Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слабо парно на Bravo I

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Обикновенно, големите ментета са с по - малко ламели и съответно въздуха не може да се загрее както трябва като мине през него, защото топлата площ е по - малка. Обърна ли внимание, като слага новото радиаторче дали е подобно на старато като брой тръби и ламели по тях?

    Коментар


      #47
      doctordre написа: Преглед на мнението
      Снимки на какво трябва да направя?
      Снимка на уреда, с който измерваш, снимка на начина, по който измерваш, снимка на настройките на вентилацията. При такова положение на стрелката на таблото и "горещи" тръби, ако всичко останало е в ред и има добра циркулация през тръбичките на радиаторчето (а не само циркулация между входа и изхода), трябва да излиза въздух поне 50 градуса при 5-6 външна.

      Много по-добре щеше да е ако вместо радиатор и оригинални о-пръстени сложиш оригинален радиатор и неоригинални о-пръстени.

      В раздела за "Срещи и мероприятия" може да видиш къде са срещите.

      Коментар


        #48
        За съжаление не погледнах ламелите на новото и старото, бях вече доста изморен от борбата по смяната му само видях, че оригиналното беше от 97 година... Иначе тръбите са си две, или за други тръби става дума? Честно казано нямам много нерви да го сменям пак (беше голяма мъка, играх си няколко часа), а и не съм сигурен, че положението ще се промени. Какво правим, ако с оригинално радиаторче е същото? И какво наричате оригинално, аз такова не намерих (всичко е от aftermarket производители). Ако някой даде линк към оригинално, ще обмисля варианта.

        Коментар


          #49
          Оригиналното е такова, което е вградено в автомобила в завода, т.е. свален от кола, а не от магазин. Понеже по магазините според мен е трудно да се намери оригинален, ако не и невъзможно - остава да намериш такова от морга. Трябва му само хубаво измиване и тест със същото налягане, на което е настроена капачката. Дай линк към този, който си купил? Марка нещо има ли си?

          Възможно е да имаш прекалено големи очаквания, това все пак е дизелов двигател, който не харчи кой знае колко гориво, че да ти направи сауна в купето. И все пак - според мен при такова показание на стрелката, да излиза въздух по-малко от 40 градуса е направо абсурдно.

          Коментар


            #50
            Не искам да рискувам с втора употреба. То и моето сигурно си е било здраво, но го смених превантивно, докато търсех проблема с парното. Радиаторът е това http://www.amavto.com/object.php?id=20067. Разглеждах и всички възможни снимки в нета на aftermarket радиатори и честно казано - на външен вид не виждам никаква разлика. Всички са с по 7 тръбички и тънки ламели с видимо идентична гъстота. Надали е кой знае каква разликата при радиатор за 20 или за 120лв...
            А за очакванията - надали чак толкова искам от една кола, макар и с дизелов двигател, просто да ми е топло зимата Имам и друга кола, пак дизел. Ще проверя тези дни с термометъра при нея какво е положението с температурата в духалките.

            Коментар


              #51
              Поставянето на допълнителен термостат и смяната на радиатора едновременно ли ги направи?

              Коментар


                #52
                Ще се самоцитирам:
                Колеги, тази сутрин проведох малко тестове на това, колко силно е парното на Либрата.
                Точните резултати са проведени върху 2.4 дизелов двигател.
                Ето и резултатите:

                При средна сила на вентилатора на парното - 3-та степен от 6 възможни:
                При външна температура - 0 градуса отчетен от борд компютъра.
                Само външен въздух от клапата за циркулация на въздуха.
                Резултатите:
                При запалване на автомобила - 0 градуса температура на въздуха излизащ от предните духалки
                След 3 минути - 20 градуса
                След 5 минути - 30 градуса
                След 6 минути - 40 градуса
                След 9 минути, когато стрелката за антифриза отлепи и застана на 50 градуса - 50 градуса
                След 12 минути, при 65 градуса по стрелка - 61 градуса
                След 16 минути, когато стрелката беше на 70 градуса - 69 градуса
                След 28 минути вече на напълно загряла кола, максимално отчетена температура излизаща от отвора беше 91 градуса.

                Пробвах и при максимална сила на вентилатора (на 6-та степен), температурата от 91 градуса падна на 78 градуса.
                На всичките ми коли на средна сила на вентилатора въздуха излиза само с няколко градуса по-ниска температура от тази на двигателя, при външна температура около нула градуса.
                При максимална сила на вентилатора, обикновено разликата е до 15-на градуса.
                Последна редакция от BO; 01.02.2019, 18:19.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #53
                  Поставянето на допълнителен термостат и смяната на радиатора едновременно ли ги направи?
                  Не в един ден, но в рамките на седмица някъде. Колата я взех средата на Декември. Пооправих това-онова и тъй като нямаше парно и не загряваше изобщо в движение, взех термостат, антифриз и радиаторче. Реших да сменя всичко, за да съм сигурен. Капачката за разширителя я смених миналата седмица. Бях и на тест за изгорели газове в антифриза, всичко е наред.

                  EDIT: не мога и да си мечтая за стойности като на колегата BO

                  Коментар


                    #54
                    Колега, заповядай на среща на форума, там има колеги с достатъчно опит, които сравнително бързо бих могли да определят какъв може да е проблемът. Е, не значи, че 100 % ще успеят, но има голям шанс да се види нещо, което не се вижда на пръв поглед и никой не се сеща за него.

                    Четейки темата няколко пъти, за мен всичко клони към евентуален проблем със смесителната клапа за топъл/студен въздух.

                    Коментар


                      #55
                      А на мен на ламаринен радиатор с редки ламели и четири реда тръби.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #56
                        Днес е неделя. Колега, отивай към Павлово или там където е срещата на форума, да ти кажат за това парно.

                        Коментар

                        Working...
                        X