Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при купуване на комп. мишка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Явно няма на пазара такава мишка, защото никой не предложи такава, каквато съм писал, че искам. Затова си поръчах от чичо Джак, вече пътува. Благодаря за предложенията все пак, въпреки че нямаха нищо общо с търсеното. Поне се предлагаха мишки, а не друго.

    Коментар


      #17
      Прекалено са ти конкретни изискванията, най-вече за цената и за това да е от БГ, което са две взаимноизключващи се неща
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #18
        Аз ползвам една на Канион и една на Хама и двете са 15-20лв. и са на повече от 2 години и не са мръднали. Според мен ако не е за игри или нещо свързано с работата, не си заслужава скъпа мишка.

        Коментар


          #19
          Прекалено са ти конкретни изискванията, най-вече за цената и за това да е от БГ, което са две взаимноизключващи се неща
          Надеждата умира последна. Бях длъжен да опитам, имах огромно желание парите ми да останат тук, дори и да са малко повече от цената на алтернативната, която си поръчах, и да подпомогнат някой търговец, който не е решил, че нещо, което струва 5 лева трябва да ми го продаде за 27, ама ей го, на! Не се получи.

          Проблем е и това, че има 100 вида мишка: с такава батерия, с онакава батерия, с една батерия, с две батерии, без батерии, с вградени батерии, такъв цвят, друг цвят, трети цвят, пети цвят, с кабел, без кабел, с блутуут, без блутуут, голям размер, среден размер, малък размер, с 3 бутона, с 5 бутона..... ставаш разноглед. Прилича на оная реклама на някаква банка май беше, в която Митко Павлов (член и на нашия форум, закодиран с името "mitenze"), изброява 20 причини да вземеш кредит. Та ако имаше само един вид мишка - отиваш и купуваш, а така...

          Коментар


            #20
            Не че защитатам бг търговци, ама:
            5 лв. себестойност, 5 лв. печалба, 2 лв. данъци, 2 лв. гаранция, 6 лв. доставка = 20 лв.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #21
              Все ще издържи 2 години. До 20 лева безжична с приличен външен вид и функционалност толкова. И аз съм ползвал и издържат по 2 години поне, което е добра инвестиция, понеже дори по-скъпите след 2 години се изтъркват и амортизират и пак трябва да се сменят.
              Леновото от първата страница, което съм снимал, е като ново след около 5 г. ежедневна употреба. Мишката е уникална, почти съвършена. Единствен недостатък - сравнително бързо яде батериите (2 бр. ААА).

              П.П. Прочетох някъде в мненията нещо за игри. Всеки истински геймър немедлено ще получи позиви за повръщане, ако му споменете за безжична мишка.

              Междувременно HP-то X3000, препоръчано от Оги, пристигна - за 27 лв. с доставката. Много симпатичен малък мишок . Изчистен дизайн, няма нищо излишно по нея. Бутоните се натискат точно така, както ми харесва (защото съм имал и мишки с много малък ход на бутона), материалът също ми се струва добър. Мишката е като че ли една идея по-малка от това, с което съм свикнал. И много по-малка от огромната ми GIGABYTE, която се оказа пълен боклук, въпреки цената си от почти 60 лв. След време ще споделя впечатления от новата мишка.

              Click image for larger version

Name:	HP X3000.jpg
Views:	1
Size:	97,3 KB
ID:	2098214
              Последна редакция от snake; 12.01.2019, 12:29.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #22
                Пристигна ми мишката. Изключителна опаковка, кутийка като за шоу-руум в мола. Нежният бежов цвят на тройно рециклирания картон създава премиум усещане за долнопробност. Като изключим това, мишката работи. Чувствам се ЛЕКО измамен, защото моделът, който съм поръчал, работи с 2 броя АА батерии (както исках), които обаче са успоредно свързани. Това пък от друга страна е екстра, защото позволява на мишката да работи и само с една батерия, в краен случай.

                Ще погледна и другата, която бях поръчал от тоя търговец, дали при нея пак е така, но не помня да ми е правило впечатление. Ако някой си търси такава мишка - няма да сбърка. Хубава, голяма, усещането е за масивност и двете батерии внасят малко допълнителна тежест, но не мисля, че ще ми пречи. Ако ми пречи - винаги мога да махна едната. Обхватът и е много добър, предвид марката - хваща без проблем от 5-6 метра, а бутонът за бърза смяна на резолюцията е много удобен - бърза смяна между 5 "левела" ("ниво" на местен диалект), което позволява бърза настройка за всякакви монитори и резолюции, без ровичкане по настройките на ОС.

                Довечера ще кача снимка-сравнение с HP-то, но за моята ръка определено пасва идеално. Сега я пробвам на работния компютър и само след няколко минути - предишната ми се струва вече доста неудобна. Малко по-мъничка е, но съм свикнал и не ми прави голямо впечатление.

                Click image for larger version

Name:	IMG_20190208_093945.jpg
Views:	1
Size:	92,0 KB
ID:	2098285

                Коментар

                Working...
                X