Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изгорял телевизор през hdmi порта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изгорял телевизор през hdmi порта

    Здравейте съфорумци,
    проблем с един телевизор, LG 32" lcd, модела
    сега не се сещам но едва ли е важен. Бях го взел децата да си гледат детски, но по едно време вързах и един компютър към него през hdmi. Доста време си работеше безпроблемно, после се появиха аномалии.
    Например в кухнята включвам една луминисцентна лампа и екрана за секунда ставаше черен, после се оправя. В началото мислех, че проблема може да е от захранването на комоютъра, защото беше някакво дърво, но после взех едно Corsair TX850, a проблема хем че остана, ами и след това телевизора окончателно спря да работи. В сервиза казаха, че платката е изгоряла през hdmi порта, човека почна да ми обяснява защо, не го разбрах особено, но общо взето се касаеше за електричество преминало от видеокартата към телевизора.
    Както и да е, оправиха го, но сега ме е страх пак да го включа. Попрочетох из интернет и видях, че често се случват такива неща през тоя порт.
    Дали това на снимката ще върши работа и как да се избегне повторна повреда?
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    https://metrahometheater.com/hdm-sp2.html

    В момента не мога да се справя със снимката, ето линк.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      Н мен минсе случи същото преди няколко години. Замина напълно чисто нов лаптоп и платката на телевизора. За късмет намерих същия модел тв със счупен дисплей и му взех платката.
      Най-общо това се получава, когато устройствата са включени в различни контакти. За да го избегнеш, изклюваш двете устройства от контакта, свързваш хдми и тогава ги включваш. Аз от тогава не го практикувам това
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Има две възможности да се избегне такъв вид повреда:
        1) ESD защитата на HDMI е вградена във видеокартата
        2) използва се адаптер между компютъра и телевизора


        Също може и посочения от теб, но е много по-голям:
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Колеги, ако компютъра и телевизора са включени в различни контакти, винаги ще има проблеми. При различните контакти масите са с различен потенциал. HDMI порта си има маса и когато той е единствената връзка с устройство, което има различен потенциал на масата, през порта започват да протичат изравнителни токове. Отделно от това, като включите компютъра и телевизора в различни контакти, си образувате една хубава антена (затворен контур по маса/ground loop)-примерно започваме от зануляването на контакта на компютъра, по захранващия кабел на компютъра, самия компютър, HDMI изхода, кабела HDMI, в телевизора, през захранващия кабел на телевизора, в контакта на телевизора, през нулата до ел.таблото и оттам обратно в контакта на компютъра. Всички видове ефирни смущения от радио вълни, GSM излъчване, импулсни захранвания и прочие, влизат в компютъра и телевизора. Най-малкото, което може да се случи е да се появи шум от говорителите на телевизора или колонките на компа. А когато потенцилаите са с по-голяма разлика, изгарят входове, изходи и т.н.т. Ако ще ползвате телевизор и компютър, които са свързани, захранете ги от един токов кръг, за да няма проблеми. Галваничното разделяне с чипове също не помага особено, защото обикновено чиповете имат високо пробивно напрежение в права посока. Но при обратно напрежение горят от много малки стойности.
          Последна редакция от DJPOPA; 12.01.2019, 19:58.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #6
            В случая и телевизора и компютъра са включени в един разклонител (на MGE UPS Systems - MGE Pulsar SP6 ).
            Значи взимам един такъв предпазител за hdmi и се моля да не се получава проблем пак.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              А контакта занулен/заземен ли е?

              Коментар


                #8
                Предполагам. Инсталацията е двупроводна, на всички контакти има мостче от 0 към това средното на контакта.
                Тия протектори за hdmi порта освен, че се оказват скъпи, май не са и много надеждни. Мисля да си ползвам dvi -> hdmi кабел, май така по няма да има проблем.
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар

                Working...
                X