Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 11

Тема: Браво 2009 проблем с Lovato

Кара ролкови кънки Аватарът на DJFIAT
    Регистр. на
    27.11.2010

Браво 2009 проблем с Lovato

Здравейте, имам следният проблем с Lovato Easy Fast без OBD.
    Всички режими на работа са Ок, уредбата е настройвана многократно при различни налягания. Късите тримове са + - 10 процента, дългият стои на +4,5 процента. Проблема е с празния ход. Прави леки детонации и записва две грешки, P0303 и P0300.
    На бензин работи изключително гладко без грешки.
    Тъй като купих колата работеща така на LPG, смених филтрите, смених и инжекторите с нови, JP серия/каквито бяха преди това/. Спазил съм изискването на Ловато на празен ход времето да е между 5,5-6,0 ms за работа на газовият инжектор.
    Бравото е 1.4 tjet.
    Варианта при който не прави детонации е единствено ако я настроя на много богата смес на празен ход, толкова богата, че късия трима да отиде на над -20 процента.
    Приемам съвети всякакви
    Благодаря

Регистр. на
    27.11.2010
    Имам някакво развитие:
    в софтуера на Ловато при изключване на трети инжектор/трети цилиндър работи на бензин, другите на газ/ колата заработва супер гладко без детонации. В няколкото от руските форуми се споменава за подобен проблем и колегите го решават с успоредно връзване на резистор 50/100ома. Проблема е, че руският ми е много чужд и немога да разбера къде точно го връзват. Намерих някаква схема която незнам дали е много коректна. Някой ако го е правил/налагало му се е, ако може да хвърли малко яснота:Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	6c930f9s-960.jpg
Преглеждания:	22
Размер:	46,1 KB
ID:	106791

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    До колкото виждам, инсталират резистора между двата кабела на всяка дюза.
    Надписите на руски са просто цветовете на кабелите - зелен / зеленочерен, червен/ червеночерен и т.н.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик Аватарът на ivan_pop
    Регистр. на
    09.07.2010
    В Руския форум не си разбрал за какво става въпрос.Колегата там ти е написал,че трябва да се направи читава диагностика.Тази диагностика трябва да я направи човек който се занимава с газови уредби и с бензинови мотори!Аз залагам,че този цилиндър няма добра компресия!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    А просто може инжектора да е фитка, или да има запушване, може и искрата да е слаба или да е проблем с бобината. Що не пробваш да извадиш свеща да я погленем.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Регистр. на
    27.11.2010
    Инжекторите са нови, смених ги само заради това но работата на мотора остана същата. Бобините ги местих, но нямаше отново разлика. Ще взема да си поръчам един комплект отново нови свещи този път Denso, не NJK. На t-jet мотора поне за мен си е достатъчно разглобяване за да стигнеш до свещите.

Регистр. на
    27.11.2010
    Малко развитие:
    компресията е ОК. Смених оригинално препоръчаните с алтернатива на DENSO - IXU27. Резултат нулев
    Поиграх си малко с таблицата, все още не ми е извадила P0300, P0303.
    Но продължава с леките детонации които не ги записва след новите настройки, но се чуват отчетливо.
    Единствено ако пак казвам, в софтуера на ловато включа трети цилинър на бензин тогава изчезват. Качвам снимки и на старите свещи:

Много ми се иска да пробвам това с резистора, но ако тръгна по инсталацията на газовата е абсурд защото си знам възможностите От друга страна мога да го направя директно на куплунга на газовият компютър, стига някой да подскаже кои са двата цвята кабела на които трябва да сложа въпросният резистор?
    Последна промяна от DJFIAT : 15.02.2019 в 12:37

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Как е зацепвана колата?
    Четвъртата свещ на на последната снимка къде е била?
    Можеш ли размениш бобините?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    Ако свещите са извадени в реда на цилиндрите, на първи и четвърти имат значително повече черно от на средните, което предполага двете причини, които е посочил Слави
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Регистр. на
    27.11.2010
    При мен ремъка не е пипан. Свещите са снимани както са свалени 1-2-3-4. На различните снимки просто съм ги завъртял малко, защото примерно се вижда как 1 и 4 цилиндър за много черни от едната си страна, от другата не толкова.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Браво 2009 проблем с Lovato

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •