changer, но фабричните неща работят по-хубаво
    99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

    #2
    Здравейте,
    откакто пуснах темата прочетох доста неща свързани с Blue&Me и достигнах до няколко неща...

    Значи от форумите на Алфа бг и чужд такъв най-вече чуждия разбрах, че може да се добави Blu&Me модул и всичко е описано там доста добре btw...
    От eLearn на Крома нищо немога да намеря за Blu&Me, но от NewBravo eLearn е доста по-добре и има информация за двата модула Blue&Me и Blue&Me Nav. Разликата между тях е че във втория Blue&Me Nav има вграден и навигационен модул и в него отиват антените за GSM и GPS. От там следва понеже ние си имаме Connect Nav+ в която си има навигация и т.н значи, че ще ни е нужен Blue&Me модул.
    Моята навигация немога да и видя P/N но според ePer може би е стара и не съм много сигурен, че ще може да работи със Blue&Me понеже в ръководството на Крома за Blue&Me излизат картинки със обикновено CD и може би софтуера в навигацията няма да управлява сдвояването на телефона през bluetooth (не виждам сега в менютата на устройството нищо свързано с bluetoth) , поради тази причина си мисля че е стара навигацията. Но пък е със нов firmware 12.2 може би пък да работи Като успея да намеря нужните ми модули и кабели ще се разбере

    Та сега и P/N който имам за колата според моя VIN в ePER:
    Connect - 735419921 (като изтегля от мястото моята навигация в колата ще я проверя дали е с този P/N)
    Blue&ME - 51862515
    USB конектора (до ръчната) - 735495561

    Гледам в ePER за фейслифтовите варианти на ободорудване, че има и по-нови Connect навигации, които са с SD карта за навигационните карти и може би това е добър вариант за навигацията, понеже с тези CD, които едвам разчита моята Connect навигация е ужас. Ако изпадне някоя нова навигация на прилична цена да я сменя моята

    Единствено което ме притеснява е кабелите на свързването между модулите, но когато имам възможност за закупуването на модулите ще питам и за свързващите им кабели (или поне конекторите да ги дадат).


    Евентуално ако някой от вас продава части и ги има тези модули може да пише на ЛС.
    Последна редакция от marshal_t; 25.01.2019, 13:00.
    99' Fiat Brava HSX 1.9JTD 105Hp -> 05' Fiat Croma 1.9 MJET 16v 150Hp

    Коментар


      #3
      При Алфа 159 положението е същото. Преди 2010г., блутут се предлага, само за колите без нави. Когато са с нави, само СИМ карта.
      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

      Коментар

      Working...
      X