Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ при купуване на комп. мишка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ при купуване на комп. мишка

    Някъде в България по магазините продават ли мишка, която да отговаря едновременно на всички условия, които са:

    - безжична, но не блутуут, оптична
    - нормален размер (поне 100 х 60 мм)
    - 2 големи батерии АА - това е най-задължително от всичко
    - "нано"-приемник
    - автоматично изключване като не се ползва
    - цена не повече от 15 лв. с включена доставка, ако е от сайт.

    Допълнително изискване, което не е задължително, но желателно - да няма странични бутони или да могат да се изключат софтуерно, ако има.

    По принцип имам ето такава:

    ЛИНК

    Работи перфектно, с презареждащи батерии издържа по 3-4 месеца с ползване всеки ден по 3-4 часа. Ще си купя същата, ако не намеря наоколо подобна.

    #2
    Миналата година подобна мишка (поредната) оптична сдаде и отидох до Технополис... там гледам едни пишлемета геймърчета разглеждаха мишки. Реших да ги попитам каква мишка да си взема, че да нямам ядове - отговориха ми "геймърска", с добавката "тази, ако имаш кинти": https://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=99
    И аз взех... мишката е лудница - батерията е вградена в нея, зарежда се през усб-то с кабел, който аз рядко изключвам. Щерката даже успя да я разучи. Бутоните се обучават. Е, не е 15 лева, но... аз поне си я взех - няма как на Ейсър Нитро да съм с някакъв ментак
    За пръв път в живота си давам толкова пари за мишка, но съм доволен - много яка и кефи. Препоръчвам!
    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

    Коментар


      #3
      И на работа и вкъщи съм с Logitec M100 - 20 лв. от Технополис.

      Тоя модел няма нищо общо с това, което търсиш, но за мен това е най-удобната, прецизна и здрава мишка за парите си.
      Лека е, материала е приятен на допир, с нормален размер, скрол бутона превърта и се натиска точно както трябва.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Наскоро ми се наложи да купувам безжична мишка и понеже при мен пък размера (да е голяма) беше водещ, ей тази https://www.technopolis.bg/en/Mice/M...SS-BK/p/566067 се вписа идеално ..... Не отговаря на условието за цената обаче

        Коментар


          #5
          Аа, не. Трябва ми обикновена, евтина мишка, но вместо масовото - с една голяма или две малки батерии - да е с две големи. По-рядко, но се намират. На HP имаше в Технополис с 2 големи батеири, ама 50 лв. Защото пише ЕЙЧПИ. Купих подобна, само че с една голяма за подарък преди време, работи перфектно и до днес, издържа по 6-7 месеца с една батерия. Недостатък ѝ е че няма автоматично изключване. Ползвам я да прелиствам форума. Не играя игри, нито съм компютърен дизайнер. Не ми трябва свръх скорост, нито прецизност, нито нищо. Най-обикновена мишка с 2 големи батерии ми трябва, като тази от линка, само че ако има подобна в България - да я взема от тук, за да не чакам 2 седмици доставка. В работата съм с една OMEGA, неудобно ми е да пиша колко евтино я купих преди време. То не аз, ами колегата ми я поръча от някъде за 7-8 лв. Вече 3 години я ползвам, батериите съм ги зареждал 7-8 пъти. Издържат 4 - 4.5 месеца, а я ползвам ежедневно в работата, по няколко часа на ден. Батериите дори не са някакви маркови, а са китайски от Deal Extreme, на 6-7 години са. Мишката работи без грешка. Ей такова ми трябва, само че с 2 големи батерии, за да я зареждам още, още по-рядко. Тая на Technet е такава и ако не намеря нещо подобно на цена тук - ще си я поръчам от Джак Ма.

          Коментар


            #6
            Няма да кажа нещо полезно, по-скоро и аз очаквам някой да даде препоръка за сполучлива безжична мишка. Сменил съм поне 10-на, включително изхвърлих една Hama (още гаранционна). Ядосах се и я метнах през терасата. Боклук до боклука: мудни, започват да лепнат след няколко месеца употреба, батериите им не издържат повече от 2 месеца (става дума за настолен компютър, който е под бюрото). И съм купувал само такива, които са в диапазона 40-60 лв. - т.е. не от най-евтините ментета. Най-много ми хареса едно беличко Lenovo, което още ползвам в службата. В апартамента батериите му не издържаха и месец, в службата го докарвам до 3 месеца, защото компютърът ми е с плоска кутия и го държа на бюрото на 20 см. от мишката. Компактни размери и приятен на допир материал, който не започва да се лигави с времето. Утре ще ѝ видя точния модел, но пък е с AAA батерии, а Оги не иска такава.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              Аз скоро си купих тази: https://pcshop.bg/aksesoari/klaviatu...ouse-black-oem
              Няма автоматично изключване и е с една батерия, но ми харесаха три неща в нея:
              - понеже е черна, цената и беше с 10-тина лева по ниска от на цветните и еквиваленти
              - лазера и е безцветен
              - продава се с батерия
              За сега нямам забележки. Ползвам я на лаптоп, така че както и при колегата snake, мишката е доста близо до приемника си. В някои ревюта и дават 10м обхват!?!
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Днес вече ми ПИСНА и пратих жената да ми вземе вертикална мишка. Най-обикновен боклук на Тръст, обаче ръката ми моментално се отпусна. Няма напрежение. Ще и дам още време, да видя мога ли да работя по всичко нормално и ще скачам на някой по-маркова вертикална.

                Коментар


                  #9
                  snake

                  Ако случайно, по някаква причина пак търсиш мишка, разгледай тази, която писах, че имам, на ЕЙЧПИ. Може да ти хареса как работи - давам линк към пазарувай.ком:

                  https://mishki.pazaruvaj.com/hp/x3000-p103924753/

                  Модел HP X3000. Значи, пипал съм я с мръсни, мазни, черни ръце, стояла е в прахоляка понякога по 2-3-4 дни, но работи без грешка, няма помен от лепнене, като чисто нова е. Явно високата цена си има причина - може би пластмасата е хубава и не задържа, и не поема мазнини. Скрол-бутонът е супер стегнат и се усеща здраво, вече на 2 години. Аз я ползвам от август миналата година, като батерия смених веднъж - в началото на декември. Получих я с ползвана батерия. С една голяма батерия е. Обхватът е чудесен, никога не е забивала или прекъсвала.

                  По същия начин работи и Текнет-ската, която мисля да поръчам. И свети в невидим за чов. око спектър.

                  Недостатък - никога не заспива. Мига с честота около 2 херца и ако компютърът е оставен да "спи" - най-малкото побутване на мишката го събужда. Това е основната причина да търся с автоматично излкючване.

                  ----

                  Благодаря ви за мненията и предложенията.

                  Коментар


                    #10
                    Да, търся, защото изобщо не съм доволен от тази, с която съм в момента вкъщи - GIGABYTE ECO не знам си какво. Толкова неточна и мудна мишка никога не съм имал. Иначе свикнах с огромните ѝ размери, а батерията ѝ горе-долу държи. Ще взема още днес да си поръчам от препоръчаната от теб HP. Моите критерии са: нормални размери - най-вече да не е миниатюрна, да не лепне след употреба (това е изключително досадно и причината не е в мръсни или потящи се ръце, напротив - дължи се на кофти материал), да е точна и батерията да издържа поне 2 месеца.

                    П.П. Това ми е мишката Lenovo, която ползвам в службата. Моя си е - купих я за вкъщи, но както споменах, у нас батериите издържат по-малко от месец. В службата, на една ръка разстояние от компютъра и освен това в края на работния ден я изключвам - кара около 3 месеца. Като изключим този недостатък, за мен тази мишка е съвършена, правена е за моята ръка. Ползвам я пета година.

                    Click image for larger version

Name:	IMG_20190110_2.jpg
Views:	1
Size:	89,1 KB
ID:	2098210
                    Последна редакция от snake; 10.01.2019, 09:43.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #11
                      И на работа и вкъщи съм с Logitec M100 - 20 лв. от Технополис.

                      Тоя модел няма нищо общо с това, което търсиш, но за мен това е най-удобната, прецизна и здрава мишка за парите си.
                      Лека е, материала е приятен на допир, с нормален размер, скрол бутона превърта и се натиска точно както трябва.
                      +1 Дето се казва :D
                      На работа всички компютри са с такива + две в къщи. Изключвам мишката на синковеца (
                      Logitech G703), ама там "драмата" е друга.
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        И на работа и вкъщи съм с Logitec M100 - 20 лв. от Технополис.

                        Тоя модел няма нищо общо с това, което търсиш, но за мен това е най-удобната, прецизна и здрава мишка за парите си.
                        Лека е, материала е приятен на допир, с нормален размер, скрол бутона превърта и се натиска точно както трябва.
                        Най-яката мишка. Тази в офиса ми не си знае годините и е безупречна все още. Вкъщи съм със същата, след неуспешни опити с най-различни боклуци, включително и wireless desctop на Microsoft. Най-сполучливата мишка от всички, които съм ползвал, а през ръцете ми са минали стотици.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #13
                          Примерно това. Общо взето отваряш някой сайт, разгледаш каквото ти харесва до 20-лева и купуваш. Ардес имат офис на Арена Запад, от там съм си взимал Лаптоп и дават добри цени.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #14
                            Canyon е супер фалшива марка за мишки, няколко такива служебни съм ползвал и винаги се прецакват за отрицателно време.
                            "Без сърца, сме просто машини"
                            Toyota Prius 1.5 Hybrid
                            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                            Коментар


                              #15
                              Все ще издържи 2 години. До 20 лева безжична с приличен външен вид и функционалност толкова. И аз съм ползвал и издържат по 2 години поне, което е добра инвестиция, понеже дори по-скъпите след 2 години се изтъркват и амортизират и пак трябва да се сменят.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар

                              Working...
                              X