Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати 41 до 50 от 56

Тема: Слабо парно на Bravo I

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Абсолютно, и в моето пунто става баня.
    Сигурно си попаднал на някой ментак или пък бързо се е запушило ако не е промивана системата.

Така става като само се долива а трябва понякога и да се чисти-промива.

Кара Симсонка
    Регистр. на
    16.10.2008
    Антифризът е сменен два пъти в рамките на месец, системата е чиста, няма боклуци в нея. Също така е сменено радиаторче (заедно с оригинални О-пръстени за него), капачка разширителен съд, нов термостат. Системата е обезвъздушена, не тече никъде, нивото в казанчето е точно на чертата MAX. Клапите за топъл/студен въздух са проверени. Колата загрява бързо и държи стрелката на средата. Тръбите към радиаторчето са горещи (изходящата по-малко, разбира се). Самото радиаторче не мога да го пипна, но предполагам не е студено при това положение... Друго не знам какво да направя просто.

Фиат фанатик Аватарът на Константинов
    Регистр. на
    06.02.2014
    Когато ламелите на топлообменника не са изчислени правилно има точно този ефект - т.е. никакъв
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

Кара Симсонка
    Регистр. на
    16.10.2008
    Е какво точно има да се изчислява? Не ги ли копират нещата един от друг производителите? Нямам нерви да сменям пак радиаторче, голяма хамалогия е...

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Обикновенно, големите ментета са с по - малко ламели и съответно въздуха не може да се загрее както трябва като мине през него, защото топлата площ е по - малка. Обърна ли внимание, като слага новото радиаторче дали е подобно на старато като брой тръби и ламели по тях?

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Цитат doctordre написа: Преглед на мнението
    Снимки на какво трябва да направя?
    Снимка на уреда, с който измерваш, снимка на начина, по който измерваш, снимка на настройките на вентилацията. При такова положение на стрелката на таблото и "горещи" тръби, ако всичко останало е в ред и има добра циркулация през тръбичките на радиаторчето (а не само циркулация между входа и изхода), трябва да излиза въздух поне 50 градуса при 5-6 външна.

Много по-добре щеше да е ако вместо радиатор и оригинални о-пръстени сложиш оригинален радиатор и неоригинални о-пръстени.

В раздела за "Срещи и мероприятия" може да видиш къде са срещите.

Кара Симсонка
    Регистр. на
    16.10.2008
    За съжаление не погледнах ламелите на новото и старото, бях вече доста изморен от борбата по смяната му само видях, че оригиналното беше от 97 година... Иначе тръбите са си две, или за други тръби става дума? Честно казано нямам много нерви да го сменям пак (беше голяма мъка, играх си няколко часа), а и не съм сигурен, че положението ще се промени. Какво правим, ако с оригинално радиаторче е същото? И какво наричате оригинално, аз такова не намерих (всичко е от aftermarket производители). Ако някой даде линк към оригинално, ще обмисля варианта.

Председател на СФФБ
    Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол

Регистр. на
    17.08.2007
    Оригиналното е такова, което е вградено в автомобила в завода, т.е. свален от кола, а не от магазин. Понеже по магазините според мен е трудно да се намери оригинален, ако не и невъзможно - остава да намериш такова от морга. Трябва му само хубаво измиване и тест със същото налягане, на което е настроена капачката. Дай линк към този, който си купил? Марка нещо има ли си?

Възможно е да имаш прекалено големи очаквания, това все пак е дизелов двигател, който не харчи кой знае колко гориво, че да ти направи сауна в купето. И все пак - според мен при такова показание на стрелката, да излиза въздух по-малко от 40 градуса е направо абсурдно.

Кара Симсонка
    Регистр. на
    16.10.2008
    Не искам да рискувам с втора употреба. То и моето сигурно си е било здраво, но го смених превантивно, докато търсех проблема с парното. Радиаторът е това http://www.amavto.com/object.php?id=20067. Разглеждах и всички възможни снимки в нета на aftermarket радиатори и честно казано - на външен вид не виждам никаква разлика. Всички са с по 7 тръбички и тънки ламели с видимо идентична гъстота. Надали е кой знае каква разликата при радиатор за 20 или за 120лв...
    А за очакванията - надали чак толкова искам от една кола, макар и с дизелов двигател, просто да ми е топло зимата Имам и друга кола, пак дизел. Ще проверя тези дни с термометъра при нея какво е положението с температурата в духалките.

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Тема: Слабо парно на Bravo I

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •