Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 22

Тема: Помощ при купуване на комп. мишка

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007

Помощ при купуване на комп. мишка

Някъде в България по магазините продават ли мишка, която да отговаря едновременно на всички условия, които са:

- безжична, но не блутуут, оптична
    - нормален размер (поне 100 х 60 мм)
    - 2 големи батерии АА - това е най-задължително от всичко
    - "нано"-приемник
    - автоматично изключване като не се ползва
    - цена не повече от 15 лв. с включена доставка, ако е от сайт.

Допълнително изискване, което не е задължително, но желателно - да няма странични бутони или да могат да се изключат софтуерно, ако има.

По принцип имам ето такава:

ЛИНК

Работи перфектно, с презареждащи батерии издържа по 3-4 месеца с ползване всеки ден по 3-4 часа. Ще си купя същата, ако не намеря наоколо подобна.

Фиат фанатик Аватарът на D. Stanev
    Регистр. на
    17.09.2009
    Миналата година подобна мишка (поредната) оптична сдаде и отидох до Технополис... там гледам едни пишлемета геймърчета разглеждаха мишки. Реших да ги попитам каква мишка да си взема, че да нямам ядове - отговориха ми "геймърска", с добавката "тази, ако имаш кинти": https://www.bloody.com/en/product.php?pid=10&id=99
    И аз взех... мишката е лудница - батерията е вградена в нея, зарежда се през усб-то с кабел, който аз рядко изключвам. Щерката даже успя да я разучи. Бутоните се обучават. Е, не е 15 лева, но... аз поне си я взех - няма как на Ейсър Нитро да съм с някакъв ментак
    За пръв път в живота си давам толкова пари за мишка, но съм доволен - много яка и кефи. Препоръчвам!
    Без лоши чувства (от немай къде)... Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с.

Фиат идол Аватарът на M5kov
    Регистр. на
    22.12.2008
    И на работа и вкъщи съм с Logitec M100 - 20 лв. от Технополис.

Тоя модел няма нищо общо с това, което търсиш, но за мен това е най-удобната, прецизна и здрава мишка за парите си.
    Лека е, материала е приятен на допир, с нормален размер, скрол бутона превърта и се натиска точно както трябва.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

Фиат фанатик
    Регистр. на
    09.06.2008
    Наскоро ми се наложи да купувам безжична мишка и понеже при мен пък размера (да е голяма) беше водещ, ей тази https://www.technopolis.bg/en/Mice/M...SS-BK/p/566067 се вписа идеално ..... Не отговаря на условието за цената обаче

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Аа, не. Трябва ми обикновена, евтина мишка, но вместо масовото - с една голяма или две малки батерии - да е с две големи. По-рядко, но се намират. На HP имаше в Технополис с 2 големи батеири, ама 50 лв. Защото пише ЕЙЧПИ. Купих подобна, само че с една голяма за подарък преди време, работи перфектно и до днес, издържа по 6-7 месеца с една батерия. Недостатък ѝ е че няма автоматично изключване. Ползвам я да прелиствам форума. Не играя игри, нито съм компютърен дизайнер. Не ми трябва свръх скорост, нито прецизност, нито нищо. Най-обикновена мишка с 2 големи батерии ми трябва, като тази от линка, само че ако има подобна в България - да я взема от тук, за да не чакам 2 седмици доставка. В работата съм с една OMEGA, неудобно ми е да пиша колко евтино я купих преди време. То не аз, ами колегата ми я поръча от някъде за 7-8 лв. Вече 3 години я ползвам, батериите съм ги зареждал 7-8 пъти. Издържат 4 - 4.5 месеца, а я ползвам ежедневно в работата, по няколко часа на ден. Батериите дори не са някакви маркови, а са китайски от Deal Extreme, на 6-7 години са. Мишката работи без грешка. Ей такова ми трябва, само че с 2 големи батерии, за да я зареждам още, още по-рядко. Тая на Technet е такава и ако не намеря нещо подобно на цена тук - ще си я поръчам от Джак Ма.

Няма да кажа нещо полезно, по-скоро и аз очаквам някой да даде препоръка за сполучлива безжична мишка. Сменил съм поне 10-на, включително изхвърлих една Hama (още гаранционна). Ядосах се и я метнах през терасата. Боклук до боклука: мудни, започват да лепнат след няколко месеца употреба, батериите им не издържат повече от 2 месеца (става дума за настолен компютър, който е под бюрото). И съм купувал само такива, които са в диапазона 40-60 лв. - т.е. не от най-евтините ментета. Най-много ми хареса едно беличко Lenovo, което още ползвам в службата. В апартамента батериите му не издържаха и месец, в службата го докарвам до 3 месеца, защото компютърът ми е с плоска кутия и го държа на бюрото на 20 см. от мишката. Компактни размери и приятен на допир материал, който не започва да се лигави с времето. Утре ще ѝ видя точния модел, но пък е с AAA батерии, а Оги не иска такава.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат фанатик Аватарът на Hristian_Aleksiev
    Регистр. на
    31.01.2010
    Аз скоро си купих тази: https://pcshop.bg/aksesoari/klaviatu...ouse-black-oem
    Няма автоматично изключване и е с една батерия, но ми харесаха три неща в нея:
    - понеже е черна, цената и беше с 10-тина лева по ниска от на цветните и еквиваленти
    - лазера и е безцветен
    - продава се с батерия
    За сега нямам забележки. Ползвам я на лаптоп, така че както и при колегата snake, мишката е доста близо до приемника си. В някои ревюта и дават 10м обхват!?!
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

Фиат идол
    Регистр. на
    09.11.2006
    Днес вече ми ПИСНА и пратих жената да ми вземе вертикална мишка. Най-обикновен боклук на Тръст, обаче ръката ми моментално се отпусна. Няма напрежение. Ще и дам още време, да видя мога ли да работя по всичко нормално и ще скачам на някой по-маркова вертикална.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    snake

Ако случайно, по някаква причина пак търсиш мишка, разгледай тази, която писах, че имам, на ЕЙЧПИ. Може да ти хареса как работи - давам линк към пазарувай.ком:

https://mishki.pazaruvaj.com/hp/x3000-p103924753/

Модел HP X3000. Значи, пипал съм я с мръсни, мазни, черни ръце, стояла е в прахоляка понякога по 2-3-4 дни, но работи без грешка, няма помен от лепнене, като чисто нова е. Явно високата цена си има причина - може би пластмасата е хубава и не задържа, и не поема мазнини. Скрол-бутонът е супер стегнат и се усеща здраво, вече на 2 години. Аз я ползвам от август миналата година, като батерия смених веднъж - в началото на декември. Получих я с ползвана батерия. С една голяма батерия е. Обхватът е чудесен, никога не е забивала или прекъсвала.

По същия начин работи и Текнет-ската, която мисля да поръчам. И свети в невидим за чов. око спектър.

Недостатък - никога не заспива. Мига с честота около 2 херца и ако компютърът е оставен да "спи" - най-малкото побутване на мишката го събужда. Това е основната причина да търся с автоматично излкючване.

----

Благодаря ви за мненията и предложенията.

Да, търся, защото изобщо не съм доволен от тази, с която съм в момента вкъщи - GIGABYTE ECO не знам си какво. Толкова неточна и мудна мишка никога не съм имал. Иначе свикнах с огромните ѝ размери, а батерията ѝ горе-долу държи. Ще взема още днес да си поръчам от препоръчаната от теб HP. Моите критерии са: нормални размери - най-вече да не е миниатюрна, да не лепне след употреба (това е изключително досадно и причината не е в мръсни или потящи се ръце, напротив - дължи се на кофти материал), да е точна и батерията да издържа поне 2 месеца.

П.П. Това ми е мишката Lenovo, която ползвам в службата. Моя си е - купих я за вкъщи, но както споменах, у нас батериите издържат по-малко от месец. В службата, на една ръка разстояние от компютъра и освен това в края на работния ден я изключвам - кара около 3 месеца. Като изключим този недостатък, за мен тази мишка е съвършена, правена е за моята ръка. Ползвам я пета година.

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20190110_2.jpg
Преглеждания:	18
Размер:	89,1 KB
ID:	106677
    Последна промяна от snake : 10.01.2019 в 09:43
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Помощ при купуване на комп. мишка

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •