Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 11

Тема: Печка /Eberspächer - ADDITIONAL HEATER/ Фиат Крома 2007 150 hp

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.08.2018

Lightbulb Печка /Eberspächer - ADDITIONAL HEATER/ Фиат Крома 2007 150 hp

Замислих се да си сложа заводската печка на колата, защото и при мен се получава това с мърдането на температурата, а не съм от студолюбивите
    Видях че има раздел в eLearn обаче се оказа че самите снимки са развалени поне при мен още в iso файла/най-вероятно ще е при всички който ползваме една и съща дистрибуция/. Та въпросите ми са няколко:
    1. Някой слагал ли е такава печка допълнително.
    2. Може ли някой на който не са му развалени снимките в eLearn в раздел "E60215 Additional Heater" да ги сподели с бутона "Packet print"
    3. Къде е заводското и местоположение.
    4. Някой продава ли работеща такава и окомплектована.

Ами в общи линии това е за сега.
    Благодаря предварително.

P.S. Търсих и не намерих такава тема.
    Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

Не съм срещал Крома с печка знам че има с калорифер .И аз съм любопитен ако някой сподели нещо по въпроса.

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.08.2018
    Има, даже в момента в мобилето се продават 3 бр с печка.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Упътване за монтаж от Webasto - https://docs.google.com/viewer?url=h...V.pdf&pdf=true
    Предполагам печките на Еberspächer се монтират на същите места.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.08.2018
    Благодаря колега,
    На пръв поглед мисля че ще свърши работа.
    За мен беше важно управлението от самия климатроник как се случва. И мястото на което ги монтират. Имам съмнение че моята е имала и е махната печката. Имам такъв бутон в купето и около акумулатора има рязан кабел за маса и на плюса има един свободен болт който е ползван. Личи си.
    Само ще се наложи да го преведа на някакъв по-разбираем език за мен.
    Линка при мен не проработи в началото но сега е наред.
    Да видим какво ще направя.

Към автора...колега споделям опит по тая тема. И аз мислех да слагам печка на кромата но се разубедих заради трудния монтаж и скъпата инвестиция. Та сложих си свещи подгревни 2 бр от френска кола с релета,всичко като по книгите. Сега пала колата и след 10мин дига над 60г. И имам реле за време и сами се гасят. Супер удобно и лесно за монтаж срещу 60.70лв всичко.Обмисли го ефекта е 90% еднакъв.

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Двете система въобще нямат еднакъв ефект.
    При печката не се налага да стържеш леда от стъклата, сядаш в затоплен автомобил (около 22°C) и винаги палиш затоплен двигател (около 55°C).
    С допълнителните свещи - колата загрява по-бързо, но всички предимства от печката ги няма.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Е за да подкараш печката по тоя начин да работи ще ти струва доста скъпо.Ако си мислите че за 250-300лв ще се оправите много се лъжете. Ако няма печка цената стига над 500-600лв със всичко. Немисла че си струва толко пари за допълнително слагана печка.Мен не ми пречи да си запала колата и след 5 мин да почне да духа топло.Пък и мойта кола седи в гараж

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.08.2018
    Благодаря за предложенията.
    Спрях се на печка Вебасто рециклирана и пълен комплект - 400 лв, с модул за палене през телефона /моята кола гараж не е виждала отвътре /, за монтажа ми искат още 400 лв.
    Ако и моята кола стой в гараж си губи смисъла и наистина с допълнителни свещи може и да е ОК, не знам.
    Ама като сляза сутрин 20 минути стържа стъклата, а с тая печка това време ще го оползотворя за друго занимание.
    Само се притеснявам с тея монтажници, че се оказаха кът.

И както каза един колега: Кефа цена няма

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат iv4ooo написа: Преглед на мнението
    Към автора...колега споделям опит по тая тема. И аз мислех да слагам печка на кромата но се разубедих заради трудния монтаж и скъпата инвестиция. Та сложих си свещи подгревни 2 бр от френска кола с релета,всичко като по книгите. Сега пала колата и след 10мин дига над 60г. И имам реле за време и сами се гасят. Супер удобно и лесно за монтаж срещу 60.70лв всичко.Обмисли го ефекта е 90% еднакъв.
    Скоро ли си ги слагал? Колко време работят? Лятото не работят ли твърде дълго, ако релето няма настройка за време? Зимата не пречат ли на зареждането при определени условия? Имаш ли волтметър, с който да следиш напрежението? Търсил ли си оригинален управляващ модул, който следи за всички тези неща? Само с такова управление би било като по книгите.

Иначе браво, добро решение. Аз също бих избрал вариант със свещи, вместо с печка, но главно заради това, че ми казаха цена на нова печка 2700 лв с монтаж. Виж, за 6-800 лв, може би бих сложил печка.

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Печка /Eberspächer - ADDITIONAL HEATER/ Фиат Крома 2007 150 hp

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •