Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стилото няма ряз 1.9жтд.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стилото няма ряз 1.9жтд.

    Колеги имам едно питане за стило жтд 115 коня което преди вървеше като побъркано , при надуване и настъпване турбото е шумно сякаш има скъсан маркуч а реално няма , карам Либра същия мотор и турбото ми е доста по тихичко , стилото от както така има повишение на шума не върви както трябва преди от 2000 оборота се изтрелваше а сега ускорява по плавно , затапил съм ЕГР и съм го изчистил , преди време беше станал такъв проблем и на ФЕС забелязах исканото и дадено количество въздух на дебитомера и разликата беше че дадено стигаше макс 500 а искано 1200 , смених го с втора употреба и заспа почна да си дава стойности приблизително 1100 , сега дебитомера си е окей грешки има само ЕГР , налягане на турбото по показания са добре искано и дадено са еднакви но ускорението липсва , да търся проблема в турбото или нещо ми се върти из главата за запушен катализатор.. благодаря предварително.
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    При проблем с недостатъчен надув, от повреден турбокомпресор или турбо път, трябва да има страшно много сажди от ауспуха.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #3
      Tempras написа: Преглед на мнението
      При проблем с недостатъчен надув, от повреден турбокомпресор или турбо път, трябва да има страшно много сажди от ауспуха.
      Да , пушеше черно доста но затапих ЕГР и малко я настъпих и изчисти вече няма пушеци но няма ряз иначе върви и до 200 но ряз няма...моята Либра се изстрелва по бързо а е комби..що е то..
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Пробив във ниското налягане, гофретата от дебитомера до турбината
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          [QUOTE=S_BANKOV;1367618]Пробив във ниското налягане, гофретата от дебитомера до турбината[/QUOTE
          гледах ги ама не съм ги свалял че е студено навън , нямаше ли да се отрази на показания на дебитомер или поне как може да се хване с Фес
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Дебитомера ще показва много по малко от реалното. На практика имаш втори източник на въздух след дебитомера.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              дебитомера показва както преди , при напън и искано количество 1200 дава до над 1000 в движение и 800-900 на място което ме навежда на мисълта че е ОК . Преди като беше прецакан даваше макс 500 и колата умираше ... но без букса вървеше яко , сега я пробвах без букса обаче пак не върви ... нещо няма логика
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                Виж маркучите от соленоида към актуатора на турбото. Направо ги смени.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Tempras написа: Преглед на мнението
                  Виж маркучите от соленоида към актуатора на турбото. Направо ги смени.
                  Смених ги преди седмица
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    fuel injekcion написа: Преглед на мнението
                    дебитомера показва както преди , при напън и искано количество 1200 дава до над 1000 в движение и 800-900 на място което ме навежда на мисълта че е ОК . Преди като беше прецакан даваше макс 500 и колата умираше ... но без букса вървеше яко , сега я пробвах без букса обаче пак не върви ... нещо няма логика
                    Я помисли какно трябва да се промени при изклюмена букса и неработещ дебитомер?
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                      Я помисли какно трябва да се промени при изклюмена букса и неработещ дебитомер?
                      колата се оправяше вървеше си яко без букса когато дебитомера беше за смяна... значи свалям да гледам маркучите на дебитомер нали
                      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                      Коментар


                        #12
                        Да, погледни там.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар

                        Working...
                        X