Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 29 от 29

Тема: Браво 2009 проблем с Lovato

Кара балканче Аватарът на DJFIAT
    Регистр. на
    27.11.2010
    Налягането на празен ход е 1.3 в софтуера на Ловато.
    На първият кик обаче прави тази история. Няма записани грешка в газовата. Дюзите са ми lpgtech Yeti версията. Имат аванс за доста над това което съм. Честно казано, от началото може би защото е старо ли като техника, съм супер разочаровам от това Ловато. Нови дюзи, нов мап, нов изпарител, всичко Ловато, да настройва се, обаче за издръжливост... разочарова...а, и два компютъра Мисля да взема бюджетен компютър, спрях се вече на lpgtech one и qbox-a basic на ac stag. Кое бихте ми препоръчали? Аз лично интерфейса на стаг повече ми допада, за настройки и функции говоря. Като работа на двата компютъра нямам никакви наблюдения или опит.

Напреднал шофьор Аватарът на banski starec
    Регистр. на
    23.04.2010
    Цитат DJFIAT написа: Преглед на мнението
    Бих искал да попитам нещо свързано с въпросното Ловато, дори и малко в страни от темата. Автомобила вече е с подменен хардуер, и прави 1.5 налягане на турбото. В този момент прехвърля на бензин, но не защото не и стига газ. В полето в софтуера на Ловато, дава стойности 2.8, 3.0 бара. Копчето пищи и мига. Ако решиш на превключил, бензин/газ/бензин, остава в същото положение, звукова и светлинна индикация и работи само на бензин. Да не би да има някакъв лимит софтуера на газта до 1.5 бара. С налягане 1.2, липсва този проблем.
    Ако правилно разбирам колата ти има чип и проблема ти се е появил след слагането му.... виж си модела на изпарителя и до колко к.с.храни. Масово в новите ГИ се монтират изпарители. до 150 к.с и като надуе турбото и направи над 150 коня ,увисва ,би следвало, като се прехвърли сама на бензин, ако и върнеш газта и натиснеш копчето за газ да се върне без проблем, но това е до следващото рязко натискане на газта. Според мен има вероятност да ти трябва турбо изпарител.Поздрави

Регистр. на
    27.11.2010
    Колега проблема е обратното, при пик на турбото, налягането се вдига на изпарителя и прехвърля на бензин, при опит да върнеш не става, държи около 3бара в софтуера на Ловато, и единственият начин е да спреш угасиш и с една отвертка да отпуснеш скобата на маркуча от изпарителя за да падне налягането.

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    Цитат banski starec написа: Преглед на мнението
    Според мен има вероятност да ти трябва турбо изпарител.Поздрави
    Може ли да обясниш какво е турбо изпарител и какво е нетурбо изпарител?
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Напреднал шофьор Аватарът на banski starec
    Регистр. на
    23.04.2010
    Цитат ivan_pop написа: Преглед на мнението
    Може ли да обясниш какво е турбо изпарител и какво е нетурбо изпарител?
    мога! Както написах по горе ГИ се монтират стандартно с изпарител хранещ до 150 к.с.. Всеки който иска да гони за в бъдеще над тази мощност или я има в момента му трябва друг изпарител турбо,мурбо,мощен или както ти си го наречеш. На тъп въпрос получаваш тъп отговор.....Не виждам смисъл във въпроса ти ,не помагащ на никого с нищо. Дал съм предположение във опит да помогна.......сигурно само ти не разбра какво съм написал!

Регистр. на
    27.11.2010
    Оказва се, че имам аналогичен проблем като колегата в темата http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=194095.0
    При закачане с лаптопа, дюзите си цъкат без прекъсване. В момента в който извадя куплунга на кабела, почва да прекъсват. Дайте съвет временно какво мога да направя? Другият проблем с прехвърлянето на бензин го реших, с настройка над 4000об. да минава на бензин. Остава въпроса, така или иначе ще сменявам електроника : lpgtech one, stag q basic или може би kme nevo?

Регистр. на
    09.07.2010
    Каква конфигурация на газовата ще се монтира на конкретния автомобил, трябва да реши майстора който ще извърши интервенцията!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Регистр. на
    27.11.2010
    Смятам, че майстора предлага, клиента решава
    Тук въпроса е само за електрониката, не за периферия като, дюзи, изпарител, тръби и т.н.

Регистр. на
    09.07.2010
    Цитат DJFIAT написа: Преглед на мнението
    Смятам, че майстора предлага, клиента решава
    Така е!Ама ако няма консенсус, няма сделка!
    То с пръдня боя не става!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Браво 2009 проблем с Lovato

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 2 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 2 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •