Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

2,0JTDM - Лампата за налягане на маслото гасне бавно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2,0JTDM - Лампата за налягане на маслото гасне бавно

    Здравейте !
    Имам добло 2 дизел 2,0 JTDM 135к.с. Имам следния казус не знам дали е проблем . При студен старт лампата за налягане на маслото ( масльонката ) свети до 6 секунди след запалване на двигателя . При топъл старт тя гасне преди тази на акумулатора и чека на двигателя . Ясно че в първия случай маслото се е оттекло в катера , но като време за реакция ми се струва много голяма разликата .
    Преди 2 дни сменихме датчика на за налягане на маслото , маслото и филтъра ,но продължава да се държи по същия начин .
    Маслото е по книжка Selenia WR 5W30 . Налягането на маслото го мериха в сервиза в нормите е .
    Вякакви мнения мисля , че ще са ми полезни ! Благодаря предварително на отзовалите се !
    Fiat Doblo 2 Maxi 2,0 Multijet 135 CV
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I)

    #2
    Стар проблем на 2.0.
    Гумичката на всмукателя на маслената помпа се е скапала.
    Не е скъпа. Сваля се картера и се сменя.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      35 лв. е смотаната гумичка, как да не е скъпа?!

      Ето го описанието на проблема и ремонта:

      https://www.youtube.com/watch?v=fXT8WReHzZo

      В опелския форум също има описание на проблема. Аз още се чудя да му се пробвам ли, ама във вторник ще взема гумичката и бързо бързо ще реша, че при мен вече ѝ трябват 10 сек, докато вдигне налягането на маслото. А още не е станало наистина студено. Всъщност, единственото, което ме спира е липсата на на сервизно ръководство за моя двигател.
      Последна редакция от slonikon; 07.01.2019, 00:39.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        Здравейте, понеже дерзая и аз от скоро и ми предстои обслужване на въпросният двигател само, че 165кс. Въпросната семеринга съм я купил и ще се сменя превантивно без да е имало проблем. Случайно да знаете дали има вихрови клапи това? Писал съм като тема но никой не отговаря. Ако имате повече наблюдения върху този двигател и някакви препоръки ще съм ви благодарен ако ги споделите. Благодаря предварително

        Коментар


          #5
          Има.
          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

          Коментар

          Working...
          X