Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слабо парно на Bravo I

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слабо парно на Bravo I

    Здравейте, за пръв път се сблъсквам с парното на италианска кола и явно не работи както при другите Колата загряваше бавно, само на място като се остави да работи стигаше до средата на скалата и въпреки това парното беше слабо (едва духаше нещо подобно на топло). В движение повече от зоната "C" не стигаше и се разтърсих из нета за решения на проблема. Набих термостат от рено 5, както много други хора (противниците на този метод моля да не ме псуват много ), смених антифриза и радиаторчето на парното. Ефект спрямо парното няма никакъв, "топлината си е същата". Благодарение на допълнителния термостат сега загрява доста по-бързо и кове стрелката на средата (не съм я тествал в движение, само на място), но нямам обяснение за парното. Къде да търся проблема?

    #2
    Ако температурата на колата e малко няма как да има парно
    колко е там
    ако е студ не е проблем парното
    Виж въздух в системата или обратното някъде да тече -капе антифриз
    Последна редакция от kluchar; 08.01.2019, 22:03.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Това първото не го разбрах? Иначе системата мисля, че я обезвъздуших - пробката на металната тръба пред блока, двете пробки горе на радиатора и пробката на маркуча за парното. Колата е 1.9 75 ако има значение.

      Коментар


        #4
        Много е вероятно да е запушено радиаторчето на парното или клапата да не работи
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Радиаторчето е чисто ново (уикенда го смених). Клапата би трябвало да работи, чувам движение на жилата, а и като поставя врътката в другото крайно положение, духа студено както си трябва...

          Коментар


            #6
            Може да не затваря докрай - пробвай на ръка да видиш дали прилепва
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Как да стигна до клапата? Не знам точно къде се намира а и трябва ли да се разглабя таблото за тази цел?

              Коментар


                #8
                Напипва се точно зад радиаторчето , ако светнеш с фенерче и движиш топло-студено ще я видиш
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  А тоя радиатор изобщо топъл ли и?
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Кой радиатор, за парното ли?

                    Коментар


                      #11
                      Да, от двете страни (демек на входа и на изхода му).

                      Коментар


                        #12
                        Как да разбера? Евентуално да видя тръбите към него, които са в двигателния отсек? Или трябва самия радиатор да се види (вътре в купето)? Съжалявам за въпросите, но съм малко бос в охладителната система :D Иначе си мислех да налея антифриз и през четирите пробки за обезвъздушаване (на загасена кола), това как ви звучи?

                        Коментар


                          #13
                          Първо на работеща и загряла кола пускаш парното и се навираш под таблото и гледаш на напипаш тръбите на радиаторчето, ако цялото е студено - най - вероятно си за обезвъздушаване, ако само на входа е топло - значи е запушено самото радиаторче...

                          Коментар


                            #14
                            Добре, ще проверя. Но ме съмнява да е запушено, уж за това го смених (мислех, че в него е проблема). Старото беше оригиналното, с щампа 97 година :D Към новото купих и оригинални о-пръстени от АХМ и съм сглобил всичко както трябва...

                            Коментар


                              #15
                              Тръбите към радиаторчето са си горещи, тази откъм пасажера е по-топла, но все пак и двете греят

                              Коментар

                              Working...
                              X